Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

KARŞI DARBE


Recep Akyol
1 Ağustos 2016 Pazartesi 16:50

15 Temmuz gecesi mevcut AK Parti iktidarına karşı yapılmak istenen darbe girişimi başarısızlıkla sonuçlandı. Bu tür darbe eylem girişimleri hep kâğıt üzerinde kaldığı darbe kültürüne karşı AK Parti iktidarı ve sivil toplum kuruluşları Ergenekon ve darbeye karşıtı paneller toplantılar yürüyüşler ile olası darbelere karşı koyma cesareti oluştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'ye karşı yapılmak istenen askeri darbe harekatı ülke genelinde halkımız tarafından kabul görmeyince her türlü askeri operasyonlar halkın karşı koyması ile yapılmak istenen darbeye karşı darbe yapılmış oldu.

Halk ve Millet iradesi ile çok büyük bir iç çatışma ortamına girilmeden askeri darbeye karşı sivil iradenin zaferi kazanması demokrasi adına sevindirici bir gelişmedir. Halkın Askeri darbeye karşı kararlı tutumu komşu Ülkeler tarafından taktirle karşılandı..

İşte tüm bu olanlar AK Parti iktidarı ülke genelindeki parti teşkilatlarına duyulan bir özgüvendir şimdiye kadar yapılan askeri darbelere baktığımızda teslimiyetçi politika Yurt ağır darbe yemişlerdir.

Fakat doğrusu ve açıkçası o gece Recep Tayyip Erdoğan'ın Biz halkımızın ve milletimizin içinde olup tüm bu olanlara mücadele edeceğiz demesi ülke genelinde halk ve milletler büyük bir moral ve motivasyon vererek darbecilere karşı büyük bir halk hareketi başlatmış oldu.

Uluslararası terör şebekelerinin ülke içindeki kardeş kanı dökme girişimleri sonuç vermeyince son olarak askeri kışlalarda kendilerini gizleyen halk ve din düşmanları ülkeyi siyasi ve ekonomik kriz ortamına getirme girişimleri AK Parti ve Ülke yönetimini daha da güçlendirerek özellikle Türk ve İslam ülkelerinin büyük sevgisine Mazhar olmuştur.

Özellikle son zamanlarda Türkiye'nin dış politikasında iyi ilişkiler içine girmesi Türkiye'nin siyasi ekonomik bölgesel bir güç olması ABD karşıtı söylemlerin belirgin bir hale gelmesi Feto tipi darbe yanlılarının başarısı imkânsızdır.

Paralel FETÖ uluslararası okul faaliyetleri Bundan tam 10 yıl önce Amerikalı Ajan yetiştirdikleri gerekçesiyle Rusya Federasyonu ve Şangay beşlisi ülkelerde FETÖ okulları kapatılmıştı.

Türkiye genelinde Marksist Kürt siyasi hareketi, Türk solu ve FETÖ Cemaat işbirliği yapması genel anlamda Türkiye ve komşu ülkelerdeki İslami kesimlerinde tepkisine neden olmuştu.

Diğer yandan Cihan Haber Ajansı ve Samanyolu TV leri yanlarındaki dizilerde yıllarca Kürt düşmanlığı yapan Feto Harekatı ile işbirliği yapan Kürtlerin Kürt halkının tepkisine neden olurken Feto darbecilerin Doğu ve Güneydoğu'daki gösteriler olurken, meşru iktidarı daha aleni olarak destek vermesi Kürtlerin AK Parti'ye Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleri açıkça görülmektedir.

Yapılan bu kanlı ayaklanma ile en az 250 vatandaş asker ve polis yaşamını yitirmesi Darbelerin Hukuk tanımaz bir yöntem olduğu aşikar.

Bu nedenle İktidar gücünü elde etmek için kan dökmenin meşru sayıldığı Darbe ve bu tür yöntemler de İnsan Evrensel Hukuku aranmaz. Kurtuluş savaşı İstiklal Mahkemeleri ne kadar hukuk tanımaz olduğu gibi FETÖ Cinayet şebekesine karşı hukuktan bahs etmek çok fazla iyi niyet olur..


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com