Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

KARAALİ KAPLICASI DENETİMSİZ


Recep Akyol
14 Eylül 2015 Pazartesi 14:33

İlimiz Harran Karaali bölgesinde çıkan sıcak termal su ile Şanlıurfa Halkı çok sevindi. Herkes çıkan bu şifalı sudan faydalanmak için zamanlı zamansız gitmeye başladılar. Çevre il ve ilçelerden de buraya gelip şifa bulan insanlarda olmuştur.
Ancak ilimizde ve insanlarımızda bir türlü başarı sağlanamayan işletmecilik ve hizmet anlayışı nedeni ile Yüce Allah’ın bizlere sunduğu bu Şifa kaynağı bu su dan faydalanmayı bir türlü beceremedik. Bu alanda bir sağlık mekezi açamadık. Bir yeşil alan oluşturmadık..
Oysa başka yerlerdeki sıcak termal su Potansiyeli olan yerlerde merkezi sistem ısınma tesislerinden bile faydalananlar var. Ancak bizler her nedense var olan bu avantajımızı kullanamıyoruz.
Günümüzde sağlık sektörünün birçok alanında alternatif tıp olarak termal su kaynaklarından fayda sağlanmaktadır. Çevremize baktığımızda yakın komşular İller gibi Diyarbakır, Maraş ve Adana’da bulunan her yaz serinlemek amacıyla da olsa faydalanılan termal sular Şanlıurfa Karaali Kaplıcalarından çok daha fazla ilgi görmekte ve insanlarımız tarafından tercih edilmektedir.
Her erde ve her alanda olduğu gibi Karaali Kaplıcalarında Devletin Denetim mekanizması yetersiz kalmaktadır. İnsanlarımız bu denetimsizlik nedeniyle mağdur olurken Karaali Kaplıca İşletmecileri tarafından yapılan keyfi uygulamalar nedeniyle Şifa bulayım derken hastalık kapıyorlar.
Karaali Kaplıcaları yaklaşık 25 yıldan fazla işletmeye açılmış ama çevresinde 25 Yıllık bir Ağaç ve Yeşil alanı yok. Sıcak suya girip çıkanların dinlenecek bir yerleri yok. Marketlerdeki fiyatlar Karaborsa fiyatı. Sıcak suya giren çocuklardan bile Büyük Ücreti alınmaktadır. Oysa çevre illerde Uygulamalar böyle değil. Artık bu konudan müzdarip olan vatandaşların sorunlarına bir çözüm getirilmeli
Şanlıurfa Valiliği ve Şanlıurfa Büyük Şehir Belediyesi Şanlıurfa Halkının bu belirtmiş olduğumuz konularda ki şikayetlerini artık bir denetim ile bu işletmeyi sağlıklı işleyen bir durama getirmelidir..
Bu işletmede olmayan fiziksel engelli vatandaşların fizyo terpistler eşliğinde tedavi edilmeleri sağlanmalıdır. Yanı başımızda Dicle Üniversitesine Gidip Çermik Kaplıcalarından hastalar faydalanıyor. Şanlıurfa Harran Üniversitesine Bağlı fizyoterapi yöntemi ile engelli ve emekli hastaların tedavi edilme imkanı vardır..
Yeni Rektörümüzden Şanlıurfa Halkına bu hizmetlerin verilmesi hususun da gerekli çalışmalar yapacakları görüşündeyim..


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com