Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

İNSAN YALITIMI


28 Kasım 2011 Pazartesi 11:23
Yalıtım; herhangi bir yalıtım malzemesi kullanarak, ortamdan dışarı olan enerji akışının indirgenmesidir. İnsan yalıtımı ise; yalıtımın tarifinden yola çıkarak "malzeme" tabiri, şahsın olgunluğa erdiği yaşa kadar hayattan aldığı dersler olsa gerek. "Ortam" ise bulunduğu yeri tasvir ediyor. "Enerji akışı" da ortamda sarf edilen yanlış veya doğru davranışlar.
Hayat, mücadelelerle dolu ve buna karşılık dışarıya dikkatle davranacağımız nazik bir ortam. Yalıtılmış olmak önemini burada kazanıyor. Yanlış aktaracağımız bir hareketimiz, dışarıdan da yanlış anlaşılacağı gibi bulunduğumuz ortamda da öyle kalmamıza sebep olacaktır.
Yalıtım safhaların dan dan geçerken iyice pişmek gerekir. Zira ham kalırsak, daha çetin ateşte pişirilmek zorunda kalırız. Terbiye konusunu ele alırsak, şu örnekle açıklamak istiyorum; lise yıllarındayken, derste öğretmenimiz şöyle bir soru sordu: "Terbiye kimden alınır ?" Cevaplar, 'büyüklerimizden', 'anne-babadan' şeklinde oldu hep. Öğretmenimiz kimsenin bilemediğini ve cevabının "terbiye, terbiyesizden alınır" olduğunu söyledi. Şimdi bakıyorum da hak veremiyorum öğretmenime. Çünkü gözümün takıldığı bazı ortamlar, terbiyesizliği görüyor fakat terbiye almıyor! Neden mi? Çağımızın internet çağı olması, yoksa insanların değişmesi mi daha uygun olur. Daha birçok şey ekleyebiliriz.
Hamurumuzda yoğrulurken, usta ellerden geçmek gerek. Pişerken, ne yanmak nede ham kalmak gerek. Kendimize inanmıyorsak, kırk fırın daha ekmek yemek gerek.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com