Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Prof. Dr. Musa Kazım YILMAZ

Kendini kültüre adayan adama darp!...


Prof. Dr. Musa Kazım YILMAZ
22 Nisan 2014 Salı 18:55

Urfa'da neler oluyor? Dün gazeteci Veysel Polat, bugün Urfa'nın en değerli bürokratı Kültür Müdürü Selami YILDIZ… Ard arda gelen bu saldırılar her şeyden önce Urfa'nın ve Urfalının imajını zedeliyor.

Selami Yıldız neden darp ediliyor?

İnsanlık tarihinin başlangıcı kabul edilen ve dünyanın en eski kenti sayılan Urfa'yı, 11 500 yıllık Balıklı göl Heykeli'ni ve yüzyılın arkeolojik buluşu sayılan Göbekli Tepe Tapınağını dünyaya tanıttığı için mi darp ediliyor?

Urfa'yı Mekke, Medine, Roma ve İskenderiye ile kıyaslayıp Urfa'nın kadim kültürüne dikkatleri çektiği için mi?

Dünyanın en eski tapınağı olan Göbekli Tepeyi ortaya koyup turizmcileri ve seyyahları Urfa'ya çağırıp Urfalı'nın refah seviyesini arttırdığı için mi?

Yıllardan beri bir mezbelelik gibi arz-ı endam eden, sarhoşların ve ballicilerin mekânı haline gelen Urfa Kalesinin çevresini temizlediği için mi?

Balıklı Göl'ü her yıl atılan artıklardan temizleyip, gölün berraklığını ve Urfa'nın temiz yüzünü dünyaya gösterdiği için mi?

Yoksa Türkiye Yazarlar Birliği tarafından"2009 Yılı Yılın Şehir Kitaplığı Yayınları" dalında, Kültür ve Turizm Müdürü olarak en iyi yayın yapan kurum ödülünü aldığı için mi?

Selami Yıldız Urfa'ya, cömertliği, kardeşliği, sabretmesini blmeyi, dayanıklılığı ve diğergamlığı, kısacası İbrahimiliği ve Eyyubiliği hatırlatsın ve bu yüce kültürü Urfa'ya hâkim kılmak için uğraşsın, bir diğer bazı Urfalılar kalkıp onu darp etsinler!

Selami Yıldız kenti pisliklerden temizlesin, kentin refah seviyesini arttırmaya gayret etsin, kenti dünyaya tanıtsın, bu kente sıkıntı olanlar da onu darp etsinler. Olacak şey mi bu?

Pes doğrusu… İnsan başarılı olan hemşerisinin başarılarıyla övünür. Urfa beni çok zaman şaşırttığı gibi bu kez de şaşırttı. Çünkü ödül alarak hemşerileri için yüz akı olan bir bürokratı darp edenleri başka yerde duymadım.

Bu darp işinin, şeytana uyup darp eden açısından da iyi bir şey olmadığı açıktır. Kim bilir belki de kendisi şimdi çok pişman… Ama ne olursa olsun kentin ve kentlinin itibarını arttırmak için Urfa'ya yakışmayan bu tür yakışıksız eylemlerin son bulması gerekir.

Dostum ve meslektaşım Selami Bey'e geçmiş olsun der, hizmet eden insanları darp etme kepazeliğinin Tüm Türkiye'de ve Urfa'da son bulması temennisiyle…

http://www.balikligol.com/images/news/3272.jpg

Hoşça kalın.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com