Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet CENGİZ

KIRMIZIÇİZGİ SEVERLER


Mehmet CENGİZ
26 Mayıs 2013 Pazar 09:35

Dünyanın kuruluşundan günümüze kadar insanlık ne kadar çizgiler gördü, görmeye de devam edecek, bozulmuş tabirle, elit takım, tepeden inmeci, Kemalist, ulusalcı, güruh, rejim savunucuları hep böyle yapmışlardır. Bu çizgilere şimdi de, kırmızıçizgilerimiz diyorlar. Avazları çıktığı kadar bağırıyorlar, yaptırmayız, kırmızıçizgilerimiz var. Bu çizgiler ne kadar dayanaklı imiş, iman esasları gibi yapışıyorlar. Gerçekten samimi olsalar ne ala, bu güne kadar gördüklerimiz, geçmişte ki yedi sülalemizin bize anlatımı ile bu çizgi söylemleri ile hep, insanları ötekileştirdiler, servetlerine servet kattılar, hep dine karşı savunma silahı olarak kullandılar.

 

Sistemin baskıcı yanlışlarına karşı savunma yapanları sindirmeye çalıştılar. Cezaevlerine tıkadılar, bazılarını idama mahkûm ettiler, ipte salladılar ta ki, bu eli yağda olanlara kimse karışmasın. Korku, sindirme bunların vazgeçilmez silahlarıdır. Bazen lağım pislikleri patladı, örtmeye kalksalar ,kokusu Şam’ı bile geçti,geçmişte Çizgileri korumak için pusuda bekletilen darbe balyozlarını halkın kafasına indirdiler. Bu da çare olamayınca, söz de yanlı hukuku devreye koydular. Hep korku hep sindirme, kimin adına kırmızıçizgiler, kendileri için. Halk onların umurunda değil, Cumhuriyet! halk yönetim şeklidir. hesaplarına gelmeyince, bazen cumhuriyeti tatile gönderirler.

 

Sosyal hukuk devletini hiç dillerinden düşürmezler, kim istemez ki, kimine kaşık, kimine kepçeyle vermeye alışkındırlar, maaşlarını kendileri belirlerler, altta kalanın canı çıksın. Demokrasi sakızını hep çiğnerler, her yerde haykırırlar, icraata gelince, demokrasi halk yönetimi olduğu halde gerçek halktan tilki gibi kaçarlar. Laiklik bunların inanç sistemidir. din ayrı dünya ayrı, derler, icraatta hokkabazlıkları had safhada, doğum kontrolü hutbesini, Camilerde okuturlar, dara düştükleri zaman devlet eli ile halkın camilerinde para bile toplatırlar. Toplanan paraları belki faize bile yatırırlar. Filistinliler için toplanan paraların henüz Filistin halkına verilmediği gibi (Basının dili) Laiklik hiç akıllarına gelmez. Hele bayrak aşinalığı var ki, bir orduyu bayrak uğruna yok etmeye hazırdırlar (Bazıları bu cümlemden bayrak düşmanlığı çıkarmasın) Bayrak bir ülkenin simgesidir değeri kadar değerlidir. Tüm bunlar yaşanırken şimdi iki yıla yakındır halk adına vekillerimiz, anayasa yapacaklarmış, kim adına halk adına, görünen o ki, halktan uzak bir şey. Sözde özgürlükçü bir anayasa, ne gezer? Özgürlük söylemleri hep kırmızıçizgilere takıldılar, halkoyuna sunulursa beşeri yapı olmakla beraber belki, sözde halk adına kırmızıçizgilerden bahsedenlere sesleniyorum. Bizim de, halkında, kırmızı çizgileri var,nazara alacak mısınız?Hani halk sizi seçti,halkın vekili idiniz.

 

Şimdi soruyorum!  Eğer halktan yana iseniz, Öncelikle halkın dini inançlarına karışmayın, halkın giyimi ile uğraşmayın, kamusal alanlar icat etmeyin, insanları tek tip yapmaktan vazgeçin, her inanç sahibi inancında serbest olsun. Diyanete özerklik verin, diyaneti siyasilerin arka bahçesi olmaktan kurtarın. Halk din adamını kendisi seçsin, Müslüman’ın bayramı yani tatil günü Cuma günüdür, kime danıştınız, Yahudi ve Hıristiyanları memnun etmek için C.Tesi ve Pazar günlerini Müslümanların tatili yaptınız. Laik, Kemalist, sistem, Müslüman’ın namaz vakitlerini, bayram günlerini, oruç başlama ve bitiş saatlerini, fitre miktarını nasıl belirler, bir izah edin. Laikliğe aykırı değil mi? Ben anayasa güvencesi altında! Çocuğumu okula gönderirken, besmele ile göndermek istiyorum, maddeci, ezberci, ladin, Kemalist, ırkçı, eğitimle üniversiteyi bitirinceye kadar on alı yıl niçin çocuğuma ladin, eğitim kitap hamallığını yaptırıyorsunuz.

 

Müslüman’ın bünyesine uygun Osmanlıca, Arapçayı, İslami ilimleri öğrenmek için zorunlu ders olarak anayasanıza koyacak mısınız? Dinimizce faiz haramdır, banka sektörü insanlığı inim inim inletiyor, para sarhoşları, alın teri dökmeden servetine servet katıyor, yeri gelince menfaati için imdadınıza koşuyor, bu ur’a neşter vuracak mısınız? Zina toplumun yüz karasıdır, toplumu bu hayâsız sektörden kurtaracak mısınız? Medeni ülkelerde zina sınırlaması varken, Müslüman toplumda zina serbest. Siz kimin vekillerisiniz ey vekiller, kadın haklarından dem vuranlar önce devlet güvencesi eşliğinde ruhsatlı kadın zina mekânlarını protesto etsinler samimiyetlerine inanalım, sahtekâr kadın sömürücüleri her zaman elimiz yakanızda olacak unutmayın. İçki belasından yılda bir savaş kadar insan ölüyor, maddi servetler heba oluyor, uyuşturucunun her çeşidi, insanlık için zarar ve dinimizce de haramdır, Bu konu ile ilgili bir adım atacak mısınız? Tabi cesaretiniz varsa.

 

Gençlik bir top uğruna birbirini öldürüyor, sizde seyrediyorsunuz, toptan parayı kapan götürüyor. Siz sözde halk adına çokça, halk parası ile stadyum açıyorsunuz, yetişen nesil ortada, ilimden, bilimden, edepten, ahlaktan yoksun bir gençlik yığını var karşımız da, önlem alınmazsa önce sizin başınıza bela olacak, Dokumazlara ne zaman dokunacaksınız, başta sizler(Vekiller)dokunulmazsınız, Seçim barajını düşürecek misiniz? En kalın kırmızıçizgimiz ırkçılığa dayalı okullarda okutulan andımızın kaldırılmasıdır. Ey ulusalcılar! Bir oy uğruna seçim zamanı halka “SELAMÜN ALEYKÜM”Ü BIRAKIN Gündemi saptırmayın. Mevsimlik çizgi olmaz. Bunlar ve hayal edemediğiniz çok şeyde bizim kırmızıçizgilerimizdir. Tavsiyem! Halkın arasına Katılın halkın kırmızıçizgilerini öğrenin. Halksız kırmızıçizgi olmaz.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com