Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

KARAKÖPRÜ METROPOL TIP’TA PAZARLIK


Recep Akyol
19 Şubat 2014 Çarşamba 11:22

Şanlıurfa’daki özel hastane ve tıp merkezleri hakkında bilgi edinmek amacıyla Olay Gazetesi fikir kulübüne OSM Hastanesi yetkilisi Sayın Halil BAYSAN Bey’i basın mensubu arkadaşlarla konuk etmiştik.

Yapmış olduğumuz sohbette özel sağlık merkezlerinde ki usulsüzlük ve yolsuzluk iddialarını dile  getirim halkın bu konudaki şüphelerine açıklık getirmiş olduk..….

 

Sağ olsun Halil BAYSAN Bey’de sorularımıza dürüst ve mert ifadelerle açıklık getirirken bir arkadaşımız Özel sağlık merkezlerini kastederek “ Size hırsız diyebilir miyiz ? “ demişti. Halil Bey’de evet diyebilirsiniz ifadesini açıkça kullandı.

 

Tabii ki bizler Şanlıurfa’daki bu tür özel sağlık merkezlerinin tümünü aynı kefeye koymadığımızı, bunların içinde gerçek anlamda halka hizmet verenlerin de olduğunu belirtmemizde fayda var.

 

Gerçekten AK Parti iktidarı döneminde halka hizmet amaçlı olarak kurulan bu tür sağlık merkezlerinin zaman zaman gerçek amaçları dışında  hareket ettiklerini  bizler de biliyoruz halkımız da tabi ki biliyor.

 

Söz konusu olay 17/02/2014 günü öğleden sonra Karaköprü 35 Metredeki evimin yanında bulunan Metropol Tıp Merkezine Mide ağrıları yüzünden gittim.Sağ olsunlar beni muayene ettikten sonra serum takmak üzere gelen hemşire benden 10 TL serum ücreti istedi.

 

Hemşireye daha önce de Şanlıurfa da birçok Özel hastanelere gittiğimi fakat bu tür bir para talebi ile karşılaşmadığımı söyledim. Hemşire ise  “ Hayır biz alıyoruz derken bir başka görevli arkadaş ise “Ya bir şey olmaz sen 5 lira ver seni idare ederiz “  diyerek benimle açık bir şekilde pazarlık etmeye başladılar.

 

Bu yapılan pazarlık acaba diğer hasta insanlara yapılmış mıdır diye kuşkularımı belirtmek istiyorum. Eğer öyle ise bunun hesabı verilmelidir..

 

Fakat benimle yapılan pazarlığın Mesleki, Hukuki ve İnsani boyutunun incelenmesi Şanlıurfa Sağlık İl Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapılmasını halkımız adına istiyorum.

 

Karaköprü’deki Metropol Sağlık Merkezine giden insanlara fatura edilen ve Devletten alınan sağlık muayene ve tetkiklerin denetim ve kontrolünün yapılması  ayrıca gereklidir.

 

Hipokrat yemini edip sağlık sorunlarını para ile pazarlık haline getirenler hakkında ise Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunup göreve davet ediyorum.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com