Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

İTİBARSIZLAŞAN 11 NİSAN


Recep Akyol
18 Nisan 2013 Perşembe 09:50


Her yıl kutlanan 11 nisan Urfa’nın işgalci Emperyalist güçlerden kurtuluş haftasında tam olmasa da sembolik olarak bir gösteri ile geçmiş tarih canlanırdı. Ama giderek yozlaşan kültürümüzle beraber geçmiş tarihimizde itibarsızlaştırmak ve anlamsız kılmak isteyen kurum ve kuruluşları da kınıyorum.

11 Nisan Urfa’nın Kurtuluş Haftası şanlı bir tarihtir. Bu nedenle Urfa’ya Şanlı unvanı verildi. Urfalıları özünden uzaklaştırmakla Şanlı olmanın bir anlamı da kalmamıştır.                           Sağ olsunlar Belediyemiz bu konuda çaba gösteriyor. Şanlıurfa Belediyesinin tiyatro ve müzikal çalışmaları başarılıydı.

Diğer kurum ve kuruluşların kurtuluş haftası ile ilgili hiçbir çalışmalarını göremedik. Yerel Gazetelerle yapılan Urfa’nın kurtuluşu ile ilgili demeç ve Kutlamalar da yerel gazetelerin çabası ile olmuştur. O halde yaklaşan Cumhuriyet Bayramını veya İstanbul’un fethini de kutlamayalım.

Bu konuda yerel yöneticileri kınayan MHP İl Başkanı İbrahim ÖZYAVUZ ve Urfapres İnternet Yazarı Ali ÇİZMECİOĞLU dostumu yapmış oldukları eleştiri ve demeçlerinden dolayı kendilerini tebrik ediyorum. Çünkü aklın yolu birdir.  Bizleri özümüzden ve tarihimizden uzaklaştıranları da kınıyorum.

Şanlıurfa’yı, Gaziantep’i ve Kahramanmaraş’ı işgal eden İngiliz ve Fransızların topraklarımızdan atarken çiçek ve gül kullanmadılar, Silah kullandılar, Mermi yediler ve mermi attılar. Vatanları uğruna kanlarını ve canlarını feda ettiler.

Urfa dışından gelip hiç kimse Fransızlara karşı koymadı. Üstelik Atatürk Urfalıların bu başarısını Tüm Anadolu daki Kuvvayı Milliye ye Moral olarak telgrafla bildirmiştir.                          

Urfalı Kürdü ile  Arabı ve Türkü işe verilen kurtuluş mücadelesini anlamlı bir şekilde gelecek nesillere anlatılmasını istiyor. Yahudi, Ermeni ve Süryanilerin Kurtuluş savaşındaki düşmanla işbirliğini anlatmak yerine giderek misafirperverlik adına Misyonerlere lütfen hizmet etmeyin..

Fransızlar bizi Avrupa’ya almıyorlar diye onların katliamlarını unutmak veya unutturmak Urfalıların atalarına saygısızlık yapılıyor. Bu saygısızlık yıllardan beri yapılıyor. Halkın geniş katılımı ile yapılan bayramımızı önce askerler sonra siviller elimizden Kurtuluş Bayramımızı aldılar.

Hz.ALİ’NİN DEDİĞİ GİBİ İTİBARIMIZI’DA KAYBEDİYORUZ…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com