Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Kongre ve Meydan-ı Siyaset


22 Nisan 2014 Salı 18:55

Şanlıurfa spor kongresinin sürecine takılıp kalmayacağım. Kongre de konuşma sözü alan kişilerin temennileri ve dilekleri herkesçe bilinen fakat uygulamaya gelince bir turlu yapılamayan işlerden ibaret idi. Fakat Müslüm Alemdar'ın sitemine katılmamak elde değil. Gerçekten basın yazıp çizdi bazıları acımasızca eleştirdi Fatih Bucak'ın yönetimini. Fakat ben köşe yazılarımda Fatih Bucak yönetimini özellikle FORTİS kupası ve diğer başarılarından dolayı övmüş idim. Demek ki gazetemiz ulaşmamış oda bizim bir eksikliğimiz. Durumu anlatmak istedim fakat o kalabalıkta kendisiyle konuşma fırsatım olmadı. 

 Görülen odur ki her iki yönetiminde borç bıraktığıdır. Tek fark Biri kendi parasıyla, Diğeri ise devletin imkanlarını kullanarak.

  Şu anki borç önceki yönetimin bıraktığı borçtan geri değildir.

 Gerçekler ortadayken birde şunu anlayamadım ve içime sindiremedim. Hele bu kadar borçtan ve başarısızlıktan sonra yeni yapılan listeye baktım şok oldum. Yönetim kuruluna alınan isimlerin çoğunun sonuna parti isimleri yazılmış bu son derece Türk futbolu adına yanlış ve bir skandaldır.

Bazı yazılarımda hep yazmışımdır. Spor ayrı siyaset ayrı yani spor siyasete alet edilmemeli. Geçmişte ve günümüzde dinin siyasete alet edilmek istendiği gibi....
         
Siyaset geniş bir yelpazedir doldurmaya ömür yetmez. Din deryadır sorumluluğu vebali zordur.

Birde eklenen tüzük maddelerinden birini özetlersek; Kulübe üye olmak isteyenler futbol ehliyetine sahip olmalıdırlar denilmiştir. Bu ehliyetin kriterinin mihengi kimdir. Futbol herkes içindir.  T.C vatandaşlarının derneklere üye olma hakkı vardır diye biliyorum.
       
Yani ben Selahattin DEMİR olarak yıllarca atletizm de Şanlıurfa'yı temsil etmiş Mehmet Yurdadön, Haydar Doğan ve de bir çok üst düzey atletizmci ile yarışmış ve on beş yaşından beride futbol oynamış, Beden Eğitim Bölümünü bitirmiş Futbolda İhtisas görerek, Futbol da Mersin ve Şanlıurfa'nın takımların da Teknik sorumlu olarak görevini başarıyla yapmış, Ersun Yanal Gençler Birliğini çalıştırırken altyapı hocalığı, Futbolumuzun mimarı Sayın Gündüz Tekin Onay dan da bilgi almış ve kendini geliştirmek için çalışmış biri olarak Şanlıurfa spora Üye olmak istersem mevcut yöneticilerden hangisi benim yeterliliğimi sorgulayabilecek. Bu madde Şanlıurfa sporun önünü tıkar. Ehliyet arayanlarında ehliyetli ve bilgili olması gerekmez mi ? Unutmayın Şanlıurfa spor halkın takımı ve ben halk adına bunu düzeltmenizi istiyorum.

Yazımı bir futbol incisiyle bitireyim. Hedef şampiyonluk orta saha da problem

Sezon öncesinde zengin bir kişiyi Bir kulübün başkanı yapmışlar. Bu insan dürüst aynı zamanda da çok iyi niyetli ve futbolu seven fakat fazla bilgisi olmayan birisiymiş. 

Takıma takviyeler yapılması için bütün çekleri imzalayarak yönetimin ve teknik heyetin tasarrufuna bırakmış ve görevlendirilen kişiler transferler yaparak takımı kurup antrenmanlara başlanmış.

Hazırlık maçları yapılınca üç maçta da takım mağlup olmuş. Başkan sormuş neden mağlup olduk. Cevap ''Başkanım orta sahada problem var '' bunun üzerine başkan çek imzalayıp halledin demiş.

Lig başlamış ilk maç takım perişan başkan sormuş ne oluyor diye cevap yine '' Orta sahada bir problem var'' yine çek vermiş hal edin demiş yine transfer yapılmış ve lig devam ede dursun her maçta takım mağlup ve lig kabusa dönüşmüş o takım için. Nihayetinde lig bitmiş ve takım en altta ve hedefi şampiyonluk olan takım alt kümeye düşmüş.

 Başkan toplamış herkesi son kez sormuş neden başarılı olamadık diye aynen şu cevap verilmiş   '' Başkanım orta sahada problem yaşıyoruz ''

 Başkan kibar ve nazikçe derki '' Orta saha dediğiniz yer kaç dönüm ki '' bir yıldan beri adam koya, koya o yeri daha dolduramadık. Daha bunun foresi (forveti) saidi (ofsayt) as bekçisi, kır bekçisi (kalecileri kastederek) var onlara yetişene kadar dört beş yıl geçer ve ben iflas etmeden alın bu çekleri de size helal olsun fakat bundan sonra ben sağ siz selamet der ve başkan çekerini alır gider.

Hikayemizin kahramanı için dürüst ve iyi niyetli demiştik unutmayalım.Yani ekmeği ekmekçiye verin demişler……. Hal böyleyken daha çok çalışmamız lazım çok    Kulübe siyaseti karıştırmadık.
Listemize bütün partilerden adam aldık.
Gençlerimiz Urfa'da şampiyon oldu fakat gruplarda fark yedik alt yapımız başarılı.
Amatör takımımız küme düştü, kalecimiz çizgiyi geçti, golü yedik, hakem bizi ezdi. Fakat hocalarımız sabah erken tesislerden çıkmayarak zaman harcadı. Hocalarımız başarılı.
Koordinatörlük sistemini getirdik, telefonda Beşiktaş'ın alt yapı modelini aldık. Alt yapı hocalarımız sabah erken tesise geliyorlar.

Kongrede inciler


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com