Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

İKTİDARDAN BEKLENTİLER


Recep Akyol
20 Kasım 2015 Cuma 11:30

1 Kasım seçimlerinden sonra tekrar çoğunluk halinde iktidar olan AK Parti seçmenlerin ve halkın neden 7 Haziran seçimlerinde gerekli desteği vermediği sorusunu nedenlerini sanırım çok iyi anlamıştır.

1 Kasım seçimlerinden sonra ortaya çıkan tabloda halk yani seçmenlerin %50’si AK Parti’ye tekrar İktidar olma vizesini vermiştir. Öncelikli olarak toplumu huzursuz eden güvenlik sorunu ve çalışan kesimin geçim sorunu AK Parti’ye verilmesi gereken konulardır.
Şanlıurfa AK Parti iktidarları döneminde rekor sayılacak bir şekilde AK Parti İktidarına destek vermiştir. Bingöl ve Batman illerinin en az 10 katı kadar Şanlıurfa seçmeni İktidara destek vermiş olması artık Faruk ÇELİK Beyin Başbakan Yardımcısı , ve Kasım GÜLPINAR Beye de Bakanlık verilmesi Şanlıurfalıların en büyük beklentisidir..
Ortadoğu’da kangren bir yara olan Kürt sorunu Türkiye barışının sağlanmasında ağırlıklı bir gündem maddesi olarak çözüm beklemektedir. Türkiye’de AK Parti tarafından Demokratikleşme sürecinde sivil ve askeri vesayet alanında normalleşme başlasa da tüm bu sorunlar nihai bir çözüm bulmuş değildir.
Her şeye rağmen Kürt sorunu hakkında demokratik adımların atılması AK Parti döneminde olmuştur. Ortadoğu ülkeleri içinde Türkiye’de ki Kürt vatandaşlarımız demokratik hak ve özgürlükler konusunda hak sahibi olup, Yerel yönetimler baz alındığında yarı bir özerk durum ortaya çıkmaktadır.
AK Parti güçlü bir Türkiye toplumu için genel anlamda birçok sosyal politikalar geliştirirken Türkiye’de ki kadın sivil toplum kuruluş ve derneklerin birçoğunda destek vermekteler.
Özellikle yaşlı ve dul kadın kesimi ile beraber asker ve mahkum eşlerinin ev ve gıda ihtiyaçlarının karşılanması AK Parti’yi daha da güçlendirmiştir.
Netice itibarı ile yeniden güçlü Türkiye’nin inşası için doğudan batıya güvenliğin denetim altına alınması, alt gelir gruplarından başta asgari ücretli ve memurların hayat şartlarında düzenleme yapılması aciliyet arz eden konuların başında gelmektedir.
Yine AK Parti tarafından başlatılan demokratikleşme sürecinin devam ettirilmesi sosyal politikalarda kadın ve yetim haklarına daha fazla ilgi gösterilmesi halinde AK Parti’nin hedeflemiş olduğu 2023 tarihi gerçekleşecektir.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com