Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

KADINLARIMIZ


Recep Akyol
23 Ağustos 2014 Cumartesi 10:24

Genci ve yaşlısı ile aile toplumunun en önemli bireyi olarak kadınlarımız kutsal varlıklarımızdır. Günlük yaşamın rutin ev işlerini yapmakla beraber kadınlarımız ekonomik alanlarda ve işletmelerde aile ekonomisine dolayısı ile ülke ekonomisine önemli derecede katkı sağlamaktalar. 

İş hayatımızda özellikle Şanlıurfa’da kadınlarımızın fabrikalarda, atölyelerde ve özellikle tarlalarda bazen pamuk toplar, bazen fıstık, bazen zeytin toplarken tarlası ve toprağı olmayan ailelerin Urfa dışında Çukurova’da çapa yaptığını, Malatya’da kayısı topladığını, Karadeniz’de fındık topladıklarını görmekteyiz.
Başarılı Kadınlarımızı toplumun yönetiminde de görmek Mümkün STK Başkanı ve Dernek Başkanları olan kadınlarımız Belediye Meclislerinde Parti Yönetimlerinde Özellikle AK Parti İl Başkan Yardımcısı ve Kadın Kolları Başkanlığının aktif çalışmaları taktir edilmektedir..
Son zamanlarda ise isot yani kırmızı biber kurutma ve reçeli yaparken Domates ve Biber salçası da mutfaklarımızın vazgeçilmezi olmakta . Kurutmalık kış yiyecekleri olarak da kabak, patlıcan, acur gibi el mahareti isteyen işlerde yine kadınlarımızın ön sırada olduğunu görmekteyiz.
Tekstil sektörünün en önemli kaynağı olan pamuk tarlalarında çalışmak gerçekten zahmetli sağlıksız şartlarda çalışmanın ne zor bir iş olduğu ancak görülme ile anlaşılır. Bu sektörde çalışan aile bireylerinin birden fazla olması bir avantaj.
Şanlıurfa’nın kurtuluşunda çok önemli işlere imza atan kadınlarımız, cephe gerisinde bazen yün çorap ve kazak örerken, bazıları da günlük yiyecek ekmek yaparak su götürerek kadınsız bir toplumun olmayacağı gerçeğini ispat etmişlerdir.
Tüm bu olumlu gelişmeler dışında bizleri ve herkesi üzen bir avuç paradan para kazanan tefeci insanlar birçok aile hayatını adeta imha etmekteler.
Hayatın en zor koşulları arasında sıcak güneş altında evine ekmek götüren emeği ile geçinen insanlarımız birkaç tefeci tarafından aileler perişan edilirken insanlar işini, sağlığını ve umudunu kaybediyor. Böylece aile ve ülke ekonomisi büyük zarar görmekte.
Binlerce çalışanın hayatı bu şekilde mahvediliyor, emeği ile geçinip giden insanların dünyası karartılıyor. Bu anlamda devletimize ve polisimize büyük görev düşüyor. Tefecilere karşı adeta savaşmak toplumun ve insanlığın geleceği için gereklidir.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com