Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Yasin KÜÇÜK

İslam Dünyası Üzerine


Yasin KÜÇÜK
18 Ağustos 2014 Pazartesi 11:00

1900'lü yılların başında Küresel güçler Müslümanlarla savaşmak yerine, onları birbirine düşürmek ve birbirine kırdırmak yolunu seçmişlerdir. Bunu uygulamaya sokmak için başta ırkçılık ve mezhepçilik olmak üzere her türlü ayrıştırıcı olayı kaşımaya başlamıştır, İslam topraklarının son iki yüzyılı iyi okumak ve tahlil etmek gereklidir.
İslam Ülkelerinin son iki yüzyılı içinde batılılar İslam topraklarını bir savaş ve kargaşa ortamına çevirmiş, Müslümanların bir daha ayağa kalkmasına asla müsaade etmemiştirler. Orta doğu coğrafyasını cetvelle çizmiş olan İngilizler ve batılılar; Müslüman’a düşman, kendilerine itaat eden iktidarları sürekli desteklemiş ve iktidarda tutmuştur. Bu zalim ve İslam düşmanı iktidarlar sayesinde, İslam topraklarında Müslümanlara karşı sürekli baskı ve terör estirmişler, bu dönemde Müslümanlar batıdan ziyade bu zalim iktidarlardan çok daha fazla şiddet ve baskı görmüş ve görmektedir. Batı bu zulmü kendi eli ile değil yerli işbirlikçi zalim iktidarları sayesinde yapmış ve yapmaya devam etmektedir.
İslam dünyasının son 200 yılı incelendiğinde İslam dünyasını koruyan Osmanlı devleti gücünü kayıp etmiş ve İslam toprakları savunmasız bırakılmıştır. Son iki yüzyıldır. İslam toprakları savaş kan ve gözyaşı topraklarına dönmüş, Müslümanların fen ve ilim sahalarında güçlenmesine batı asla müsaade etmemiş, doğrulmaya çalışan her ülkede çeşitli darbeler yapmış, tüm İslam ülkelerini sömürgeleştirmiştir.
İslam ülkeleri içine bir veba ve sürekli kötülük kaynağı olarak çalışan ve bugün Mısır’daki darbeyi Amerika, Suudi Arabistan ve İngilizlerle birlikte planlayan ve destek verdiği apaçık ortaya çıkan ve her türlü pisliğin ana kaynağı ve çıbanbaşı olarak İngilizler tarafından, bir İngiliz projesi olarak kurdurulan İsrail terör devleti Müslümanların tam kalbine yerleştirilmiş, dünyanın gözü önünde sürekli olarak orta doğuyu ve İslam dünyasının içinde sürekli kargaşa çıkartmakta, kan ve gözyaşı içinde kalan bir İslam coğrafyası gözler önündedir. Müslümanları sürekli hırpalayan bu terör devleti İsrail adeta gözlerimizin içine bakarak bizlere hakaret etmeye devam etmektedir.

İslam dünyasına liderlik yapabilecek ülkelerden biri olabilecek bilgi ve birime sahip olan Türkiye’nin kuruluşundan bu güne kadar geçen süreyi ve ülkeyi yöneten iktidarların tahlilini yaparsak birçok tarihçinin ittifakıyla kurdurulduğu günden itibaren bu devleti yöneten iktidarların asıl amacının; Müslümanları baskı altına almak ve İslam’dan uzaklaştırmak olduğunu ve bu ülkede yaşayan Müslümanların güçlenmesine ve aydınlanmasına karşı savaş verdiğini okuruz, Müslümanların kendi ayakları üzerinde durmasına asla izin vermemiş, kendisini kurduran güçlere hizmet etmiş ve Türkiye’deki Müslümanlar sürekli baskı ve şiddet altında tutulmuş, Cumhuriyet kurulduğu ilk günden bugüne Müslümanlar binlerce şehit vermiş ve âlimler hapishanelerde çürütülmüş ve Kur’an dahi yasaklanmıştır. Bugün birçok ilgilinin ittifakıyla Türkiye’deki darbelerin bile arkasında Amerika ve İngilizlerin olduğu su götürmez bir gerçektir.
Batı tüm savaşlarını İslam toprakları üzerinde yapmakta ve yaptırmaya gayret etmektedir. İslam dünyasının yeni fitne kaynağı bizzat kurdukları ve yönlendirdikleri, bazı batılı yetkililerin bile itiraflarıyla kabul ettikleri İŞİD (İngiliz, Amerikan ve İsrail) terör örgütüdür. Bu fitneye karşı Müslümanlar uyanık olmalıdır, Amerika’nın bu örgütü sözde bombalamasına yalandır, sözde bazı hedefler bombalanıyor bu da İslam dünyasında itibarını kaybeden Amerika’nın sözde yine kurtarıcı olarak yeniden sahneye inmesi gibi bir tiyatro sahnelenmektedir. Aynı Amerika, İsrail’i Filistin üzerine saldırtıp silahsız bir halkı öldürmesine meşru müdafaa diyecek kadar alçaklıktır.

Dikkat edilirse Dünyada ve İslam dünyasında yükselen değer olan Türkiye’nin elini kuvvetsizleştirmek ve sahaya çıkmasını engellemek için 50 ye yakın Türkiye vatandaşını İŞİD (İngiliz, Amerikan ve İsrail) terör örgütü esir almıştır en ufak bir harekette bunları öldüreceğini söyleyen İŞİD (İngiliz,Amerikan ve İsrail) terör örgütüne karşı Türkiye’nin maalesef eli kolu bağlıdır.
Bu arada hiç düşündünüz mü? İsrail - Filistin ateşkes görüşmeleri neden Mısır’da yapıldı; Çünkü Mısırda Darbe yapan Amerika ve İsrail, Sisi hükümetine meşrutiyet kazandırmak için, ateşkes görüşmelerini mısırda yapılması için baskı kuruyor, amaç hem darbeci hükümeti meşrulaştırmak, hem de Filistin’i daha da köşeye sıkıştırmak.

Unutmayalım ki; Sisi göreve gelir gelmez; Gazze'nin dünyaya açılan tek kapısı konumundaki Refah Sınır Kapısı'nı kapatmıştı. Sisi’ye en büyük destek yine bir İngiliz ve Amerikan ülkesi olan ve İngilizlerin kurduğu ülke Suudi Arabistan’dan gelmiş ve hala gelmeye devam etmektedir. Kudüs’e Özgürlük diyen İslam dünyası İslam’ın Kıblesi olan Kâbe’yi unutmuş görünüyor. İslam Dünyasına ve Kudüs’e özgürlük, İslam’ın Kıblesi Mekke ve Medine’nin özgürlüğünden geçer. Müslümanlar İlk önce kendilerini sonrada Mekke ve Medine’yi özgürleştirmelidirler.

Müslümanlar kendileri üzerinde oynanan oyunları iyi okumalı ve analiz etmelidirler, Tarihlerini ve tarihi değişmez düşmanlarının ve onların projeleri iyi analiz etmelidir ve iyi okumalıdırlar. Sözde Müslüman geçinen devletler silaha verdikleri paranın yüzde birini Müslümanların eğitimi için harcamamaktadırlar. İslam dünyasının şuur sahibi ve zengin Müslümanları, Müslümanların eğitimleri için daha çok çaba harcamalı, ve İslam dünyasının eğitim ve şuur düzeyinin daha fazla yükselmesi için çaba harcamalı, etnik ve ayrıştırıcı kalıplara takılmak yerine birleştirici ve kucaklayıcı çözümler üretmeli ve kardeşlik şuuru yeniden diriltilmelidir. Bu günlerimiz ne kadar karanlık ve sıkıntı olursa olsun; ümit varız ; Bedi üz zaman Hazretlerinin dediği gibi "Ümit var olunuz, şu istikbal inkılabı içinde en yüksek gür seda İslam’ın sedası olacaktır."


YORUMLAR
  • yorum2014-08-18 15:48:00Ali Kaçar

    Öncelikle hakkınızda hayırlı olsun. çok güzel ve doyurucu bir yazı olmuş bu tür yazılarınızın devamını bekleriz...

Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com