Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet CENGİZ

Kadını Sömürenler


Mehmet CENGİZ
10 Mart 2015 Salı 10:04

Kadın erkek yaratılan varlıklar içerisinde en mükerrem varlıklardır. İkisinin değeri yaratanına bağlılığı oranındadır. Kadında olan bazı meziyetler erkeklerde, erkeklerde olan bazı meziyetler kadınlarda yoktur. Hılkıyet yaratılış bu şekildedir Fıtrat ne ise odur. Bunu beğenmemek, eksik, fazla görmek İlahi kanuna karşı gelmektir. Her iki cinsiyetteki farklılıklar üstünlük veya eksiklik değildir. Dünya yaşantısında iki cinsin bir birini tamamlama unsurlarıdır. Neslin devamı kadın ve erkeğe bağlıdır. Bu neslin temel taşı nikâhtır. Nikâhsızlık günahların en büyüğüdür. Asrımızda her yıl 8 Mart Dünya kadınlar günü olarak kutlanır etkinlikler düzenlenir.  Kadını sadece bir gün değil, her gün sevmek, saygı göstermek dinimizin gereğidir.

Kapitalizmin aktörleri insanları sömürmek için günler icat etmişler, tam bir tüketim çılgınlığı, İslam dışı düşünce görüşleri her daim kadını siyasette, ticarette hatta savaşlarda bile kullanmışlardır. Dinimiz kadına öyle paye vermiş ki, cennet anaların ayakları altındadır tacını giydirmiştir. Laikler, ladinler, zinaseverler, nikâhsızlar kadın haklarından ne anlar. Onların ki, Cahiliye adetleridir. Cahiliye’de kadın uğursuzluktur, adı bile yoktur çağrılması için numaralıdır. Yaşam hakkı da yoktur diri olarak toprağa gömülür. Bu cahiliye adetleri miadını doldurdu bu sefer mimsiz  medeniyet   savunucuları  kadına başka projeler üretmeye başladılar. Çağdaşlık, Feminizm(kadım erkek eşitliği) ucubesini icat ettiler modada cabasıdır. Tutturmuşlar kadına şiddete son şiddeti doğuran sebeplerden kimse bahsetmiyor.

Her şeyden önce” KADIN ERKEKLEŞİR-ERKEK DE KADINLAŞIRSA “ kadına şiddet önlenemez. Bir taraftan fıtrata savaş açacaksınız diğer taraftan şiddetten bahsedeceksiniz. Kadın hakkını savunanlar her şeyden önce tüm illerde Kadın seks köleliği var hem de resmi vesikalı, devlete vergi bile veriyorlar bu durum kadın hakkı ihlali değil midir? Önce bunun cevabını verin sonra ülkede zina suç olmaktan çıkarılmış buda kadının hak ihlali  değil mi? Siz önce şunu söyleyin kitabınızda Nikâh var mı yok mu? O zaman sizinle tartışalım. Kadından hayâ, edep, ar, damarı, utanma ahlaki melekelerini alanlar kadını arsızlaştıranlar kadına şiddetten bahsedemezler. Çünkü samimi değiller, İslam coğrafyasında yüz binlerce kadın tecavüze uğrarken, saltanatlar, sömürüler adına hunharca katledilirken, bunlar neredeydi acaba merak ediyorum. Kadını pazara salanlar, can benimdir istediğimi yaparım düşüncesini savunanlar kadına şiddetten bahsedemezler.

Dinimize göre kadın mübarektir, evin bereketidir, çocuklarının ilk öğretmenidir. Şefkat kahramanıdır hayat arkadaşının (nikâhlı) Sarsılmaz direğidir. Tek tapuludur şerik kabul etmeyendir. Kadının bekâreti bile çağ dışı sayılıyorsa alanlarımız çok farklıdır. Televizyon ekranlarında internet sitelerinde zina sahnelerini her gün gösterenler, hem kadını hem erkeği zinaya teşvik tahrik eden şehvet ilaç reklamları bile sizi rahatsız etmiyorsa bu tablolar şiddeti doğuran sebeplerdir demiyor çaba göstermiyorsanız yuh olsun sizin kadın bakış açınıza. Şimdi diyeceksiniz bu gericiye göre kadın köledir,kadın kocanın esiridir,diyorsanız okuduğum din öyle demiyor,dinimize göre,.Kadın dövülmez,kadın sövülmez, kadın kovulmaz,kadın erkeğin kölesi değildir.Kadın yaratıcının erkeğe yaratanın bir emanetidir.Emanete hıyanet etmek ise alçaklıktır.Densizliktir.Cühela bazı erkek hareketlerine bakarak erkeğin kadına bakışı budur diyemezsiniz.

Kadın siyaset yapabilir, Kadın ticaret yapabilir, kadın amir memur olabilir, hayatın tüm alanları kadına açık yalnız bir şartla! İnandığı. Dininden taviz vermeden, haram alanlara bulaşmadan ancak olabilir. Din dışı kadına pay biçmek, yaşantı vaat etmek kadına en büyük hakarettir. Kadın sömürücüleri kadın üzerinden sömürüleri sürdürürken, kadını soymakla piyasaya sürmekle kadın haklarını savunurken, bu durum karşısında İslami kesim ne yapıyor. Allah’a şükür çok ciddi çalışan kadını yuvasından eden kesime karşı kadını fıtratına döndürmek isteyen Peygamber sevdalıları,AGD,Saadet Partisi  kadın kolları  kardeşlerimiz Yeniden tarih yazıyor. Bu çirkef toplumda kadın  hafize yetiştirmek, fakihe yetiştirmek, Kur’an, hadisle hem dem etmek  amellerin en iyisidir. Bu kardeşlerimi tebrik ediyorum. Her Müslüman’ın görevidir ki, bu hayırlı kervana katılsın. Kadın eğitimi deyip geçmemek lazım. Kadın ailenin bir toplumun temel taşıdır. Kadınsız hayat zehirdir, yıkımdır. Kadını kendi emelleri için kullanan, sömürü aracı olarak gören, evinden koparan, yuvalarını dağıtan, kadın fıtratını bozmaya çalışan, eblehlere karşı yekvücut olup edep hayâ ahlak abidesi Mücahideleri yetiştirmek her Müslüman’ın görevi olmalıdır. Ar, haya ve namusu ile yaşayan annelere selam olsun…    


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com