Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Cennet NEVA

iş işten geçmeden


Cennet NEVA
16 Temmuz 2015 Perşembe 20:21


Nice anne ve babalar ne günler yaşadı ve niceleriyle şu fani dünya doldu doldu boşaldı.
Her birimizin birer anne ve baba olarak yaşadığımız Ramazan'ın bu son günlerinde bayram'ın da yaza gelmesi hasebiyle, planlarımızı tatile göre ayarlayıp bayramı tatilde geçirip annemlere de daha sonra gideriz diye düşündüğüm o akşam, izlediğim kısa bir film'in yapmış olduğum bayram planımı nasıl değiştirdiğini anlatmak istiyorum. İzlemeye son anda karar verdiğim bu filmde, evini düzelten bir teyzenin yüreğimi bu denli sızlata bileceğini hiç ummazdım.
Bir an düşündüm, telepati yaptım; "Eğer Yaradan ilerde bizlere de o günleri gösterirse, bizim anne ve babamızın bizim için gösterdiği metaneti ve sabrı bizler gösterebilir miyiz?" Bilemem ama sanki biz daha naif daha kırılgan yada duygularımızı çok daha çabuk ortaya döken, sabırsız bir nesiliz, diye düşünüyorum.

Filmde konu, bayram için çocuklarına hazırlık yapıp dört gözle yollarını bekleyen yaşlı bir anne ve babanın önce çocuklarının gelmeyeceklerini duyup üzülmeleri daha sonra onların yaptıkları süprizle sevince gark olmalarıydı!!

Şeksiz şüphesiz birbirimize misafir olarak yaşadığımız bu dünyada, bizlerin bu güzel bayramlara anne ve babamızla erişmemiz ve o yapmış olduğumuz planları önce onların ziyaretiyle bayramlarını kutlayıp hayır dualarını alıp ellerini öperek mutlulukla hatırladığımız ve yaşadığımız bayramlar haline getirsek çok daha güzel olmaz mı?

Biz küçükken onların bütün anlarını, günlerini bizim üstümüze planlar yaparken, biz neden şimdi bunları unutup sadece kendi eksenimizde dönmeyi ve sadece kendi egomuz için yaşamayı tecih ediyoruz.Halbuki Rabbim bize böylemi diyor, Yaradan anne ve babalarımız için ne buyuruyor acaba?

31 - LOKMÂN / 14 : Ve Biz, insana anne ve babasına (bakmasını) vasiyet ettik (farz kıldık). Onu, annesi zorluk üzerine zorlukla taşıdı. Ve onun sütten kesilmesi iki yıldır. (Hem) Bana (hem) anne ve babana şükret! Dönüş, Bana'dır.

46 - AHKÂF / 17 : Ve o, anne ve babasına: “İkinize de off (ikinizden de bıktım), daha önce (nice) nesiller gelip geçmişken, benim topraktan diriltilerek çıkarılacağımı mı vaadediyorsunuz?” dedi. Ve onlar (anne ve babası) Allah'tan yardım isteyerek: “Kendine yazık (ediyorsun), îmân et. Muhakkak ki Allah'ın vaadi haktır.” (dediler). Bunun üzerine (o) şöyle dedi: “Bu, evvelkilerin masallarından başka bir şey değildir.”

17 - İSR / 23 : Rabbin, ondan başkasına kul olmamanızı ve anne ve babaya ihsanla davranmanızı kaza etti (taktir etti, hükmetti). Eğer ikisinden birisi veya her ikisi senin yanında yaşlanırlarsa onlara (ikisine) “öf” deme. Ve onları (ikisini) azarlama ve onlara kerim (güzel, yumuşak) söz söyle!

Rabbimin bizlere anne ve babamıza bu kadar ihtimam göstermemizi isterken, ebeveynlerimizin hayatta olmasından dolayı Rabb'ime çok çok şükredip hamd ediyor, anne ve babaları ebedi aleme irtikal etmiş kardeşlerimizinde acılarını paylaşıyoruz. Allah'tan onlar için de Rahmet diliyoruz.

İnşallah Rabbimin bizden olmamızı istediği gibi bir evlat ve Rabb'ime layık kul olmayı cümlemize Yaradan'im nasip etsin. Sağlık, sıhhat, afiyet ve sevdiklerimizle geçireceğimiz nice bayramlar olması dileklerimle...

Allah'a emanet olun.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com