Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

İnsan Şeklindeki Şeytanlar


7 Mayıs 2012 Pazartesi 09:40
Yaratıcımız, yaşatıcımız ve Rabbimiz olan yüce Allah a amdolsun. Cihanşümul bir şeriat ile gönderilen kurtarıcı nizamın mübelliği, müminlerin lideri, muttakilerin önderi, mücahitlerin kumandanı, mazlumların Önderi Resul-i Ekrem(sav)efendimize salât olsun. Kıyamet gününe kadar Allah ı Rab, peygamberi önder ve lider, kuran-ı hayat anayasası olarak kabul eden tüm Müslümanlara selam olsun.
Ah insanoğlu ah! Hacı ve hoca da olsa bazıları dünyevi hırs tamah yüzünden kendi şahsi çıkar ve menfaati için işine yarayan her türlü hile ve desiseyi ve yalanı her hakikatin üstünde görürler. Bazı hacı ve hoca geçinen menfaatperest yarasalar mazlumların alnına bir kâfir mührü gibi yapışırlar. Dünyevi kin ve ihtirasları için bunlar gece karanlığında siyah bir taş üzerinde yürüyen siyah karıncadan daha gizlidirler. Dünyevi ihtiraslarına kavuşmak için bazen melek Rolüne girerler bazen de şeytan. Bu zalim ve despotların ne yeminlerine güvenilir, ne de sözlerine.
Bu hilekârlar KABİL rejiminin kurbanıdırlar. Nitekim İslam tarihinde Kabil öz kardeşi Habil’i, havai nefsine uyarak hem öldürmüş ve hem de Allah ın Otoritesini ve Hâkimiyetini tahrip etmiştir. Kabil daha sonra da kendi Otoritesini kurmaya çalışarak hâkimiyetin tahakkuku için belirli noktalarda insanların uzlaşmalarının gerekliliğine inanarak İnsanları ateşe taptırmış ve daha sonra da Mecusiliği sistemleştirmiştir. Dikkat edilirse Kabilin Otoritesi hem Hile ve desiseye ve hem de Kaba güç ve kuvvete dayanıyordu. İnsanların özgürlük ve hürriyetini sınırlayan güç ataş ve kaba kuvvet idi,İşte hile ve desisenin kaynağı kabil Kompleksidir..Firavun zihniyetidir.Söyletmeyin,muhatap almayın vurun mantığıdır.Tartışmaya ve konuşmaya gelmeyen despot anlayış ve işleyiş sahibi Karun-i güç ve kaba kuvvetidir.
 
Şeytanı hırs ve tamah; İnsanların zaaflarını tırtıklayan meçhul bir pençe gibidir. Çılgın zevk ve sevinçlerin ve korkunç kin ve nefretlerin kaynağıdır. İlk insan ve ilk Peygamber Hz Âdem (as)ın oğlu büyük ŞEYTAN kabilden bu yana zulüm fırtınası daima karanlık, hileli ve desiseli yolları seçmiştir. İnsan şeklindeki şeytanlar haksızlıklarını ve zulümlerini hep sureti haktan görünerek yapa gelmişlerdir. Bu gibi insanlara yeryüzünde fitne ve fesat çıkarmayın denilince; Hayır biz islah edicileriz derler. Hal bu ki onlar bozguncuların ta kendileridirler. Mah suni şerif bu gibi insanlara; Fırıldak adam der ve “zalimsin madem, hainsin madem gelme dergâha, gitme camiye” der. Ve kabe’de ve ravza’da işin ne ?  Diye sorar. Allah u zülcelâl Kur’an –ı Kerimin bakara suresinin 188.aeytinde “Mallarınızı aranızda haksız sebeplerle(hile ve desiselerle) yemeyin. Kendiniz bilip dururken, insanların mallarından bir kısmını haram yollardan(baskı ve sindirme ile) yemeniz için O malları hâkimlere( idarecilere veya aranızda hakem olanlara) vermeyin.”Bu ayeti kerime de açıklandığı gibi zulümle, rüşvetle, aldatma ile, baskı ve şiddet uygulamak şekli ile başkasının malını yemek kesinlikle haram kılınmış ve şeytani bir iş olarak kabul edilmiştir. Çok namaz kılmak, birkaç defa hacca veya umreye gitmekle bu günahlar kesinlikle af olunmazlar. Bu gibi günahlar ancak hak sahipleriyle Helalleşmekle af olunurlar. Yoksa sakal bırakmakla, cami yapmakla da bu haklar ödenmezler. Zira KUL hakları ne namaz, ne oruç, ne hac ve ne de şehitlikle hiçbir zaman af olunmazlar. Tek çare nedamet ve hak sahibi ile helalleşmedir. Bu dünyada helalleşme cephesinde buluşamayan zalimler yarın Allah ın huzurunda cehennem cephesinde, firavunlarla, kabil ve Karunlarla ve nemrutlarla aynı cephede buluşurlar. Çokluğuna ve zenginliğine güvenmeyi insanlar için Rabbimiz şeytani bir amel olarak görmüş ve yasaklamıştır. Böyle bir amel cahiliye ameli olarak telakki edilmiştir. Mal ve evlat ve öz akrabalarının çokluğunu bir gurur, bir şeref ve bir baskı aracısı olarak görenler tıpkı cahiliye dönemindeki Arapların durumuna benzerler. O Araplar kaba kuvvetlerini ve güçlerini birbirlerine bir üstünlük ve bir şeref olarak gördükleri için çokluklarıyla övünerek mezarda kilerini de saymaya ve hesaba katmaya çalışmışlardı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com