Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Kız öğrencilere bayan Rehber Öğretmen şart


22 Nisan 2014 Salı 18:55

Geçtiğimiz günlerde kızımın okumakta olduğu Kız Lisesini ziyaret ettiğimde, bazı örgenciler yanıma gelerek, “Kendi sorunlarımızı rahatlıkla anlatacak bayan rehber hoca istiyoruz, tabiî ki mevcut rehber hocalarımız çok iyi, bize yardımcı oluyorlar. Fakat ne kadar iyi olurlarsa olsunlar bizler yinede çekiniyoruz, bazı sorunlarımızı paylaşamıyoruz” diye dert yakındılar.

Bir başka gün ‘Veli Toplantısı’ yapıldığı için okula gittim. Bazı velilerde bu konuda hem fikir olup, çocuklarının rahatlıkla konuşabileceği bayan rehber öğretmen istediklerini, mevcut hocalarının veliler tarafından da çok sevildiği ve aile öğrenci işbirliğini çok iyi yapmalarına rağmen örgencilerin bazı konularda kendilerini açıkça ifade edemediklerini söylediler. Bende bu çocuklarımızın ergenlik çağında olmalarından dolayı ve bölgemizde bazı baskıların halen devam etmesinden kaynaklanıyor olması hususunda örgenci ve velilerimize hak veriyorum.

Milli Eğitim Müdürlüğünün atamalar yapılırken Kız Liselerinde okuyan örgenciler için en az bir bayan rehber öğretmen atanması hususunda dikkat etmelerini ve sadece kızların okuduğu okullar konusunda biraz daha duyarlı olmalarını istiyoruz.

Çünkü bölgemizde herkes biliyor ki, kızlarımızı nice zorlukları göğüsleyerek okula gönderiyoruz. Bu çocuklar tabiî ki hepimizin. Onların sorunları bizlerin sorunu. Kampanyalar yapılıyor kimler için? Kızlarımızın okumaları için değil mi? “Haydi kızlar okula” kampanyası boşunamı yapıldı. Biz bu kampanyaları yaparken kızlarımızın sorunlarının da iyice bilinmesini ve sorunlarına çare olmamız hususunda da hep birlikte hareket etmemiz ve onları topluma kazandırmamız gerektiğini çok iyi düşünmek zorundayız.

Son birkaç yıl içersinde Şanlıurfa’mızda genç kızlarımızın intihar olayları gittikçe artmakta. Kendi kendimize hiç sorduk mu? ‘Bu genç kızlarımız neden intihar ediyorlar.’ O kızlarımızın aileleriyle hiç görüştük mü?

Eminim ki, o intihar eden genç kızlarımız kendi sorunlarını anlatacak, çözüm üretecek birilerini bulmuş olsaydılar intihar etmeye kalkışmazlardı.

Bende buradan tüm yetkililere sesleniyorum, Bu çocuklar hepimizin. Gelin hep birlikte sahiplenelim ve isteklerine, sorunlarına dertlerine ortak olup çözüm arayalım.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com