Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet CENGİZ

İnsanlık; Bunalımı Aşma Arayışında


Mehmet CENGİZ
30 Kasım 2011 Çarşamba 14:03
İnsan denilen varlık, nisyandan gelir ki eksik bir şey, Çalışması, bilinmeyenleri bilmesi, öğrenmesi gerekir.
Ne kadar biliyorum dese insanoğlu bilmedikleri daha çoktur.  Bu gün yaşadığımız dünyada insanlık arayışta, bir şeyler bulmaya çalışmaktadır. Ne yazık ki kendilerini medeni zanneden, insanlığa acı reçeteler sunan, kapitalist devletler, ateist şahıslar, insanlığa bir şey veremediler, veremezler de. Oluşan tabloda gözyaşı var, sömürme var, işgal var, Bu yöntemlerle, Ne dersim olayı aydınlanır, ne faili meçhullerde mesafe alınır, ne Ergenekon ve balyoz davaları neticelenir, Ne terör biter, ne kadına şiddet azalır, ne insanlık fakirlikten kurtulur, ne de bedelli askerlik insanlara tuz biber olur. Bütün sorunların temelinde Siyonizm vardır. Yani Yahudilik akımıdır. Türkiye’deki uzantısı ise masonluktur.
Teknolojiyi,ekonomiyi,istihbaratı,dünyaya şekil verme taktikleri, Yahudilikte saklıdır.Kanın dökülmesi Yahudiliğin cihadıdır.Yahudi olmayan her kes Yahudilerin kölesidir.İşgal ve gasp etme,tahrif edilmiş Yahudilik inancının gereğidir.Yahudiliği bugün temsil eden İsrail ve güç kuvveti ABD ve AB dır Allah İslam halkları başında bulunan yöneticilere akıl, fikir,feraset,şuur versin,uyanış versin, kendilerine gelmezlerse daha çok ağlayanımız olacak,çöp tenekelerinden ekmek toplanacak, kapılarında daha çok bekleme densizliğimiz olacak,Müslüman kanını taşıyana bu yakışır mı yakışmaz.Öyle ise aslımıza dönmemiz gerekmez mi..
Daha yeni Hicaz’dan döndüm. Gitmeyenlere Rabbim gidip gelmeyi nasip etsin, gördüklerim çok acı, Suriyeli, Mısırlı, Libyalı, Tunuslu, Iraklı, Afganlı, Pakistanlı Müslümanlarla dertleşme fırsatım oldu, hepsi dert küpü, sindirilmiş, arayışta, firavunlar devriliyor ama yerine gelenler daha beter, batılılar zenginlik kaynaklarımızı daha da sömürecekler, her akrabadan ölüler var, parçalanmış aileler ne olacak, Namusumuz kirletildi, onurumuz ayaklar altına alındı. Hürriyet bizim için su gibidir. Yinede hürriyetimiz olmayacak, ne zamana kadar bu devam edecek, sabrımız tükeniyor. Ağlama duvarı gibi, Kâbe de hüngür hüngür ağlayarak, Rabbimize dilekte, yalvarışta bulunuyorlardı. Ama nafile, ülkemize dönünce aynı şeyler devam edecek diyorlardı. Bunların sesini duyan yok.
Hani diyorlar! selahaddini Eyyubiler, Osmanlı hanedanlığı, siz Osmanlı torunlarısınız ne zaman bizi kurtaracaksınız. Etkilenmemek elde değil. Bir nesil düşünün Dinine düşman ve yabancı, Kökünden koparılmış, Çağdaşlık adına kadınları soğana çevrilmiş,(İffetli Anneleri tenzih ederim.) Faizle herkesi kuşatmış, insan beynini yıkan alkol uyuşturucu ile bazılarını demlemiş, Ateist eğitimle çıkmaz sokağa sürüklenmiş, zinada ün yapmış, Ekonomisi puştun kucağında filizlenmiş, Sporunda şikeci namdarlarla nam salmış, Ölü cesetlere kazaen ölüm denmiş, daha sonra, suikast olabilirle, adalette dünyaya çalım çalmış, Dini değerlerine irtica demiş, Şapka giymediği için âlimlerini laiklik adına asmış, Medreseleri kapatmış, Üniversiteyi bitiren genci, Babasının Osmanlıca veya Arapça mezar taşını okuyamamış, Sözde bazı hukukçuları potinlilerden brifing almış, Ayasofya camiine kilise kadar değer vermemiş, Laiklik adına binlerce kız çocuğunu irticacı diye bilimden yoksun bırakmış, kovmuş ve ağlatmış.
Darbelere karşı bazı siviller, ulusalcılar selam durmuş, çocuğumu vatan için gönderdiğim askerlik ocağında komutanı çocuğuma potinini sildirmiş, Tv. Ekranları kirletilmiş, internet kanalları gençlerine metres hayatı öğretmiş, halkının çoğu açlık sınırının altında hayat sürmüş, böylesi bir Osmanlı kalıntısından siz ne beklersiniz ey Araplar diyesim geliyor, Laiklikle, demokrasi yalanı ile bize ne verdiler ki size versinler. Çay akar göz bakar, yaptıkları canlı şahitlerle ortada, Kişinin Müslüman olması ayrıdır, İslamı hayat nizamı olarak benimsemesi ayrıdır. Müslüman’sak İslam her şeyimize müdahale etmelidir. Bir kısmını kabul etmemek dinsizliktir, Faizi, Zinayı, Uyuşturucuyu, Çıplaklığı ,İbadetsizliği, Nikahsızlığı, haram görmeyen bir sistem ateisttir.Din dışıdır.Kurtulmak istiyorsak inananlar birbirinin din kardeşidir,Müslüman Müslüman’ı incitmez,zulüm etmez,aç bırakmaz,hor görmez,aşağılamaz, ötekileştirmez,Mukaddes yolculuk dönüşü böyle yazı yazmama beni sevk eden ümmetin fertlerinde gördüğüm feryat ve figanın yansımasıdır.Kimse ümitsiz de olmasın bu dinin koruyucusu yüce Rab dır.Dolaşan su yatağını bulacaktır.Güneşe karşı silah çekmek sadece silahı çekene zarar verir.Elimizde ilahi kitap Kuranı kerim var,sünnet var,fıkıh var,kulplarımız sağlam.Müslüman gaybe inanır.Mahkeme’i kübrada hesap vereceğine selam durur.Hakkını yiyenlerin ahirette hakkının söke söke alınacağına kayıtsız şartsız inanır ve iman eder.Onlar varsın katliamlarını örtmeye çalışsınlar.
Ey dünyanın süfli geçici zevkleri için maddeden güç alanlar, hırsla doymak bilmeyenler, Kan dökmekten, gözyaşından medet umanlar, Olmeyecekmisiniz? İnsani vicdan diye bir şey yokmu? Sizde, sizi toprak doyursun. Hicri yılbaşını geride bıraktık, aşure günü gelmek üzere, Fert bazında İslamın tüm ilkelerine sarılarak hayatımızı sürdürmeye devam edelim.Aç olan ruhlar İslam dini ile doyar huzur bulur. Ümitsiz olmayalım, hava kış olsa da kışın sonu bahardır. İnançsızlar istemese de Yüce Mevla nurunu tamamlayacaktır. Yeter ki biz sebat gösterelim. Mevlam herkese hidayet nasip eylesin. Hacla ilgili ayrı bir yazıda buluşmak dileklerimle…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com