Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

İNSAN HAKLIARI DENİNCE…..


Recep Akyol
16 Aralık 2013 Pazartesi 11:56


Her şeyden önce başta Şanlıurfa Barosu Başkanı Ali Fuat Bey başta olmak üzere Baro’nun diğer üyelerini tebrik ve takdir ediyorum. Evrensel İnsan Haklarını konuşup dinlemek adına yapılan panel’e de katkı sunan misafir Hukukçu dostlara teşekkür etmeyi bir borç bilirim.

Konu insan hakları olunca bu toplantıya birçok Urfa STK üyeleri ve birçok Medya Yazarı arkadaşların katılacağını düşünmüştüm.  Demek ki insan Hakları onları ilgilendirmiyor…

Fakat ne yazık ki Panelin yapıldığı salonda 300 kadar Demokrasiye ve Özgürlüklere duyarlı dost ve arkadaşları gördüm.  Parti olarak ta bir tek DTP çelenk göndermişti.

Oysa insan Hak ve Özgürlüklerinin en fazla olduğu Coğrafya ve gündem içinde insanlara daha fazla nasıl yardım edebiliriz edebiyatı yapıyoruz.

Yani işin açıkçası İnsan Hakları konusunda yeri gelince Mangalda Kül bırakmayanları yapılan Panelde ne kadar duyarlı olduklarını gördük.

Yapılan Panelde Evrensel Hak İhlalleri anlatıldı ve konuşuldu. Ortadoğu’da ki katledilen mülteci durumuna düşen etnik ve dini kökenleri bakımından her kesimden insanların sorunları gündem maddesi idi.

Şanlıurfa Barosu Başkanı Ali Fuat BUCAK Bey ve arkadaşları Hukukçulara yakışır gündem maddelerini çözmek  için yaptıkları etkinlikleri gündemde tutmaları samimiyetlerinin bir ifadesidir. Tebrikler sağ olsunlar.

İslami duyarlılık adına gece gündüz çaba sarf edenler insan Hakları Panelinde görmeyince doğrusu hayrete düştük. İslam adına toplantılar, gösteriler, kermesler düzenleyenler                                                   


Ya siyaset yapıyorlar ya da mazlumiyeti bir araç olarak kullanıyorlar.
Ya da dost pazarda görsün anlamında davranıyorlar.

İnsanlık üzerinden siyaset yapanlar, Yerel ve Ulusal Medya Mensupları sizin vicdanınız elinizle cebiniz arasında olursa Orta doğuda  bu kan ve bu gözyaşı acaba  durur mu…..?


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com