Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Kalbi olan okumasın!


9 Nisan 2012 Pazartesi 23:18
Birazdan okuyacağınız yazı "sigara" ile ilgilidir ve bildiğiniz üzere "sigara sağlığa zararlıdır." Sigara sağlığa zararlı olduğu içindir ki, bu yazı size zarar verebilir!
Haydar Dümen'e sorular:
Soru: Hocam ben 25 yaşındayım ve yaklaşık olarak 10 yıldır sigara kullanıyorum.. Sigarayı bırakmaya çalıştım ancak başaramadım..
"Bugün itibariyle sigarayı bırakamazsam kaç yaşında öleceğim?"
Cevap: Değerli vatandaş, bu sorunun muhattabı ben değilim.. Değilim, çünkü "sigara ömrü kısaltır", saçmalığına katılmıyorum.. Şayet ömrü kısaltacak birşey olsa idi, o da "kadınlar" olurdu!
Soru: Hocam, ben 25 yıldır bekarım.. Sevgilime "sigaramın dumanı sen, ateşi ben olayım" dedim ama dinletemedim.. Beni terketmesine mani olamadım ve çok üzgünüm..
Sorum şu hocam: "Hocam ben ne zaman evleneceğim!"
Cevap: Değerli vatandaş, senin bir an önce evlenmen gerekiyor. Yoksa sigara gibi "ateşlerde" yanmaya devam edeceksin.. Ve böyle devam ederse "ateşini" itfahiye bile söndüremeyecek!
Soru: Hocam ben Milliyetçi bir insanım ve vergimi "çatır çatır" ödüyorum.. Yani Ülkemin kalkınmasını istiyorum..
Soru şu hocam: "Yunanistan gibi olmayalım diye sigarayı günde bir paketten iki pakete çıkardım, çıkarmayıpta ne yapsaydım?"
Cevap: Değerli okuyucu, öncelikler seni tebrik ediyor ve sana tüm "organlarım" ile katılıyorum.. Bu günden itibaren bende sigarayı günde iki pakete çıkarıyorum.. Çünkü sen sigara içmezsen, ben sigara içmezsem nasıl dolar hazinenin kasası! Ayrıca; sigara ve akaryakıt vergileri olmasa devletimiz batar. O yüzden trafik polisleri, arabayı sürerken sigara içene hediye kuponu bile vermelidir.
Soru: Hocam biliyorsunuz, diziler de sigara gösterilmesi yasak ve RTÜK, TV kanallarına ciddi cezalar verebiliyor.. Peki hocam "sigara" zararlı diye gösterilmiyorsa  "Alkol" gösterimi neden serbest?
Cevap: Değerli vatandaş, bu sorunun cevabını bende bilmiyorum.. Bilmiyorum çünkü "kafam iyi" değil.. Ben artık "muhteşem yüzyıl"ı izliyorum.. "Muhteşem" sahneleri var.. Aramızda kalsın, geçenler de, "Harem toplantısı" sahnesinde Hürremin sütyenini gördüm ve hemen bir "sigara yaktım".. Sana da tavsiye ederim!
Soru: Hocam peki "Benim en iyi dostum sigaramdır, Çünkü benim için yanan tek şeydir" sözü "Atasözü" mü?,  "Ata"nın sözü mü?
Cevap: Değerli vatandaş, bu söz, ne "Atasözü"dür nede "Ata"nın sözüdür. Bu söz, bir "Şair"in sözüdür.. Ve Öyle tahmin ediyorum ki, şair de bu sözü, tüm "kader mahkumlarına", "seyir halindeki tüm yolculara" ve" 007 plakalı minibüs"ün kaptanına armağan etmiştir!
Soru: Hocam hangi marka sigara kullanıyorsunuz?
Cevap: Murattı.. (zifir:10 mg.. nikotin:0,9 mg.. karbon monoksit:10 mg.. kazık:30)
Soru: Hocam, son olarak sigara ile ilgili ne söylemek istersiniz?
Cevap: Sigara içen insanın aklı yoktur, ama sigara içmediğim zaman kafam çalışmıyor!
Not: Sigara sağlığa zararlıdır!

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com