Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

İRADESİZ MÜSLÜMAN OLMAK


Recep Akyol
22 Temmuz 2014 Salı 16:59

İslam aleminin ortak duygularla idrak etmiş olduğu bu Ramazan ayında ifatr sofraları şen değil.Oysa bu aylarda zengini, fakiri aç olanı da tok olanı da bir paylaşım sevincini tatmaları gerekir ama ne fayda bizlere bu günleri zehir edenler utansın.

Yıllardır İsrail bunu hep yapıyor.Yapılan ne insanlık vahşetine uygun bir din var, ne de uygun bir mezhep var. Ama bu yapılanların kimlere hizmet ettikleri de ayrı bir soru. Bu zulme uğrayanların tek suçları müslüman olmak mıdır ?... Arap olmak mıdır.. ? Veya Ortadoğuda insan olmak mıdır ? ..Hayır Hayır Hsyır. Zulüm ve işkence görenlerin tek suçları iradelerini teslim etmemektir.

Çember altına alınmış bir Gazze halkı iradesini siyonizme teslim etmiyor…Duvarlarla örülmüş bir kısım Kudüs halkı iradesini teslim etmiyor ve ondan dolayıdır ki bu insanlar zulüm işkence ve uygulamalar ile karşı karşıyalar.

Musa’nın da İsa’nın da ve son Peygamber Hz. Muhammed ve onun Ümmeti de iradelerini teslim etmedikleri için zulüm gördüler. Hazreti Hüseyin Kerbeleda iradesini teslim etmediği için katledildi..
Zulmün kalesi ne kadar güçlü olsa da.. Ne kadar taraftarı çok olsa da yıkılmaya mahkumdurlar. Zulm ile abad olanın sonu perişan olur..

İsrail siyonizmle iradesini teslim eden ve satan Suud ve Körfez ülke Müslümanları başta olmak üzere olduğu müddetçe bu mazlum Müslümanlar daima işkence görürler.Ne kadar lanetlersen lanetle ne kadar protesto edersen et hepsi boş.

Deniz gezmişlerin yaptığı eylem türü Siyonist Konsolos ve Ateşelerine çay içirmediğiniz sürece Müslümanlar ve mazlumlar tek tek imha edilmekten ve toplu kıyımlara varan zulümler başımızdan eksik olmaz.

Nerde ağlarsanız ağlayın… Mekke’de, Medine’de, Bağdat’ta, İstanbul’da ve Kudüs’te ağlamak fayda etmiyor. Korkaklık kurtuluş değil artık….

Peki bu Batılı şer güçlerine karşı nasıl başarılı olunur derseniz . Herkese derim ki işte size Selahaddini Eyyubi işte size o büyük Komutan ne yapmışsa bizde onu yapalım derim.

Peki o ne yapmıştı ? ..Herşeyden öne müslümanlar arasındaki birlik ruhunu pekiştirerek İslam birliği adı altında bütün güçleri birleştiren o büyük Komutan Etnik Sünni ve Şii Mezhep ayrılıklarını kaldıran, bütünleştiren bir görev anlayışı ile Haçlıları Küdüs’ten atmıştı.

Peki geçmişte böylesine pratiği olan Müslümanlar bunu şimdi neden başaramazlar.. ? Onlar iradelerini ne sattılar ne de kimselere teslim ettiler
. Yeter ki o gücü kullanma iradesine sahip olalım.
Buruk ta olsa kutlayacağımız Ramazan Bayramının herkese hayır ve mutluluk getirmesini dilerim.


YORUMLAR
  • yorum2014-07-25 17:13:45Salih Can

    Zulmün Kaleleri Nekadar güçlenswdw sosonları yakındir inşallah

  • yorum2014-07-24 12:19:25Kara

    Peygamber efendimiz Uhud savaşına giderken Yahudi bir grup savaşta müslümanlara destek için geldiklerinde onların yardımına ihtiyacımız yok gitsinler demiş

  • yorum2014-07-24 10:13:14kAZIM cANLI

    müslümanların iradesi olsaydı şimddi bu halse ulurmuydular...çok haKLISINIZ

Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com