Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

KEŞKE BABAM OLSAYDI..!


Recep Akyol
18 Haziran 2014 Çarşamba 13:13

Mübarek üç ayların manevi havasını aldığımız bu günlerde Beraat kandilinin ilk Cuma günü Cuma namazında 8 veya 10 yaşları arasında elinde okul karnesi ve takdirnamesi olan bir öğrenciyle aynı safta namaz kıldım.

Öğrenci çocuk yanımda otururken ikide bir almış olduğu Okul karnesine bakıp duruyordu. Bir gençle aynı safta namaz kılmak bana ayrıca bir mutluluk verirken, onun başarılı bir karne ile eve gidip babasından veya annesinden bir hediye hak ettiğini düşünüyordum.
Namaz sonrası çocuğun başını okşayarak haydi eve git şimdi seni annen ve baban bekliyordur dediğimde ‘ Keşke Babam Olsaydı ‘ sözlerini duyunca bir anda ne yapacağımı ve ne diyeceğimi düşünürken burun kemiklerimizi sızlatan, gözlerimizi yaşartan bu ifadeler karşısında şok olmuştum
Büyükşehir Belediyesi ardında olan Damat Süleyman Paşa Camisinde geçen bu olayda o çocuk benimde göz yaşlarımı görünce bana sen niye ağlıyorsun dedi.. bende ona benimde babam yok . Onun için ağlıyorum dedim. Kısa bir sessizlik sonrası eğer açsan caminin bitişiğindeki ciğer kebapçısına seni davet edeyim söylemine karşılık Hayır.. benim karnım tok laflarını biraz sesli bir şekilde ifadeyle etti. Ben bu defa güldüm. Genç öğrenci bana ne gülüyorsun lafına karşılık o gence senin çok sağlam bir duruşun var. Hiç korkma yüce ALLAH seninle beraberdir. Haydi şimdi eve git dedim.
Bir önceki Beraat gecesinde bile üstümdeki kuşku ve endişelerimi o öğrenci çocuğun ifadeleri ile üzerimden atmıştım.. Öyle bir sevinç rüzgarı esti ki o anki duyguyu ifade edemem
Aramızdaki bu genç öğrenciyle olan sohbetten sonra ‘BABALAR GÜNܒ benim için çok daha anlamlı olmuştu. Aslında yarının Babaları olacak gençleri bekleyen bir eğitim ve diploma dönemi daha var. Erkek ve kız çocuklarımızın gidebileceği Kur-an kurslarımızın sayısı çok şükür gittikçe artıyor.
Bana göre dini ve ahlaki eğitim alan çeşitli yaş ve gruptaki genç öğrencilerin artık dört duvar arasından kurtarıp yeşil alanları olan oyun salonları olan güreş gibi sportif salonları olan yerlerde bu gençlerin çok daha başarılı olacaklarına kalben inanıyorum. Din eğitimcilerinin diyanet ve cami hocalarının bu temennimizi dikkate almalarını rica ediyorum.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com