Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Müslüm Azizoğlu

İslam Mücadele Dinidir


Müslüm Azizoğlu
23 Aralık 2015 Çarşamba 11:13

İnsanlık tarihi boyunca, insanlığın tanıdığı sistemler ve düzenler içerisinde İslam kadar zulümle zorbalıkla, haksızlık ve hadsizlikle, densizlikle, donsuzlukla mücadele eden veya topyekun Mazlumların yanında yer alan veya zorbaların, sömürgecilerin, diktatörlerin, vampir gibi kan emenlerin karşısına geçip hak ve hakikati haykıran herhangi bir sistem ve nizam yoktur. Böyle bir sistemin var olduğunu kabul edenler muhakkak ki ya yanılıyorlar ya da kasıtlı davranıyorlar. Müslüman olduklarını iddia edenler; Zulmün, haksızlığın,zorbalığın her türlüsüne karşı Tevhidi bir mücadele vermiyorlarsa, kesin ve net bir kararlılıkla bütün mazlum,mağdur ve musta’afları savunmuyorlarsa ve egemen zorbaların, sokak çetelerin,hendek kazanların, huzur ortamını bozanların , dağbaşı haydutların,diktatörlerin karşısında hakikat nizamını,fıtrat düzenini söylem ve eylemleriyle haykırmiyorlarsa kelimenin tam anlamı ile ya Gafildirler ya İslamın ruhundan,mana ve mahiyetinden uzaktırlar veya münafıktırlar. Bakınız bu konu ile alakalı olarak yüce Rabbimiz Şöyle buyuruyor: “ Size ne oldu da Allah yolunda ve “Rabbimiz ! bizi, halkı zalim olan bu şehirden çıkar , bize katından / tarafından bir sahip gönder, bize katından bir Veli/yardımcı yolla” diyen zavallı/Mustaz’af erkekler, kadınlar ve çocuklar uğrunda savaşmıyorsunuz” Nisa S.A 75

Bu ve bunun gibi yüzlerce Ayet-i Kerime; Yeryüzünün neresinde olursa olsun,Zulüm ve ölüm gören, haksızlık ve zorbalığa uğrayan çaresiz insanlara Müslümanların İmanları gereği yardım etmeleri ve gerekirse O uğurda her türlü zorluğu gögüsleyerek onlar için savaşmaları emrolunmaktadır. Üstelik Zulme uğrayanın ırkına,kavmine,rengine,dil ve Dinine bakılmaksızın Zalimlere karşı onlara yardım etmek İslami bir Farz ve mecburiyettir. Zulüm yapan, haddini aşan,Tağutluk yapan da kim olursa olsun Onun karşına geçip,Hakkı haykırmak,Onların zulmüne mani olmak,onların şerlerini bertaraf etmek İslami bir Zaruriyettir.

Zira İman edenler/Müslümanlar Evrensel bazda Allah yolunda,iyilik ve güzelliklerin hakim olması için Sa’yu Gayret gösterirler, Cihad ederler, Mücadele ederler,savaşırlar. Hakka ve Hakikate İnanmayan Kafirler, Müşrikler ve Zalimler ise Tağut’ları uğruna Batıl ve atıl davalar, düzmece ve bilmece düzenler ve Şeytani yolda savaşırlar.Müslümanlar hiç çekinmeden Şeytan ve avanelerine karşı savaşırlar. Çünkü Tağutlar ve Şeytanlar hilekardırlar,düzenbazdırlar,ancak hileleri ve düzenleri zayıftır. Bunlar kalben ve ruhen korkaktırlar, ancak dünyevi hırs ve tamah yüzünden birbirleriyle yardımlaşırlar.

İslam ferdin yüreğinde başlayıp,toplum çerçevesinde devam eden İnkilabi bir harekettir.İslam bir kalbı,ruhu ve bedeni İmar ettikten sonra Onun Allah ın dışında herhangi bir zorbanın,egemen gücün, diktatörün boyunduruğu altına girmesine asla göz yummaz, kabul etmez. Zalimler Zulümlerini,haksızlık ve hadsizliklerini işleyip dururlarken, Mazlum ve Mağdurların sesleri,feryadları göklere yükselirken Eğer Müslümanlar; zalimlerin Mağrur ve kibirli burunlarını kırmıyorlarsa; Orada bir İman zaafiyeti, iman sorunu var demektir. O Müslümanlar Yeniden İman etmek, imanlarını gözden geçirmek ve imanlarında sebat etmek zorundadırlar. Çünkü İslam inancını yüklenen kalplerin, zulmü yaşanılır bir düzen ve nizam olarak kabul etmesi asla mümkün değildir.

İslam ; durmayan bir Mücadeledir. Kesintisiz bir Cihaddır. Hak ve hakikat, Adalet ve eşitlik yolunda Müşahade meydanında koşturmaktır. Eğer böyle değilse O yaşanılan, İslam değildir.

Kalbinde İslam’ın mana ve mahiyetini hisseden bir Müslümanın Zalim,despot ve azgın Kömünizm ve sosyalizm ile Vahşi Kapitalizmi rahat bırakması,demokrasi ve Laiklik vaşta olmak üzere gayri İslami düzenleri güven içinde bırakması onların pisliklerini,çirkinliklerini ortaya çıkarmaması,dahası kazma dişli yüzlerine tükürmemesi, gücü nisbetinde gerek eliyle,gerek diliyle ve gerekse kalbı ile gayri İslami düzenlerle Cihad etmemesi,çarpışmaması mümkün değildir. Zira Müslümanlar Allah’ın şu hükmünü hayatlarının şeref levhası olarak bilir ve ona göre hayatı yaşarlar.

“ (Ey İman edenler!) Yoksa siz,sizden önce gelip geçenlerin(önceki müslümanların)başına gelenler size de gelmeden(onu yaşamadan) cennete gireceğinizi mi sandınız? Yoksulluk ve sıkıntı/acı ve keder onlara O kadar dokunmuş ve o kadar sarsılmışlardı ki, nihayet Peygamber ve beraberindeki müminler; Allah’ın yardımı ne zaman ! dediler. Bilesiniz ki Allah’ın yardımı yakındır.” Bakara S.A 214   Ve Müslümanlar Şu ayt-i kerimiyi de hiç unutmazlar.

“Allah mü’minlerden Canlarını ve Mallarını,kendilerine verilecek cennet karşılığında satın almıştır.Çünkü Onlar Allah yolunda savaşırlar,öldürür ve ölürler.Bu Tevratta,İncil’de ve Kur’anda Allah üzerine hak bir vaaddir.Allah tan daha çok sözünü yerine getiren kim vardır?O halde Onunla yapmış olduğunuz bu alış verişinizden dolayı sevinin.İşte bu gerçekten büyük bir kazançtır.” TEVBE S.A 111.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com