Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
İbrahim AKBAŞ

İMDAT...! ZEHİRLENİYORUZ


İbrahim AKBAŞ
23 Kasım 2015 Pazartesi 08:46


Ülkenin geleceği genç nesil hızla uyuşturucu bataklığına doğru sürükleniyor. Yakın zamanlarda uyuşturucu trafik kazaları ve terör kadar can almaya başladı. Büyük şehirlerde uyuşturucu ticareti alenen yapılmaktadır. İlimizde de uyuşturucu kullanımı ve satışı hızla artıyor.
Çokluğuyla övündüğümüz genç nesil; Avrupa gençliği gibi uyuşturucu mübtelası, hayasızlık ve cinsi arzularını gidermekle meşgul. Uyuşturucu tacirleri ilkokulların önünde bile korkmadan satış yaparak çocukları zehirliyor. Okullar güvensiz ve öğrenciler tehlikede. Çocukları gözlerinin önünde eriyip giden Anne ve Babaların feryatlarını kimse duymuyor. Bir çok zengin ve itibarlı ailenin çocuğu uyuşturucu müptelası olmuş ve bunlar kamuoyundan gizlenmektedir. Uyuşturucu satışı ve kullanımı kırmızı alarm veriyor.
Tedavisi mümkün olmayan bu illeti Millete enjekte edenler, gençleri zehirliyor. Elini kolunu sallayarak geziyor. Buna ne zaman dur denilecek.
Adalet desen çivisi çıkmış: Futbol müsabakasında ceza alan seyirci denetimli serbestliğe tabi tutuluyor. Bir imza atmayı ihmal ettiği için polis nezarete atiyor ve belli miktardaki parayı ödemez ise cezaevine gönderiyor. Evine giren hırsıza zarar versen sen cezaya maruz kalıyorsun. Ama cinayet işleyen, uyuşturucu satarak genç fidanları zehirleyen şahıslar ortalıkta cirit atiyor. Nedense bunları ne polis yakalıyor. Ne de Hakim ve Savcılar ceza veriyor. Bu işte bir yanlışlık var arkadaş..! Kanunlar yetersiz kolluk kuvvetleri de toplumun yarasına duyarsız kalıyor.
Bu duyarsızlık Ülkeye maddi, manevi pahalıya mal oluyor. Uyuşturucu kullanan bir kişinin Devlete maliyeti 600 bin TL. Bunun acısını önümüzdeki on yıl içinde daha çok hissedeceğiz. AMATEM (Alkol ve Uyuşturucu Madde Bağımlıları Tedavi Merkezi) Merkezlerinin açılması çözümden ziyade sadece pansumandır. Uyuşturucu baronlarının daha çok o bölgeye yatırım yapmasına sebep olmaktadır. Torbacılar AMATEM merkezlerinde kartvizit dağıtıyor. Bataklığı kurutmak için tedaviyle beraber insanların bu tuzağa düşmesini önlemek gerekmektedir. Önlem alınmadığı taktirde zamanla bu merkezlerin sayısı artacak. Fakat yine yetersiz kalacaktır.
Yıllardır gençlik başıboş bırakılarak ihmal edildi. Bu nedenle son iki seçimde genç seçmen büyük oranda HDP sempatizanı oldu. Saf ve temiz bir nesli zehirlemek basit ve ucuzdur. Ne yazık ki kirlenen bu nesli tekrar kurtarıp topluma kazandırmak daha zor ve maliyetlidir. İmanlı ve örgütlü bir gençlik için acilen somut adımlar atılmalıdır.
Ülkeyi 2023-2071 hedeflerine taşıyacak olan yeni Hükümletin en etkin olacağı alan; Uyuşturucu ile etkin mücadele, Adaletin sağlanması ve sağlık olmalıdır. İnanın bu asgari ücretten ve ekonomik vaatlerden daha çok önemlidir. Bu yük başta Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve Başbakanımız sayın Ahmet DAVUTOĞLU'nun omuzlarındadır. Çünkü Müslüman bir Ülkede Halk Müslüman insanları kendine lider seçmiş. Bu büyük sorumluluğun Dünya’da ve ahirette ağır vebali vardır.
Selam ve dua ile...


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com