Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Yasin KÜÇÜK

Küçük bir hatırlatma


Yasin KÜÇÜK
5 Aralık 2015 Cumartesi 16:18

Bu şehir maalesef kendi evladına nankördür, böyle gelmiş, böyle gidecektir.

urfa'da eski urfa fotoğrafları arşivciliği denince akla gelecek ilk isim Cihat Kürkçüoğlu hocamızdır. bu bir gerçek, benim eski Urfa fotoğrafları alanına girip arşiv toplama faaliyetlerim kitapçılık yaptığım günlerde başladı, Sufi Kitabevinde başlamıştır. bu konuda bana en büyük teşvik ve destek, gerçek bir urfa sevdalısı ve araştırmacısı Mehmet Kurtoğlu ağabeyimizden gelmiştir. bugün bu arşivleri izliyorsanız en büyük pay Mehmet Kurtoğlu nundur.

hatta ilk arşivler benim Mustafa Güçkol kardeşim ve Mustafa Dörtbudak agabeyimizin arşivlerinden oluşan Aynadaki Urfa sergimizle başlamıştır. bu hikaye

Benim bugün elimde olan bu arşivlerde devlet katkısı yoktur, bir çok fotoğrafı ve kitabın orijinalini bizzat satın almışımdır. bazen beğendiğiniz ve kopyaladığınız fotoğrafa 30 lira ile 100 lira arası para ödemişimdir. bazen bir hafta uğraşlardan sonra bir fotoğraf bulmuşumdur. onlarca urfa ile alakalı kitap satın aldım. bugün türkiye ile alakalı 100000 lerce fotoğraf var elimde urfa dışında bir çok kitaba katkı yapıyorum, ve urfa ile alakalı 20000 den fazla fotoğraf vardır.

Ondan sonra Cihat Kürkçüoğlu, Abdullah Ekinci Mustafa Güçkol Mustafa Dörtbudak Mustafa Topalan ve bir de "özel dost" gibi dostların teşvikleri olmuştur.

Şunun bilinmesi gerekir ki, şu anda bir çok resmi kurumda özellikle başta Cihat Kürkçüoğlu agabeyimizin ve benim arşivler vardır. şurası bir gerçektir ki, malesef bu kurumlardan gerekli teşekkür ve ilgi görülmemiştir. hatta işin üzücü tarafı bu arşivler o kurum içindeki bazı şahıslar tarafından hoyratça kullanılıp sanki kendi emekleri avşivleri gibi paylaşıldığı görüyoruz, bu kurumlarda bu arşivleri ellerinde olanlar bu arşivleri kendi keyfi isteklerine göre keyfi ve fevri kullandıklarını görüyoruz. bunlarda proje üretim para kazandıklarını görüyoruz.

Bugün urfada bir çok resmi kurumda bu arşivler ve benim çektiğim bu bügüne kadar bir teşekkür bile edilmemiş ve yüzlerce fotoğraf yayınlanmıştır. Urfa tanıtımlarında bu fotoğraflar yıllardır kullanıldı ve kullanılmaya devam etmektedir.

Kimseyle özel bir problemim yoktur, ben şahsım adına bunlara kızmıyorum hakkımda varsa helal ediyorum, çünkü ben bu işi yaparken hiç bir zaman bir menfaat ve çıkar beklemedim. en azından Urfalıların şu iki ismi Unutmamasını istiyorum, " Mehmet Kurtoğlu " ve " Cihat Kürkçüoğlu " çünkü gerçekten bu iki ismin urfaya katkısı inanılmazdır. Ama en azından bu iki isme bir teşekkür etsinler

Bunu söylerken diğer değerli isimler daha az değerli değildir, kimse kızmasın, Selahattin Eyyubi Güler , Yaşar Duru Remzi MIZRAK aklıma ilk etepta gelenler vs. vs. vs.

Değerlerinize sahip çıkın ufak tefek hesaplar yüzünden hasedlik yapmayın, ve birbirimizi kolay harcamayalım, ucuz değil, pahalı tartalım.
Urfalı olmasaydık bugün çok farklı yerlerde olurduk,
Bu şehir maalesef kendi evladına nankördür, böyle gelmiş, böyle gidecektir.
neyse bu hamur çok su götürür.
Bu şehir İbrahimin Şehridir, Nemrudlara inad. Öyledir öyle kalacaktır.
sağlıcakla kalın.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com