Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Hüseyin KAYA

Korkuyla Yaşamak


Hüseyin KAYA
22 Nisan 2014 Salı 18:55

   Bugünün Türkiye’sinde ve günün her sabahında korku ve endişeyle televizyonların karşısına geçip acaba bugün ne oldu, ne olacak çatışma veya şehit haberleri var mı? Bugünü kazasız belasız atlatabilecek miyiz, gibi sorular kafamızı kurcalarken, birden; biz hayatın neresindeyiz düşüncesi beynimizi kemirmeye başlar. O anda hayata pamuk ipliğiyle bağlı olduğumuzu ve mucize eseri yaşadığımızı anlar ve hayata yarınlar için, çocuklarımız için sımsıkı sarılmaya başlarız.
   Bugünün Türkiye’sinde acaba biz neden bu duruma düştük? Neden her sabah, her akşam korku ve endişeyle yaşamaya başladık. Çünkü bugünün Türkiye’sinde terör hat safhada… Ne zaman, nerede bir silahlı saldırı olacak, nerde ve ne zaman bir bomba patlayacak bilmiyoruz. Çünkü hayalet gibi terör ve korku bizi sarmalamış ve beynimize bir mermi gibi saplanmış.
Bu korkuyu ve hayat kopukluğunu bize yaşatanlar terör ve terörle mücadelede yanlış ve pasif davranan siyasilerdir. Terörle görüşülmez, terörle masaya oturulmaz, tek çözüm yöntemini silahta görenler, kampları bombalayıp PKK’yı şehre sürükleyenler oluşturdukları bugünün Türkiye tablosunu ne kadar beğeniyorlar acaba.
   Hükümetler terör faaliyeti gösteren gruplarla görüşmez belki ama devletin güvenlik ve asayişinden sorumlu kurumların yetkili kıldığı kişi veya şahıslar Türkiye’nin güvenliği ve yarına korkusuz uyanması için karşı gruplarla görüşebilirler.
Ortada herhangi bir sorun varsa ki vardır. O zaman neden görüşülüp, tartışılıp sorunların çözüm noktasında ortak bir fikir oluşmasın ki. Türkiye cumhuriyeti vatanını ve milletini bir bütün görüp ve coğrafi bölgeleri ortadan kaldırıp, Türkiye haritasını tek bir parça olarak düşünmemiz gerekir.

   Bu çerçevede eşit fayda, eşit gelir ve eşit yatırım düşüncesiyle hareket ederek Türkiye cumhuriyeti vatandaşları arasında ayrım gözetmeksizin eğitim ve kültürel zenginliği bir arada tutup içte güçlü ve sorunsuz, yarınlara güvenle bakacak bir ülke olabiliriz. Oysaki bugünün Türkiye’sinde terör ve korkuyla yaşamanın ne kadar kötü bir talih olduğunu kavrayabiliyor muyuz?   Bir ülke, büyük ve küresel bir güç olmak istiyorsa her yönüyle, o zaman yapılacak en önemli şey yıllardır çözüme kavuşamayan, tartışılamayan, kaleme alınamayan korkularımızı, yüreğimizi ve cesaretimizi ortaya koyarak çözüm yollarını her kesimin katkı ve düşünceleriyle bir bütünlük oluşturarak; yarının güçlü Türkiye’si oluşturulmalıdır... Terör sorununu çözmeye çalışırken terörle hem savaş hem barış söylemleri ortaya atılarak bu işin çözümünde yetersiz ve ciddiyetsiz kalınmaktadır. Bu terör sorunu ancak ve ancak diyalog yoluyla ve ciddi bir şekilde sorunlar görüşülerek çözülebilir.

  Çünkü   Türkiye de faaliyet gösteren terör örgütü dünyada yalnız değildir. Kendimize en yakın gördüğümüz ülkeler, müttefiklerimiz gözümüzün içine baka baka terör faaliyetlerine her türlü desteği vermektedirler. Hükümet ve devlet olarak bunu bilmemize ve kanıtlamamıza rağmen terör destekçilerine hiç bir şey yapamıyoruz. Sürekli kanayan bir yara olarak âcizane bedenimizde durmaktadır. Bugünkü şiddet ortamının bitmesi için görüşmeleri sabote edenler, eleştirenler ve gelecek tepki nedeniyle çekingen davrananlar LÜTFEN BİR DAHA DÜŞÜNÜP ÖYLE KARAR VERSİNLER… ÇÜNKÜ BU GÜZELİM ÜLKE HEPİMİZİN… Yeter deyip artık şehit ve gözyaşı istemiyoruz. Sevgi ve saygılarımla…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com