Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet İMRE

İnsanlık Nereye Gidiyor?


Mehmet İMRE
9 Temmuz 2012 Pazartesi 10:01

Bu yazıyı yazdığım gün şahit olduğum elim bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Reklam olmasın ama Bizim Emlak dükkânımızı açtıktan bir sonra bilgisayarın başına geçip netten güncel haberlere göz atıyordum ki, köşe yazıma konu olabilecek bir konu arıyordum. Tam da buldum derken, birden dışarıda hemen yanı başımızda bir gürültü ve kavga sesi duydum hemen dışarı çıktım eli sopalı iki genç ve bizim komşunun dükkânına sığınmış 55 yaşlarında bir adam. Komşum da adama zarar vermesinler diye örgülü olan dükkânın kepenk’ini indirmiş fakat eli sopalı olan gençler adamı dışarıya çıkması için habire dükkâna saldırıp küfürler savuruyorlardı.
Adam da elinde küçük bir çakı ile rengi benzi sararmış bir halde örgülü darabanın arkasında onlara bakıp kafasını sallıyor fakat adamda hal kalmamıştı. Çevredekilerin yetişmeleri ile birlikte gençleri oradan uzaklaştırdık ama o ana kadar olayın iç yüzünü bilmiyoruz o gençlerin adamın oğulları olduklarını öğrendiğimde tabiri caiz ise küçük bir şok geçirdim diyebilirim. Yapılan küfürler, hakaretler ve o anda adamı ellerine geçirmiş olsalar sanırım babalarını linç edip öldüresiye döverlerdi. Olayın sebebini aile meselesi olması sebebi ile yazmayacağım. Bu durum beni öyle etkiledi ki bunu yazma gereği duydum.
Bu öyle sıradan bir olay yâda kavga değil, düşünün evlatlar babayı vurmak için ellerine büyük sopalar almışlar düşmanca bir tavır sergiliyorlardı. Belki de adamın kafasına bir darbe vursalardı öldürebilirlerdi adamı. Bu çocuklar küçükler iken bu baba ve her baba gibi kucaklıyor bağrına basıp koklayıp önce ciğerparelerim onlara gelen bana gelsin diyordu. Ama gelinen nokta da hısım olmuşlar. Allah hepimizi ıslah etsin inşallah. Şimdi bu gençlik veya insanlık neden bu hale geldi diye derin düşünmek ve hayıflanmak gerek. Bu ve buna benzer durumlar neden vukuu buluyor? Aklıselim insanlar hemen anlarlar İslamsız bir hayat yâda hayatlar kesinlikle huzur bulamaz hangi yollara başvursalar nafile sonuç hüsran tıpkı bu olayda olduğu gibi. Peki, bu durumda suçlu kim dersiniz? Bana göre suçlular ve sorumlular; anneler, babalar, mevcut eğitim sistemi ve Müslüman çocuklarına İslamı öğretmediği için devlettir. Özellikle temel eğitimden başlayıp lise bitimine kadar okullarda doğru dürüst İslami eğitim kesinlikle verilmelidir.
Çünkü çocukluk yaşlarında yukarıda saydığım sorumlular Müslüman çocuklarına gereken İslami eğitim ve terbiyeyi vermezler ise olacağı budur. Tabi anne baba da İslam’dan yeterince nasiplenmiş olması lazım. Hani bir deyim vardır ağaç yaş iken şekil alır işte o mesele. Şunu demek istiyorum. Hiç kimse kokuşmuş batının üç beş beyinsizi tarafından sözde medeni sistemlerini biz Müslümanlara dayatmaya kalkışmasın sonuç ortada. Sadece böyle olaylar değil İslami kurallara uymayan her konuda hüsran, gözyaşı ve mutsuzluk vardır. Nitekim batı özentileri yüzünden aileler yıkılıyor yuvalar dağılıyor çocuklarda ortada kalıp esirgeme kurumlarına verilen çocuklar anne ve baba sevgisinden mahrum kaldıkları için de genel anlamda insanlara karşı bir soğukluk duymaya başlıyorlar. Nedeni ise aile sevgisi ve İslam’dan bihaber oldukları içindir.
Kısa ve öz olarak anlatmaya çalıştığım bu nedenlerden dolayı geleceğimizin teminatı durumunda olan çocuklarımıza lütfen dini eğitim verelim şayet anne baba yetersiz kalıyor yâda bilgileri yok ise camilerimiz on iki saat açık ve biz Müslümanlara ve aynı zamanda çocuklarımıza hizmet etmek için imamlarımız bizleri bekliyorlar. Değerli imamlarımıza yolumuza ışık olduklarından dolayı kendilerine sonsuz şükranlarımı arz ediyorum. Buralarda en azından Yüce Kitabımız KUR’ANİ kerim öğretiliyor. KUR’AN demek sevgi, saygı, insan hakları, anne baba hakları kısaca evrensel hakların tamamı mevcut olup her alanda bize ışık ve yol göstericidir. KUR’AN’I Kerimi terk edenler ne Dünya’da nede ebedi hayatta huzur ve rahat yüzü göremezler. Haydi, büyükler (Müslümanlar) çocukları KUR’AN kurslarına kayıt ettirmeye…
Bir başka yazıda görüşmek dileği.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com