Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet CENGİZ

Kötülüklerden Hicret


Mehmet CENGİZ
14 Kasım 2012 Çarşamba 11:09

15 Kasım Perşembe günü hicri yılbaşımız olan Muharrem ayının birinci günüdür. Ne acıdır ki, ümmete unutturulmuş, hele yeni nesil yani gençlik hicreti, hicri yılbaşını hiç kale bile almaz, çünkü materyalist eğitim tabiatçı yetiştirmiş, gençlik spor sarhoşluğu ile asrın fitnesi (İyi yönde kullanılırsa iyidir)internetle kuşatma altına alınmış, hicret gençliğin neyine, gençlikte ar damarı da çatlamış, bir genç babasının yanında ayak üst üste atıp sigarasını tüttürebiliyorsa, hani dindar gençlik yetişecek ti? Nafile.

İslami değerler kimsenin hayalinden bile geçmiyor. Ümmet fertleri zevk’i sefa peşinde, her fert çıkılmaz sorunlarla zaman geçirmektedir. Cehaletin her tarafı kasıp kavurduğu asrımız da, İnanç sahibi Müslüman’ın böyle olmaması gerekir. Yitirilen değerleri ihya etmek, hatırlamak en az dert edinmek, mecburiyeti vardır. Yoksa mesuliyetten kurtulamaz. Ladini rejimler öylesine müslümanı kendilerine zaptu rapt etmişler ki, insanları yan yana getirmeye kimsenin gücü bile yetmiyor. Müslüman! Zevk’i sefada sarhoş, dini değerlerini dert edinmemede lakayt, emri bil maruf nehyi anil münker hiç umurunda değil,  Ondandır ki, her gün Müslümanın kanı akıtılıyor, namusu payumal ediliyor, faizle inim inim inletiliyor, zulüm ve esaretle karşı karşıya kalıyor. Sıkıntılarımız amelsizliğimizin karşılığıdır.

Muharrem ayı dedik, hicri yılbaşı dedik, Muharrem ayında çok hadiseler meydana gelmiş, saymakla bitiremeyiz, Hicrette! Mekke’den medineye geçiş, yer değiştirme anlayışı olmamalı, Hicret! Bir yerden bir yere geçiş, İlahi emirle Allah Resulünün Mekke’den Medineye geçişidir yani hicrettir! Bu hicret! Mekke’nin fethi, İslam devletinin temellerinin atılması, hakkın galibiyeti, İslam dışı rejimlerle mücadele manifestosudur. Evlerin terk edildiği, mal mülkün bırakıldığı, tüm zahmetlere katlandığı, kardeşliğin pekiştiği, islamın baş düşmanlarına, liderlerine hakkın haykırıldığı, önlerinde bükülmediği, emir ve yasakların anlatıldığı, hak gelince batılın yerle yeksan olduğu, bir davadır hicret.

Peki, bizim hicretimiz ne olmalıdır. Bizler hicretten ne anlamalıyız kısaca değinelim. Mevlam tesirini halk eylesin. Öncelikle bizi yoktan var eden, her şeyden haberdar eden Rabbimize hamdolsun. Rabbimizle, Resulü ve Kuran ile irtibatımızı kesen düşmanlarımızı tanımak mecburiyetindeyiz. Başta insan ile beraber şeytanı var, insanı doğru yoldan her an saptırabilir, Nefis var insanda, gaflete düşürebilir, şehvet var insanda, kaygan zeminden kayabilir, Allah muhafaza! Çok düşmanlarımız var da bunlar işin özü, hicret anlayışımız da şöyle olmalı.

Namazsızlıktan Namaza hicret, zalimlikten merhamete hicret, haksızlıktan hakka hicret, ırkçılıktan kardeşliğe hicret, nefse uymaktan nefsi ıslaha hicret, haramlardan sakınarak, arınarak, helal rızık elde etmekle hicret, tüm şeytani, beşeri, siyonizmi, düşüncelerden arınarak, Hak yola koşmakla hicret, ataletten, vurdumduymazlıktan, bencillikten, nefse, şeytana, şehvete, şöhrete, uymamakla cehalet perdesini yırtarak vahyin rotasına girmekle hicret. Kısacası, cahiliye adetlerini bırakarak gerçek anlamda bizi halk eden Rabbimize, Resulüne, kitabına uyma, fani olma eylemidir hicret. Bu düşünceler bizde hâkim olursa o zaman hicreti anlamışız demektir.

Yoksa faize karışma, modern putçuluğa dokunma, çıplaklığa, zinaya hiç karışma o çağdaşlıktır dokunma, sporu eleştirme gençlik gelişmelidir, uyuşturucuyu kale alma bazılarının süper lotosudur yan bakma, put haline getirilen liderleri aman eleştirme elektrik akımı gibi çarpar, haksızlık karşısında sus, böyle gelmiş böyle gider, İslam ülkeleri İslam birliği kurmalı deme, beşli çeteciler emici katiller kızar, eşit paylaşımdan bahsetme, emici vampirler, paradan para kazananlar kızar, diyorsan yanılıyorsun behey gafil. selin önünde kimse duramaz barajlar patlamış, insanlık rotasına akın edecek istemesen de, çünkü teknolojin insan kıyma makinesi, ekonomin, ülkeleri istila, kan akıtma, mala mal katma düşüncesi, adaletin kayırmacı, arkasında koşturduğun kitleleri kandırma, kar erimiş pislikler görülüyor, kokusundan artık dayanamıyoruz. Bu düşüncelerle tüm din kardeşlerimin hicri yılbaşını tebrik eder, Kötülüklerden hakka meyil etmelerini Mevladan dilerim.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com