Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Kardeşleşmek bu kadar zor mu?


21 Mart 2012 Çarşamba 15:55
Adam öldürmenin kutsal amaçlısı yoktur. Terörün götüreceği cennet veya gerçekleştireceği ütopyası yoktur. Varsa bile ona artık kan bulaşmıştır ve ne o ütopyadan ne de o cennetten size bir hayır gelmez artık. İnsan öldürmek, her kimden gelirse gelsin ve ne amaçla olursa olsun, kötüdür, yanlıştır bir insanı öldüren tüm insanlığı öldürmüş sayılır.
Ölen çocukların kim bilir ne hayalleri vardı. Belki de biri masum bir aşkı taşıyordu o bombanın paramparça ettiği minik kalbinde. Ama o kalp bir daha atmayacak, o aşklar o hayaller bir daha canlanamayacak o ruhta. Sebebini bilmediği ve kendinin hiç dahli olmadığı bir nedenden patlatılan bir bomba elinden aldı o çocuğun.
O bombayla ölenlerin otopsi masasında bir kimliği veya aidiyeti yoktur. Artık o masada yatanın Kürt, Türk, Arap, Alevi, Sünni, Ateist, Dindar, Sosyalist, Ülkücü olmasının ne önemi vardır ki? O artık ölüdür, çırılçıplak ve paramparça bir şekilde o masada hayallerini, aşklarını, sevdiklerini, sevenlerini bu dünyada bırakıp başka âleme gitmiştir.
Yukarıdaki satırları Diyarbakır’da patlayan bir bomba nedeniyle ölen çocuklar için yazmıştım yaklaşık 3 yıl oluyor. Siz bu satırları bu minvaldeki tüm olaylara ve tüm yerlere uyarlayabilirsiniz. Suriye, Filistin, Gürcistan, Meksika, İspanya, İrlanda, Libya, Tunus, Irak aklıma ilk gelen çatışma bölgeleri ve bunlara her geçen gün yenileri ekleniyor. Ne acı ki ne dünyada ne de ülkemde bu acılar bitmiyor. Oysa hepi topu hepimiz bu yeryüzünde yaşıyoruz. Bazen dünyanın uzaydan çekilmiş fotoğraflarına bir yerde denk geldiğimde içimi bir hüzün ve yalnızlık duygusu kaplıyor. Bunun için mi bu kavgalar, bu zulüm, bu gözyaşı diyorum.
Kardeşleşmek zor değil yeter ki isteyelim ve çaba gösterelim. Bu arada Hepinizin 21 Mart Ekinoks (Gün-gece eşitliği) gününü kutlarım.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com