Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

KARAKÖPRܒDE SOSYAL YAŞAM


Recep Akyol
20 Nisan 2013 Cumartesi 18:44

Giderek gelişen ve değişimin tüm sosyal boyutu ile paralel çağdaş ve çağa uyumlu bir Karaköprü ilk önce Köy, daha sonra Belde ve daha sonra ise Şanlıurfa’dan daha modern bir kent yapılanmasını görüyoruz.
Her ne kadar betonlaşma eleştirisi yapılsa da Karaköprü’deki Çamlık alan çok geniştir. Bu ağaçlık alanda çok amaçlı bir Sosyal ve Kültürel faaliyet yapılır.

Karaköprü İlçesi Belediyecilik ve Yerel yönetim anlayışı ile sürekli bir değişim içinde olup, daima kabuk değiştiriyor. Bu baş döndürücü gelişmeleri şahsen Karaköprü’de ikamet etmeme rağmen ben dahi gelişmeleri bilemiyorum.

Karaköprü Belediye Başkanı Nihat ÇİFTÇİ Bey’in belli aralıklarla rutin olarak Basın mensuplarını bir araya getirerek yapmış oldukları bilgilendirmeleri yerinde bizzat görmek gerçekten takdir edilmesi gerekir.

Yirmi yıla yakın bir zamandır Beyazgül Sitesinde ikamet ediyorum. Karaköprü halkının çoğunu tanırken, şimdi ise çoğu insanı tanıyamıyoruz. Karaköprü İlçesi yerleşim yeri olarak Şanlıurfa’nın çok avantajlı bir ilçesi durumunda.

Karaköprü’de sosyal yaşam yok diye birçok insan tekrar şehir merkezine dönüyordu. Fakat şimdi öyle değil. Marketler zinciri sayısız, okullaşma oranı şehir merkezinden daha fazla, Tıp merkezleri, Sağlık ocakları, Bankalar, Eczaneler… Bu saydıklarım özel girişimcilerin.

Belediye olarak yaz dönemlerinde Halk konserleri, Belediye kültür binası, Yeni yeşil mesire alanları kapalı ve açık olarak suni çim sahaları, otopark yerleri, Kapalı semt pazarları ve yeni yapılacak yüzme havuzu projesi artık halkın Sosyal ve Kültürel ihtiyaçlarını karşılıyor...

Bu konuda Nihat Bey ve Çalışma arkadaşlarını kutluyorum.

Tabi halkın eleştirilerini de dinlemek gerekir. Örneğin otogara doğru giden yoldaki köprünün bir tarafı çökmüş, ayrıca aynı yoldaki asfaltla kaldırım aynı seviyeye gelmiş. Bunlar yapılmayacak. Giderilmeyecek sorunlar değildir.

Başkan Nihat Bey’in daha önce de açıklamış olduğu hafif raylı sistem zorunlu hale gelmiştir. Nihat Bey bu sorunu çözecek deneyim ve siyasi birikime sahiptir. Büyükşehir yasası Karaköprü Belediyesine 86 Köyü bağlamakta. Bu Köylere yani yeni adıyla Mahallelere hizmet için personel takviyesi gereklidir.                                                                                     

Kim Yaparsa yapsın Halka Hizmet Hakka Hizmettir.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com