Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Yasin KÜÇÜK

İSLAM BATIYA MEYDAN OKUYOR


Yasin KÜÇÜK
5 Ocak 2015 Pazartesi 21:35

Dünya üzerindeki en güçlü ve en kanlı sistemin başını çeken Amerika, İngiltere ve İsrail, Almanya, Fransa, ve İtalya’nın çektiği emperyalist batı; Sovyetler Birliği'ni dağıttıktan sonra kendine yeni bir düşman arama ihtiyacı için fazla beklemeden kendi sistemlerine alternatif olacak ve dünya üzerinde kendilerini yenebilecek tek gücün İSLAM olduğunu farkındaydılar…

Rusya’nın başını çektiği Komünizmle savaş amacıyla kurulan Nato’nun misyonu değişmiş Kızıl düşman gitmiş, yeşil düşman gelmişti.

1990 yılının Ekim ayında Müttefik Kuvvetler Yüksek Komutanı Orgeneral John Galvin, dünya barışını (Kendi sömürü ve Kanlı iktidarları) tehdit eden en büyük tehlikenin İSLAM olduğunu açıkça belirtmiştir. Batı burada kirli bir siyaset izleyerek Müslümanlar içinde kendi emellerine hizmet edenleri karşı olmadığı ılımlı İslam olarak tanımlıyor ve İslam’ın gerçek değerlerini ve hayat nizamını yaşamaya çalışanları ana tehlike olarak görüp bu grubu da kendi içinde 'İslam köktenciliği ve Radikal İslam, İslam terörizm'i gibi isimler takarak savaş açıyordu.

İngiltere Başbakanı Thatcher, bir NATO toplantısında açıkça Müslümanları ve İslam Ülkelerini hedef alarak şu sözleri söylüyordu : "Sovyetler Birliği yıkılmıştır, karşımızda düşman kalmamıştır. Ama düşmansız bir ideoloji yaşayamaz. Yeni bir düşman bulmamız lazım. Düşman aramaya ise gerek yok; yeni düşmanımız İslam'dır."

Batının İSLAM’dan bu derece nefret etmesinin başlıca sebebi, İslam doğduğu ilk günden beri tüm batı felsefe ve düşünce dünyasını yerle bir etmiş ve onu yenen ve yenecek tek ideoloji olmasıdır.

İslam başta din, Ahlak, felsefe ve her alanda batıyı köklerinden sarsacak ve yıkacak bir medeniyet inşa etmiş ve her an etmeye hazırdır.

İslam’ın tarihi incelendiğinde batının bu korkusunun da, boşuna olmadığını rahatlıkla görebiliriz. Kendi adaletsiz yöneticilerinden nefret eden Hıristiyan tebaa; Müslümanlara büyük hayranlık duymuş şehirlerini kendi elleriyle Müslümanlara teslim etmiş ve bir kısmı Müslüman olmuştur.

Osmanlı İmparatorluğunun yıkılmasıyla başsız ve savunmasız kaldığı zan edilen İslam daha fazla gündemi meşgul etmiş, İslam’ı yok etme projeleri ters bir etki yaparak İslam’ın yeniden hayat bulmasına sebep olmuştur.

İslam bugün batının evinin içine kadar girmiştir. Ve batı başta Almanya ve İsveç olmak üzeri kendi evinde, Müslümanlar dışarı diyerek, İslam’ın silahsız ve topsuz nereye kadar geldiğini ve ne kadar büyüdüğünü anlamamız açısından çok önemli mesajlar vermektedir.

Aslında Avrupa iyi okunursa görülecektir. Onlarca yıldır Avrupa’nın kalbinde sınırları tüm Avrupa olan bir “Avrupa İslam Cumhuriyeti” çoktan kurulmuştur. Yakın bir gelecekte bu yürek devleti tüm Avrupa’yı da feth edecektir, hem de kılıçsız olarak.

Batının İslam’a karşı haksız her saldırısı; İslam’ın lehinde sonuçlar doğurmaya devam ediyor, batı toplumunun tüm maddi ilerlemelerine rağmen manevi alandaki açlığını batının kokmuş medeniyeti doldurmayı başaramamıştır ve başaramayacaktır. Misyonunu kayıp etmiş Hıristiyanlık Avrupa’nın hasta ruhuna ilaç olamamıştır.

Tüm batı ülkelerinde kiliseler ve bağımsız kuruluşlarca yapılan onlarca araştırmalarda her yıl binlerce batılı onca menfi propaganda ya rağmen, İslam dinini kabul etmektedir.

Amerika ve Avrupa’nın kalbinde sınırları insanların yürekleri olan silahsız ve ordusuz olarak İSLAM BATIYA MEYDAN OKUYOR;


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com