Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Mehmet CENGİZ

İslam Dinine Saldıranlar Haindir


Mehmet CENGİZ
19 Ocak 2015 Pazartesi 11:42

Hak batıl mücadelesinde en büyük saldırı dine olmuştur. Bu saldırılar dini yok edebilir mi?  Asla.  Kanaatime göre Dine saldıranların çoğunun birinci nedeni Müslüman’ım deyip, Müslüman’ca yaşamayanlardan kaynaklanıyor. Bırakın Müslüman olmayanı, Günahkâr Müslüman bile din toplumda ki, yaşantı gibi ise, hacı, hoca, şeyh, Seyda, vaiz, müftü, Sofinin yaşantısı dinse, bu uyduruk dindir diyorlar. Çünkü Din söylemden ziyade yaşanır. Ne yazık ki, İslam toplumu gerçek dinden çok uzaktadır. Hem fert, hem de yönetim olarak,  Hurafeli, geleneksel, helal, haram karışımı bir din anlayışı toplum fertlerini bu hale getirmiştir.

Dine saldıranlara tavsiyem dini Müslümanlardan değil, dinin aslından öğrenin. Gerçek dini yaşamak, sahabe hayatını rehber edinmek, insanlık için en büyük din çekici alanıdır.” Lisanı hal lisanı kaldan iyidir” (Hal yaşama, Kal anlatma) üstadın (Bediuzzamana) meşhur sözü ne kadar isabetlidir. Görünen tabloda Müslüman’ın Dine verdiği zararı gâvur vermemiştir. Bu da ayrı bir gerçektir. Bu gün dine karşı saldırıya geçenler, her gün zem edenler, önce niçin bu saldıranlara, temelde yönetimde, siyasette top yekûn iman etmişsiniz. Tiynetlerinde, kan dökmek, işgal, sömürü olanların kapılarında niçin bekliyorsunuz. Avrupa birliğine girmek için var güçleri ile çalışanlar, Bu şer güçlerinin muhipleri olamazlar mı? Önce bu tabloya bakmak lazım. Bunca çaba İslam birliği için olmuş olsaydı şimdi çoktan İslam birliği kurulmuş olurdu,. Batı ağabeyler sömürü düzenleri korumak için müsaade etmezler. Çünkü milletin başına gelişiniz onların desteği iledir. Aklı başında olan yöneticiler, liderler söylediler, haksızlığı, ikiyüzlülüğü haykırdılar!

Ey batı, size dokunuca teröre karşı olanlar! On sene zarfında siz on iki milyon Müslüman’ı katlettiniz, insanları yurtlarından ettiniz, geride gözü yaşlılar bıraktınız, işgal ettiniz, sömürmek için zemin hazırladınız, İslam coğrafyasında bunlar olunca susanlar, Pariste’ki on iki kişinin ölümüne neden yan yana geldiniz, bu ikiyüzlülük değimlidir? Gerçek olanda bu, yerli bir gazete ve ekibi İslam Peygamberine hakaret eden dergiyi sür manşet etmiş, işte asıl Fransızlar içimizde, önce bunların susturulması gerekir. Yerli Fransızların zararı daha fazladır, şükür ki, kelaynaklar kadar kalmışlar. Güçleri eskisi gibi yok. Müslümanları tahrik etmeye kimsenin haddi olamaz. Yeter ki, İslam toplumu başında siyonizme karşı liderler bulunsun. Hakkı üstün tutan anlayış olsun, Vahiy kültürünü referans alsın, Avrupa’nın Mimsiz medeniyetlerine kanmasın yeter.

Şu İslam coğrafyasının haline bakın, inancı olanın uykusu kaçıyor. Kahroluyor İnsan, katil Eset, katil, İsrail Başbakanı bile konu Yahudi olunca terörü kınamışlar. Hal bu ki dünyada en büyük terörist hem de devlet teröristleri kendileridir. İslam toplumu liderleri bunlarla aynı safta bulunmaları en basit ifade ile insanın kanına dokunuyor. Siyasetten, ticaretten, yaşantının her alanından dini gericilik sayanlar, dinin hortumlarını kesenler, akıl ürünü kanunlarla İslam toplum fertlerini yönetenler, çaba sarf edenler, bunları seçenler, Din ayrı devlet ayrı diyenler, gençliği materyalist eğitimle yoğuranlar, Müslüman’ı uyuşturanlar en az Paris kadar din düşmanlarıdır. Gerçek Dini anlatmayıp, Dini çıkarı için araç olarak kullananlar din düşmanlarıdır. Faiz müessesini devam ettiren, zinayı serbest bırakan, put düzenlerini koruyan, bekçiliğini meşru gösteren siyasi akımlara din kılıfı uydurup, şirk düzenlerinin yalakası olan, meşru din kılıfı uyduran sahte heva dindarlarda din düşmanlarıdır.

Ümmet görüşünü savunmayan, din sadece ibadetten ibarettir diyen, din devlete, yönetime, siyasete, karışmaz şuurunda ne kadar lider, siyasi görüş, toplum adına çaba gösterenler de din düşmanlarıdır. Ahlak yerine etik diyen, hak adalet yerine demokrasiyi savunanlarda din düşmanlarıdır. Dinler arası diyalog savunucuları, Cihatsız, fıkıhsız İslam savunucuları yine din düşmanlarıdır. Elindeki basın gücü ile Cüceyi yüce, Yüceyi cüce gösterenlerde hem hain hem de din düşmanlarıdır. Dinin düşmanı olmayan ne var ki? Gerçek din adamına önem vermeyen, dinin din adamı yetiştirmek için çaba göstermeyen rejimlerde din düşmanlarıdır. İslam’ın beş şartından biri olan Müslüman’ın hac ibadeti için kota koyan, buna uyarak hacı kura ve toto lotoya çevirenler de din düşmanlarıdır. Din düşmanları sadece Paris zihniyeti değil, iki kimlikli kripto yerlileridir. Ağacın çürüğü içindendir. Dinin aslına su karıştıranlardır.

Ey miras yediler! Dini kendinize değil siz dine uyun. Uyduruk din anlayışından vazgeçin. Tam halis muhlis İman edin ondan sonra dine saldıranlara karşı cephe alın. NOT: İstediğim baz da insanları umre ve hacca götüren Tur Center Şanlıurfa şubesini tebrik ediyorum.7- Şubat 2015 TE umre için mukaddes beldelerde olacağım. Benimle aynı havayı paylaşmak isteyenler 0546 263 78 52 telefondan irtibat kurabilirler. Rabbim Din düşmanlarına fırsat vermesin, inananlara feraset, uhuvvet, ittihat nasip eylesin. Zaman hem ahır hem de ağır zamandır unutmayalım. Din düşmanlarına karşı birlik olmak dileklerimle…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com