Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet İMRE

İKİ MAHALLE MUZDARİP


Mehmet İMRE
22 Nisan 2014 Salı 18:55

Birinci dönemde çok iyi hizmetler sergileyen Şanlıurfa’ya çağ atlatan modernleştiren alt yapı, üst yapı, caddeleri, sokakları, çevre düzenlemesi, park ve bahçeler, vs saymakla bitiremeyeceğim güzel hizmetleri yapan bir başkan. Bu güzel hizmetlerinden dolayı bir Urfalı olarak teşekkür ediyorum. Ancak ikinci dönem için maalesef aynı güzel şeyleri söyleyemeyeceğim sadece olumsuzluklarında bir örnek vereceğim başkan kusura bakmasın.

 

Yıllardır Süleymaniye ile Direkli mahalleleri arasında Briket üretimi yapan brikethane, eskiden mahallelerin sonunda olması nedeni ile yerel yönetim tarafından ruhsat verilmişti. Ancak son yıllarda Şanlıurfa’mızın göç alması nedeni ile son 7–8 yılda konut sektöründe çok hızlı ve klasik de olsa yapılaşmaya girildi. Bununla birlikte söz konusu brikethane de ister istemez iki mahalle arasında sıkışıp kaldı. Tabi bu yapılaşmayla birlikte ihtiyaç haline gelen okul, sağlık ocağı anaokulu ve sodes binaları yapılarak faaliyete geçirildi. Ancak bu fabrika gibi çalışan briket üretimi yapılan bu yer sanki burada unutulmuş gibi öylece kalakaldı. Amma unutulması mümkün değil çünkü şark çıbanı gibi göz önünde duruyor belediye başkanı haftada bir gün mutlaka bölgeyi gezer ve bu muhteşem manzarayı temaşa eder.

 

Nasıl olurda her şeye çözüm üreten bir belediye başkanı bu hassas konuya bir çözüm bulamaz? İkinci dönemde neredeyse eski dönemlerdeki başkanları aratmayan bir profil çizmeye başladı. Sabah saat dörtte kalkan kendisine bir şoför dayanamayıp iki şoförle çalışıp sırrında başlayıp direkli mahallesine kadar kurum müdürleri ile yürüyerek çöp toplayan mezarlıkları bizzat kendisi temizleyen denetleme yapan başkana ne oldu? Bu sorunun cevabını herkes biliyor (trenden inen yaya kalır.) Söz konusu yere bir çözüm bulamıyor? Aynı zamanda yanı başında Gap İlköğretim Okulu, Faik Güzeloğlu Sağlık Ocağı, anaokulu ve SODES Merkezi’nin hemen yanı başında olması sebebi ile de ayrıca son derece çirkin ve o kadarda rahatsız edici bir ortam. Aynı zamanda ders saatlerinde çok fazla gürültü çıkarmasından dolayı bu okullara giden öğrencilerin sağlıklı ders çalışmalarını engelliyor. Konu ile ilgili görüştüğümüz brikethane esnafı bu durumdan son derece rahatsız olduklarını, “bölgede oturan insanları rahatsız ettiğimizin bilincindeyiz fakat bize sağlıklı bir yer verilmiyor.” diye dert yandılar. Belediyenin kendilerine yer vermesi için defalarca belediye yetkilileri ile görüşüp dilekçe verdiklerini sonuç alamayınca bizzat belediye başkanı Sayın A.Eşref fakıbaba ile görüştüklerini beyan ettiler. Başkanın kendilerine evren sanayi bölgesinde yer tahsis ettirdiğini bu sebeple de belediye tarafından bütün işyerlerinin geçen hafta mühürlendiğini, kendilerine tahsis edilen yer ise boş bir arazi alt yapı su ve elektriğin olmadığını iddia eden esnaf belediye başkanı Sayın Dr A.Eşref fakıbaba’nın konuya ciddi bakmadığını, sürekli geçiştirmelerle avutup durduğunu iddia ettiler. Aynı zamanda görüşlerine başvurduğumuz mahalle sakinleri de bu gürültüden dolayı sabah uykusuna hasret kaldıklarını ve bu nahoş görüntüden çok rahatsız olduklarını dile getirip Fakıbaba’yı eleştirerek eskisi gibi çalışmıyor sorunların altında çıkamadığını iddia ettiler.

 

AK PARTİ döneminde daha iyi, çalışıyor ve her işte sonuç alabiliyordu ama artık eski başkanlardan farkı kalmadı diye sitem ettiler. Sevilen sayılan bir başkana halkın haklı isteklerinde nahoş söylemlerini bertaraf etmek için sayın başkanımızın biran önce bu sorunun çözümüne katkı sağlayacağına inancım tamdır. Selam ve Dua ile  

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com