Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet CENGİZ

Kadına Şiddet


Mehmet CENGİZ
27 Kasım 2012 Salı 14:18

Şiddetin her çeşidi çirkindir. Şiddet huzursuzluktur. Husumettir. Değerleri yok etmektir. Bir toplum şiddetten arınmak istiyorsa şiddeti doğuran faktörleri bilmesi gerekir. Yanlış teşhis, yanlış tedavi, hastayı daha da hasta eder. Sinek öldürmekle sinekle mücadele olmaz, Sinekleri üreten bataklığı kurutmak lazım ki, sineklerden kurtulsun. Bazı sapık görüşlüler şiddeti dinimize mal etmeye çalışıyorlar. Şiddet dinimiz de varmış gibi beyanda bulunuyorlar.

Öncelikle bu büyük bir yalandır. İftiradır. İnsafsızlıktır. Dinde nasibi olmayanlar şiddeti dine mal edemezler. Din bir karıncanın incinmesini bile hoş görmez. Şiddet denilince televizyon ekranlarında yerden sürüklenen, şiddete maruz kalan, kadını göstermek şiddet olmakla beraber, milyonlarca insana karşı işlenmiş ayrı bir şiddettir. Ekranlarda zina sahnelerini göstermek, evlilik programlarını ballandıra ballandıra sergilemek, hürriyetim var diye genç nesli, giyimi ile tahrik ve teşvik etmek te çirkin bir şiddet koludur. Kadına şiddet denilince kadına en büyük şiddeti kadın kadına yapıyor şiddeti. Vesikalı çalışan kadınların namusları yerle yeksan oluyor diye, hiçbir kadın kitlesinin bu tabloyu protesto ettiklerini görmedim. Bu nasıl çelişkidir. Öncelikle kadın sömürü aracı olmaktan kurtulmalıdır. Ticarette, siyasette, vitrinler de, para kazanma sanatında, Fuarlarda, plajlarda hatta küçücük bir sakızda bile kadın hep sömürü aracı olarak kullanılmış, kullanılmaya da devam ediliyor.Kimse bunu görmüyor.

Zina kanunen serbest. Evli olduğu halde metres hayatı yaşayan erkek için bu zemini hazırlayanlar suçludurlar. Alan razı veren razı olan ilk eşe olur. Bununla aile yuvası atomla yerle bir edilmiş. Sabun köpüğü misali aşklar havada uçuşuyor. Kanunla, sığınma evleri ile kimse kadına şiddetin önüne geçemez. Her şeyden önce kadın çatlayan ar damarına yeniden dönmelidir. Anne olduğunu bilmelidir. Bende erkeklerin yaptığını yaparım deme sevdasından vazgeçmelidir. Mücadelesini iffeti için vermelidir. Tek tapulu olduğunu bilmelidir. Toplumda yanlış bir algı var. Bir kadın kocasını aldatırsa, hemen fahişe kesilir, bilmem ne kararı ile o kadın hemen imha edilir. Erkek her gün eşini aldatıyor bu erkekte kahraman kesilir. Kimse erkeğe toz kondurmaz.

Bu tablo çok çirkin bir durumdur. Dinimizde kadının cezası ne ise erkekte aynı cezayı alır. Bu da böyle biline. Kadın şefkat kahramanıdır. Çoluk çocuğunun terbiyecisidir. Rızık temin etmek için sabahtan akşama kadar çalışan akşam evine gelirken kocasına moral veren sıkıntısını gideren mübarek bir varlıktır. Sıkıntıların ilacıdır kadın. Ne zaman ki kadın iffetinden sıyrıldı, çarşı pazara sürüldü giyim kuşamında modaya uydu o zaman kadına uygulanmayan şiddet kalmadı. İslam ülkelerinde kadın her gün silahla vuruluyor. Kimseden tepki görmedik. Dinimizde kadına öyle önem veriliyor ki, anlatmakla bitiremeyiz. Cennet annelerin ayakları altındadır. Ana babanıza of bile demeyin diyor dinimiz. Kadın kapalı zarf içinde ki, mektuptur. Gönderen ve alan bilir. Ağzı açık zarfın içindeki mektubu her kes okur, niçin okudun denmez. Kadını eğitimsiz bırakmak felakettir.

Hele başörtüsünden ötürü kadının eğitim hakkını gasp etmek cinayetin en büyüğüdür. Bu ülkede bunu da gördük, nice kızımız ladinlik adına, eğitim hakkından mahrum bırakıldı. İkna odalarında psikolojik baskıya maruz kaldı. Bu salya sümük dağıtan sözde çağdaş kadınlardan bir tepki görmedik. Bir nevi sevindiler bu kadına şiddet değil mi? Yalancı şiddet karşıtları utansın. Dinimizde değer bakımından kadın erkek eşittir. Erkekte olan bazı meziyetler, kadında, kadın da olan bazı meziyetler erkekte olmayabilir. Bu yaradılış icabıdır. Kadın erkek bir birini tamamlar iki varlıktır. Cinsiyetinden ötürü kadını hor görenler gericilerdir. İffetini koruyan Aişelere selam olsun. Doğuran, doğurgan Fatmalara selam olsun. Kınalı gelinlikte çocuğunu kucağına alan anne sütünü emziren Haticelere selam olsun. Torun kokusunu koklayan dede ve ninelere koklatan ebru gelinlere selam olsun. Kadını sömürü aracı olarak kullanan, Koyun keçi gibi davar gibi yaşamayı düşlerinde görenlere de yazıklar olsun. Müslüman kadın aslına dönünce ancak şiddetten kurtulur.Selam ve dua ile…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com