Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

KAOS EYLEMLERİ


Recep Akyol
27 Ekim 2014 Pazartesi 12:05

Dünyada yaptırım gücü olan ülkeler ve devletler en fazka söz sahipleridir. Ekonomik gücü ve zenginlikleri olanlar ülkelerinin dışında da birçok alanda kendilerine bağlı yönetimlerle hakimiyet yolu ile siyasi olarak dünyayi hükmediyorlar.
Günümüz yeni Türkiye Siyaseti Ülke yönetimindeki AK Parti İktidarı Halktan alımş olduğu güçle Ülkenin potansiyel zenginliklerini kimselere peşkeş çektirmeden ekonomik kaynaklarını batılı işbirlikçilerden kurtarması halkın iktidara daha fazla destek vermesine neden oldu.

Radikal ekonomik tedbirler ile beraber batılı ülkelerin siyasi yörüngesinden çıkıp ortadoğu ve Türki cumhuriyetlerde siyasi bir güç haline gelmemiz yeni Türkiye'nin geleceği birçok batılı güçleri korkutmuştur.

1960'lı yıllardan bu yana her 10 yılda militarist kemalizmin darbeci güçleri ülkenin hem ekonomisine hemde siyasi yapısına müdahale etmesi vesayet sistemlerinin egemen bir güç olmaktan artık çıkartmıştır.

12 Eylül darbesi başta olmak üzere rahmetli ÖZAL'IN serbest piyasa ekonomisine geçiş sürecinde siyasi bozulma, çürümeyi ve çözülmeyi beraberinde getirdi. Siyasi bir sağlam irade olmadığı için Ülkenin ekonomik yapı taşlarında çürümeler baş göstermişti.

AK Parti İktidarları ile başlayan Türkiye'de ki ekonomik ve siyasi yapılanma için çözüm üretebilen yönetim kadroları ile Türkiye yeniden dizayn edilmeye başlandı. Bir taraftan Radikal ekonomik kararlar alınırken, diğer taraftan kangren haline gelen demokratik reformlar hak ve özgürlükler doğrultusunda Kürt sorunu tartışılmaya başlandı.

AK Parti'nin aktif siyaseti ile reform boyutunda olan ekonomik dev projelerin hayata geçirilmesi, sağlık alanındaki iyileştirmeler, Türkiye genelinde yapılan Üniversiteler, okullarda dağıtılan bilgisayar ve tabletler, Aile ve sosyal Politikalar Bakanlığı ile yaşlılara bakıma muhtaç insanlara ücret ve aylık bağlanması ile toplumun öz güvene kazanılmış olması AK Partinin Kaos ortamlarından uzak bir ülke yönetimi oluştuğu görülmektedir.

Türkiyedeki askeri ve sivil vesayetin kaldırılması ya AK Partiyi bitirecek ya da AK Partinin uzun yıllar Türkiye'yi önetme ve idare etme yolunu açık tutacaktı ki zaten de öyle oldu. AK Partinin girmiş olduğu 9 seçimi kazanıp, oylarını artırması toplumun ve halkın özgüvenini kazanması demektir.

Diğer yandan 35 yıllık bir karanlık savaşı bitirip Türkiye'nin barış iklimine girmesi, Askeri ve sivil vesayetin kaldırılması Türkiye ve Ülke dışındaki karanlık güç odaklarının rantlarını ortadan kaldırdı. Kan üzerinde siyaset yapma ortamını kaybedenler Kobani'deki savaşı bahane eden Paralelci yapı Kürt siyesetini tekrar eski Kanlı ortama çekmek için Ülkede yaratılmak istenen kaos eylemleri ile Türkiye'nin siyasi ve ekonomik istikrarının bozulmasını isteyenler emellerine asla ulaşamayacaklardır.

Ülke genelindeki kaos eylemleri tutmadı bu anlamda sokak gösterileri geri adım atarken Paralelci Provakatörler birçok insanın ölümüne sebep olurken Kürt halkının tepkisi dükkanları yakılan esnaf feryat ve figanlar ile tepkileri görüldü.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com