Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

İNADINA İSTİKRAR VE BARIŞ


Recep Akyol
3 Kasım 2015 Salı 22:28


    7 Haziran ve 1 Kasım 2015 yılı Genel seçim sonuçları hiç şüphesiz yüce milletimizin ve halkımızın kararları sonucu tecelli etmiştir. 7 Haziran seçimlerinden sonra ülke genelinde başlayan kanlı eylemler sonucu 500 insanımızdan polis, asker vatandaşın yanı sıra şehirlerde, dağlarda ölen Kürt gençliği ülke genelinde insanlara çok büyük acılar yaşatıldı.
    
Ülkemizin karşı karşıya kaldığı Küresel ve Paralel örgüt tehdidi çok farklı boyutlarda AK Parti iktidarı ve Kürt kazanımlarını yok etmek için her türlü yollar denense de 1 Kasım seçimlerinde genel anlamda vicdan sahibi herkes barış ve istikrardan yana seçim sandıklarına gidip siyasi tercihlerini yaptılar.

    Bu anlamda AK Parti’nin 7 Haziran Genel seçimlerinde kaybettiği oyların iki katını 1 Kasım seçimlerinde tekrar alması vatandaşların AK Partiye olan özgüvenidir. Türk ve Kürt halklarının vazgeçemedikleri iki parti AK Parti ve Halkların Demokratik Partisidir.
      AK Parti daha önceki tüm Genel Seçimlerinde eski AK Parti iktidarları döneminde hiç bu kadar yüksek bir oy oranı ile destek verilmemişti.
 Aynı şekilde Türkiyelileşme sürecinde olan Halkların Demokratik Partisine ikinci defa Mecliste temsil şansı verilmesi Kürtlerin bu ülkede artık temsili anlamda Özgürce hak kazanımları ile muhatap kılındığını göstermektedir.

        
Faruk ÇELİK Bey’in AK Partinin başarısındaki rolü ve etkinliğini daha önceki yazılarında belirtmiştim. Şanlıurfa’yı Mecliste  deneyim ve tecrübesi ile temsil eden Kasım GÜLPINAR’IN Siverek ve Hilvan’da yapmış olduğu etkin çalışmaları ile takdir görmüştür.
Ben şahsen Kasım Beye Bakanlık verilmesi zamanının geldiği görüşündeyim. Siverek ve Hilvan’da ayrıca Fatih Bucak Bey’in katkıları AK Partinin gücüne güç katıp zaferini kaçınılmaz kılmıştır.
    
Şanlıurfa Merkezde M. Ali Cevheri’nin Aileden gelen siyasi tecrübesi ve Üniversite çevresindeki çalışma arkadaşlarının M. Ali CEVHERİ’YE büyük katkıları oldu.
Diğer Vekilimiz Halil ÖZCAN Bey AK Partinin Ortadoğu da ki Diplomasi alanında katkı yapmaktadır.. Halil ÖZCAN ayrıca kendi seçim alanında çok başarılı olup Şanlıurfa genelinde oylarını arttırarak rekor kırmıştır.
Şanlıurfa tarihinde bir ilk yaşandı. Suruç ta Yüksel Ailesinin bir Mensubu olan ve daha önce Birecik Belediye Başkanlığı yapan Abdülkadir YÜKSEL Beyin Gaziantep te aday olup Millet vekili seçilmesi Şanlıurfa AK Parti Cephesinde çok olumlu bir etki yaratmış ve İslahiye Nizip Gaziantep Birecik Suruç ve Hilvan da  AK Partiye büyük katkı sağlamıştır..
1 Kasım seçimlerinde hiç kuşkusuz Büyükşehir Belediye Başkanımız Nihat Çiftçi Bey in çalışmaları çok etkili olmuştur. Nihat Bey yeni açmış olduğu yol çalışmaları Park Bahçe çevre çalışmaları Şanlı Urfa’nın nefes almasına büyük katkı yapmakta.                                       
Ve bu çalışmalar Şanlıurfa Halkı tarafından taktir görmektedir.  Sayın FAKIBABA’nın Şehircilik alanındaki tecrübe deneyim ve bilgileri  Nihat ÇİFTÇİ ye çok fayda kazandıracağı görüşündeyim..

    Türkiye’de tekçi olan Kemalist ideolojinin bir örneğini de Halkların Demokratik Partisi 1 Kasım seçimlerinde kendi dışında Kürt partileri ve Peşmerge güçlerini dışlanması sonucu önemli derecede oy kaybetmiş ve Böylece 2 vekil kaybetme yolunu açmıştır...
 HDP’Lİ kanaat önderlerinin IMC Tv’de paralel yapının mağduriyetini dile getirip Kürt Peşmerge güçlerini dışlamak AK Partiye çok olumsuz eleştiriler getirerek bu şekilde  Kürt halkına öncülük etmeleri kabul görmemiştir..
Paralel yapı Medya ve televizyonlarında yıllarca yapılan Kürt düşmanlığı adeta ört bas edip unutuldu. HDP nin Türk solundan sonra Paralel ci İmamın arkasına takılması,AK Parti İktidarlarında Kürt Kazanımları Konusunda AK Partiye yüklenmesi HDP ye ciddi oy kaybına sebep olmuştur.
Her şeye rağmen Türkiye genelinde Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgelerinde, Şanlıurfa’dan üzücü olayların yaşanmaması çok sevindiricidir.
 Bu anlamda bizleri sevindirenlerin bundan sonra da bizleri yani insanlarımızı üzmemeleri kardeşlik ortamının hakim kılınması en büyük arzu ve isteğimizdir.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com