Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

KOMŞUMUZ AĞLARKEN


Recep Akyol
28 Ağustos 2013 Çarşamba 11:09

Bölge insanı ve İslami duyarlılığımız, yaşam kültürümüz acılara da sevinçleri de ortak bir payda da birleşir. “ Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir.” Hadisi Şerif gibi komşusu Ağlayanı’nda duygularına ortak olmamız gerekir.

Bu erdemli ve kutsal eylem bizleri bir arada tutan ana unsurlardan biridir. Bu toplumsal yaşam biçimi bizi ben yapan değil , bizi biz yapan bu anlayış içinde davranışları ve komşulukları sürdürebildiğimiz ölçüde acıları bol eyleriz.

Ortadoğu’da ki yaşanan katliamları görmemek, anlamamak veya duyarsız kalmak adeta insanları duygusuz bir hayvan gibi davranışlara yöneltir. Kanlı eylem görüntüleri ve ortamları karşısında gözlerimiz dolar zaman zaman ağlarız.

İnsanları hayvanlardan ayıran en önemli unsur duygulardır. İşte bu duygusuzlar insanların ölümlerine bile duyarsız kalırken gözleri yaşaran, vicdanı sızlayanları dahi gazete satırlarına taşıyıp ağlayan insanlarla alay ediliyor...

Bu alay edilen kişi veya kişiler vicdan sahibi olduktan sonra ne fark eder ha Başbakan olmuş ha bir Çoban zaten bu tür duygusuz ve duyarsız insanların gözyaşlarına da kimse inanmaz.

Kalemlerinden kin ve kan damlayanlar İktidar olmayı kaybettikleri gibi duygularını da kaybetmişler artık onlar için bir şey fark etmez.

Sınır ötesinden gelip başta Urfa ve Bölgemize yerleşen Arap komşulardan ağlayan , feryat figan edenlerin duygularını paylaşmamak mümkün mü.. ? Etnik ve Dini kimliği ne olursa olsun etkilenmemek mümkün mü?

Yanı başımızdaki insanların acısına Arap, Kürt ve Türk demeden ayrım yapmadan tümüne birden insan gözüyle baktığımızda sorunları çözebiliriz insanlara yardım yaparken insanlık ve İslam’ın gereğini yapmanın için en kutsal bir hareket olarak kabul ediyorum.
Bu duyguyu Arap, Türk ve Kürt demeden, insanların renklerine bakmadan bu insanların dertlerini paylaştığımız zaman sorunlarımızı çözebiliriz.

İşte O malum medya utanmadan halimize kıs kıs gülüyor şimdi. Ama biz onların yaptığını asla yapmayacağız. Eğer bizlerde onlar gibi ağlanacak halimize gülersek onlardan hiçbir farkımız kalmaz.

Vatansız ve Devletsiz yaşamak çok zordur. Allah kimseyi vatansız etmesin tüm Anadolu insanlarını Türkiye vatandaşı olarak yaşamak dileğiyle…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com