Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

İSTİKRAR BOZULMASIN


Recep Akyol
6 Mayıs 2015 Çarşamba 20:17

AK Parti öncesi hükümetler ve darbe dönemlerinde siyasi ve ekonomik istikrar hava durumu ve mevsim şartları gibi çok değişkendi. Dışarıdan ithal edilen herhangi bir ham madde veya ülke içinde üretilemeyen demir çelik gibi veya tekel ürünleri olmayınca gayrı meşru karaborsa ortamı bütün dengeleri bozuyordu.
En son yaşadığımız Türkiye’nin batısındaki İstanbul. Gölcük ve Adapazarı depremlerinde ölen vatandaşların cesetleri için ceset torbalarını dahi Avrupa’dan ithal eden bir ülke idik. Bu deprem ve afetlerden dolayı Türkiye ‘ye gelen yardım paraları olmasa idi Türkiye’deki çalışanların maaşları dahi ödeme zorluğu şartları içindeydi.
Bir diğer yandan yaşanan deprem felaketleri sonucu ölen vatandaşlar daha enkaz yığınları altında iken dönemin imar iskân Bakanı Koray AYDIN döneminde AFAD evleri ihaleleri yapılırken insanlarımıza ve vatandaşa verilen gerçek önem ortaya çıkıyordu.
Diğer yandan ülkenin doğusunda yıllardır süren Terör eylemleri TÜRKİYE ekonomisine adeta bir savaş bütçesi gibi yük getirirken ülkenin ekonomik refah seviyesine sürekli engel olması, toplumdaki korku ve endişe ile büyük bir çöküntü hali vardı,
İşte tüm bu olanlar etkin bir hükümet yönetimi boşluğundan dolayı yaşadığımız gerçeklerdi. Ülke dışındaki ülke ekonomisine ve siyasetine müdahil olanlar her türlü yaptırıma sahiptiler. Vesayetçi yönetimler mağdur insanların sorunlarından sürekli uzak kaldılar.
AK PARTİ yönetim kadrosunun ülkemizi yönetmesi ile tüm bu sorunlar yavaş yavaş çözülmeye başlandı. Özellikle ilimiz ŞANLIURFA ‘ DA yapılan yollara baktığımızda batının ekonomik olarak gelişmiş birçok ilinde bu yapılan yolları görmemiz mümkün değil.
Bulunduğum birçok ortamda özellikle sürekli elektrik kesintilerinden bahsedilmesi, bu konudaki sorunların her şartta dile getirilmesi kırsaldaki vatandaşların daha fazla öğretmen daha fazla doktor ve camii imamı istemeleri artık birçok hizmetlerin yapıldığını, vatandaşların artık daha fazla hizmet talep ettiklerini görmekteyiz.
Sonuç itibari ile köylü vatandaşlarımızın dahi yanı başlarına halı saha ve sportif hizmet alanları istekleri ülkedeki yapılan hizmetlerin daha fazlasını ekonomik refah ve sosyal yaşam çitasının daha da arttığına şahit oluyoruz.
Bütün genel seçimlerde olduğu gibi 7 HAZİRAN seçimlerinde ‘ de ne halife nede şeyhül İslam seçeceğiz. AK PARTİ kadrolarında bu iddialarda bulunanlarda olmadı zaten. Fakat tüm muhalefetin ülke yönetimine ve AK PARTİ ‘ ye yönelik eleştirilerinde haram veya helal söylemleri ile öne çıkmaktalar. Aklıselim insanlar olarak küskün, kırgın veya dargın olabiliriz ama Ortadoğu’daki savaş ortamlarını görüp kendi ülkemizin istikrar ve huzuru için fedakârlık yapmamız gerekir diye düşünüyorum.  


YORUMLAR
  • yorum2015-05-09 11:24:16urfalı

    sadece tırşıkçı bir yazı

  • yorum2015-05-09 09:34:09ss

    sen ne yalaka bir adamsın yahu. yazar dediğin aydın olur ama sen kapkaranlık bi yalakasın. şakşakçı isotçu...

Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com