Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Hüseyin KAYA

İşte O Aydınlar!


Hüseyin KAYA
16 Ocak 2016 Cumartesi 18:07

Sayın Cumhurbaşkanının ve hükümetin ateş püskürttüğü o infial yaratan metni birkaç defa okudum. Neden bu kadar çok sert tepki topladı diye. Bu infial yaratan metne 1128 doktora unvanlı yerli ve yabancı akademisyen imza atmış. Eminim bu akademisyenlerin çoğu bu metni okumadan imzalamıştır. ( en azından temennim o )Çünkü bu metinde tamamen devletin katliam yaptığı, devletin bu katliamı ulusal ve uluslararası hukuku çiğneyerek yaptığı dile getiriliyor, metinde bu savaşın, çatışmanın, ölümlerin, şehirlerin yıkılmasının, halkın mağdur olmasının tek sebebi devlet olduğu dile getirilmiştir. Yani sadece Türkiye suçlanmış, Türkiye uluslararası arenada karalanmaya çalışılmıştır. Metnin hiçbir satırında PKK suçlanmamış ve PKK ’nin neden çatışma ortamını şehirlere taşıdığı sorgulanmamıştır. o çatışma ortamının bölge halkının canına ve malına zarar vereceği ve verdiği yer almamıştır.

Bölgede yaşayan biri olarak halkın gerçekten PKK ye lanet okuduğu ve illallah ettiklerini biliyorum. Bugün o çatışma bölgesinde gerçekten bir katliam ve yıkım yapılıyorsa; siz doktora unvanlı bilim, aydın, akademisyen etiketli art niyetli şahsiyetler; unutmayın ki tek sorumluları PKK ve onlara bu desteği ve cesareti veren sizlersiniz. Neden mi çünkü yıllardır PKK terör faaliyet gösteriyordu ancak hiçbir zaman devlet güvenlik güçleriyle yerleşim alanlarına girmemiş; halka PKK nin verdiği bu denli bir yıkımı halk yaşamamıştır. Siz değerli doç ve dr. unvanlı aydın geçinenler aklınızı ve vicdanınızı kiraya vermeyin, gerçek aydın iseniz aydın penceresinden bakıp ama görün sadece bakmayın.

Bölge halkı yıllardır kimliklerinden dolayı birçok sıkıntı yaşamıştır, dışlanmıştır, hor görülmüştür ama eskiye nazaran bugün çok daha iyi durumdadır. Tabii ki PKK çatışma ortamını yerleşim bölgelerine taşımadan önce.

Savaşlara, ölümlere tepki göstermek, kıyımlara karşı durmak ve de barışı istemek suç değildir elbette. Amma velâkin devlet suçlanıp PKK masum gösterilerek yapılırsa bu art niyet taşır gerçekleri saptamak olarak düşünülür ve bugünkü tepkiyle karşılanır.

Gerçekten bölge halkını düşünerek bir şeyler söyleyecekseniz kandil ve PKK dostlarına sesleneceksiniz. Halk perişan olmuştur sebep olduğunuz kıyım ve yıkımları durdurun, yerleşim yerlerinden çekilin, bu güzelim vatanımızı terk edin, siz Kürt halkını temsil edemezsiniz çünkü düşmanların maşası olmuşsunuz.

Halkın okullarına saldırmayın, yakmayın yıkmayın, vatandaşlardan haraç almayın diye seslenin metin hazırlayıp imzalayın biz de sizleri alkışlayalım.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com