Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Ömer ASLAN

Kurbanınız Bayram olsun


Ömer ASLAN
22 Nisan 2014 Salı 18:55

 

Kurban nedir? Nasıl bir aktivitedir? Özetle “Kurban, kelime anlamı ile yakınlaşma demektir. Buradan hareketle, kurban kesmek; Allah’a yakınlaşma gayesiyle, O’nun verdiği mallardan, kurban edilmesi mümkün olan birini, yine O’nun rızası için boğazlamak” demektir.

Kurbanın nasıl ve ilk olarak kimler tarafından emrolunduğu her Kurban Bayramı öncesinde Bilginler tarafından her platformda anlatılır…

Aslında “Kurban” demek yıllar sonra çocuk sahibi olma ümidini kaybetmek üzere olan bir babanın biricik bir oğlu oluyor, ismini “İsmail” koyuyor ve sonra sevilecek, oynanacak yaştaki oğlunu “Emrolunduğu üzere” keskin bıçağın altına alan “İbrahim” niyetidir.

Et’le buluşma ve “Et” bayramı değildir.

En sevdiğini en “Kutsalı” yoluna feda etmektir. Bu niyetle “Kurban” bayram edilir.

Bu bağlamda!...

Her Kurban Bayramı öncesinde “Kavurma şöleni” “Toplu hayvan kıyımı” “Caddeleri birbirine katan azgın boğa görüntüleri” “Çocuklara boğazlama anını ve kanı gösterme” gibi başlıklar altında Kurban’a ters bakışlar kıymeti kendinden menkul uzmanlar(!) tarafından basın-yayın araçları aracılığı ile zihinleri bulandırmaya devam edenler “Kurban”daki gayeyi kavrayamayanlardır.

Kurbanı kurban olarak yaşayanlara ne mutlu.

Kurbanınız “Kurban Bayramı” olsun!...

 

İLGİLİSİNE

Kin ve nefretin kurban edildiği gerçek bayramlara (Anonim)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com