Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Korku ve hesapsız cesaret


22 Nisan 2014 Salı 18:55

Maçın yorumuna başlamadan önce şu iki soruyu yöneltmek istiyorum. Sayın Mehmet Şahan Rejkard'ın yolunda mı? Yada Adeta Fantezi peşinde mi?

Maçın İlk yarısında korkak futbol oynatıp ikinci yarı plansız ve cesur futbol oynatarak Şanlıurfa sporun iki ayrı görüntü vermesine sebebiyet vererek birde son günlerdeki övücü sözlere kapılıp deneme ve yanılma metodunu deneyerek maça başlamadan maçın kaybedilmesine sebebiyet verip adeta maçı hediye etti diyebiliriz.

Maça başlarken 4.2.3.1 şeklinde maça başladığını gördük  bu dizilişle hangi oyun modelini kimden aldığını merak etmemek elde değil. Yoksa bu kadar sözde başarıdan sonra bende kendime göre bir şekil çizeyim torbadan ne çıkarsa buna da biraz renk vereyim bu renkte fıstığı yeşil olsun düşüncesi mi sayın hocamızın. eğer Sayın Hocamız bu anlayışla yola  devam ederse futbolda dün yok bugün var. Bugün yaptığına pek olumlu hamle diyemeyiz.

Çünkü İki göbekteki orta sahayı kendi sahasında defansa yapışık ve çakılı oynatıp; yan tarafta ve iki metre ileride çakılı bekleyen 3 futbolcu Şanlıurfa Spor ataklarında ilerideki tek forvete katkı sunmayıp ilerde çoğalamayan bir dizilişle maçın kaybedileceği belliydi. Hal böyleyken 20.dk dan itibaren Rakip bunu çözdü ve biraz riske girerek golleri bulmaya başladı. İlk yarı sonucu 0.2 bitti. Hele rakip tek forveti üç adamla marke etmek hangi anlayışa sığar.

Maçın ikinci yarısında İse Şanlıurfa Spor ofansa ağırlık veren bir anlayış ile Mehmet Şahan Hocaya rağmen sahaya çıkmak zorunda kaldı. Forvet geçte olsa ikilendi hatta zaman, zaman dörtlediyse de kenarlardan orta atıldı fakat bu toplar ortak top olduğundan rakip savunma topları alıp rahatça kullandı. Çağdaş futbolun gereği olan kanat beklerin oyna katkısını geçte olsa benimseyerek ofansif oynatarak rakibe baskı kurdu bu baskı zamanlama olarak yeterli gelmedi. Hocanın fantezisine sporcularda ayak uydurarak adeta gol vuruşu yerine fantezi vuruşlar denenip kaleye gol vuruşu yapılamadı.

Önceki yazımda belirtmiştim dünyanın sonu değil mağlup olmak ancak mağlubiyetlerden ders çıkarmak önemli. Ümit ederiz ki Şanlıurfa Spor toparlanıp yeni bir galibiyet serisi yakalar ve yoluna devam eder.

 Gerçekçilik daima ileriye ışık tutar defalarca uyarılarımız olmasına rağmen gereksizce abartılı hava oluşturulup seyircilere büyük ümitler vaat edildi gelinen durum ve hedefler abartıldı dolayısıyla seyirci ve taraftar adeta şoke uğratıldı. Bu şoktan olacak ki yönetim istifaya davet edildi zaman, zaman bu haykırışlara sebep olanlar hep pembe tablo çizenler bu davranışlarına devam ederlerse hep Şanlıurfa Spora zarar verecekleri kesindir. Seyirci ve taraftar kralı çıplak görünce Kral çıplaktır deme erdemini göstermişlerdir. En azından bazıları gibi heybeden konuşmadılar seyirciyi kızdıran davranışlarda bulunanlar Şanlıurfa Spor taraftarının cefakar ve mert kimliğini unutmasınlar.

Ne mutlu gerçeklerle konuşabilen insanlara

Şanlıurfa Sporun her alanda başarılı olması dileğiyle
 
Saygılarımla.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com