Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Hüseyin KAYA

İtiraf ve ihanet


Hüseyin KAYA
30 Aralık 2013 Pazartesi 10:52

İtiraf ve ihanetler peş peşe gelmeye, Her iki kalede saldırı ve savunma faaliyetleri başladı. Azdan az, çoktan çok kim kimden ne kadar götürebildiyse. Kim kime ne kadar zarar verebildiyse savaşta her şey mubahtır hesabıyla belden aşağı veya yukarı fark ettirmeden ahlak ve etiği hiçe sayarak yalnız ve yalnız ayakta kalma ve gücü ellerinde bulundurma aşkıyla ortalık toz duman olmuş.

İşin aslına bakarsanız günü gününde yapılan ittifak hataydı gün gelecek hesaplar karışacak, çıkarlar çatışacaktı. Dost düşman dinlemeden bu psikolojik savaş başlayacaktı zaten. erken mi başladı geç mi başladı bilmem ama savaş secim öncesine tekabül ettirildi.

Cemaat (Fettullah gülen) belini yıllardır İslam aleminin şeytan olarak andığı ABD ye dayamış persilvanyadan cemaat ve hükümete fetvalar veriyordu. Televizyonlarda her gün göz yaşı dökenler bir gün olsun dünyada ölen ve öldürülen hiçbir Müslüman için sızım sızım ağlamadılar. Ne İsrail’in yaptığı zulme ne de ABD’nin dünyada yaptığı katliamlara ne zaman ki dershaneler sorunu ortaya çıktı işte o zaman Müslümanlıklarının, hükümetle dostluklarının kalitesi ortaya çıktı. Ülke milliyetçilikleri, vatanseverlikleri, barışçı görünürlükleri gün yüzüne çıkmaya başladı.

ABD, İsrail ve Avrupa Türkiye’de gelişim sağlayan hangi projelere karşı çıktıysa gülen cemaati de o projelere karşı cephe alarak anlaşılması güç açıklamalarla her dem ülkemizin haksız politikalar izlediğiniz dile getirerek üçlü ittifaka destek olmuştur. Birlikte yola çıktıkları hükümeti her zaman dünya arenasında yalnız bırakmıştır.

Hükümet bu yalnızlaştırılmaya, çatışmaya ve operasyonlara karşın birçok itirafta bulunarak bugüne karşı yapılan bir çok sınav ve atamalarda haksızlık ve de yanlılık olduğunu dile getirerek şimdiye kadar ne istediniz de biz yok dedik gaflarıyla cemaate dert yandı.  Demek ki şimdiye kadar ki bir çok uygulamada açıkça haksızlık ve hak yiyişler yapılmıştır. Aslında söyleyecek çok sözüm var ama şimdilik burada durayım. Anlayacağınız bu savaşta her iki tarafta mahsum değildir. Cemaatin saldırılarına karşın hükümet çaresiz kalmış sudan çıkmış balığa dönmüştür. Cemaat ve hükümet arasındaki en son kızışmanın ürünü olarak da cemaatin operasyonlara imza attıkları aşikardır. Bu operasyonlarla sadece hükümeti hedef almamış aynı zamanda ülkenin son 12 yılda dünya üzerinde yaptığı büyük kalkınmayı da hedef alarak zarar vermiştir.

Ancak şu gerçek de göz ardı edilemez. Yapılan bu yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda adı geçen kişilerin hükümetin bakanları ve çevreleri yer aldığı istisnasına karşın şayet iddia edilenler gerçek ise bu hükümetin derhal kendini feshetmesi gerekir ki öyle bir şey olmasa dahi siyasi ahlaka ters düşmemek adına bakanların şüpheye mahal vermemek için görevlerinden kendilerinin ayrılması gerekirdi. Ancak öyle olmadı ayak direttiler nitekim  başbakanın zorlamasıyla görevlerinden ayrıldılar, ve bu ayrılığı da kırgınlık belirtileri göstererek yerine getirdiler. Halk arasında güvenlerini sarstılar. Halkın ve seçmenlerinin akıllarında soru işaretleri bıraktırdılar.

Yapılan operasyonlara karşı hükümet ve sayın başbakan ciddi hattalar sergilediler. Bu operasyonlarla yolsuzluk yaptıkları ve rüşvet aldıkları iddia edilenleri değil onları açığa çıkaranlara saldırdılar. Çeşitli engellemeler ve baskılar yaptılar. Şayet iddia edilen ithamların iftira olduğu düşünüyorsa hükümet; bu ülkede iftira edecek cesarete sahip savcılar varsa bu iftirayı ortaya çıkaracak savcılarda eminim mevcuttur.

Operasyonun konusu iftira veya gerçek olsun biz şuna bakacağız, iddia edilenler gerçek mi değil mi. Bizi ilgilendiren yanı bu olmalı millet olarak ve bundan sonrası hukuk ve hukuku üstün kılan kurumların ve makamların işidir…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com