Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Hüseyin KAYA

İHLÂS FİNANS MAĞDURLARI


Hüseyin KAYA
22 Nisan 2014 Salı 18:55

·                                 2001 yılındaki ekonomik krizi bahane ederek 2001 de mudilerinin alacaklarına gayri meşru bir şekilde el koyan ihlâs finans kurumu (A.Ş) 10 Şubat 2001’de de BDDK’nın 171 sayılı kararı ile tasfiye sürecine girmiştir. Oysaki ihlas finans kurumu o dönemde piyasalara ve mudilerine yaptığı açıklamalar arasında: kamuoyuna diye başlayarak biz diğer bankaların aksine zarar veya iflas etmedik sadece kar payımızdan zarar ettik kimse endişeye kapılmasın dediler. ama maalesef o günkü hükümet finanslara olan güvenin önüne geçmek için ihlas finansın borsadaki işlemlerini durdurdular. Sözde halkın paralarını kurtarmaya çalıştılar. İhlas finans kurumu da bunu fırsata çevirerek mudilerin sırtından büyük servetler edinme planları yaptılar. 2001 yılından bu yana mudilerine çeşitli oyunlar ve stratejiler geliştirerek mudileri 10yıdır oyalamaktadır.
Yalan dolan açıklamalarla kamuoyunu ve mudilerini kandırmaya ve yanıltmaya devam etmektedir. Halen yaklaşık 64.bin civarında alacaklı mudisi bulunmaktadır.

·                                 İhlâs finans kurumu alacaklı mudilerin ödemeleri devam etmektedir deyip yalan dolan başlıklar atmaktadır. İhlas finans mudileri ile sürekli yeni pazarlıklar yaparak yeni imtiyazlar koparmaya çalışmaktadır. 2001 yılında kurnaz hesaplar yaparak iflasını BDDK’YA sunmamış sadece kar payından zarar ettiklerini açıklayıp bütün mudilerin alacakları kısa sürede ödenecektir yalanını söylemişler ancak 10 yıldır halen ödemeler bitirilememiştir. Bu zaman zarfında gayrimenkul ve diğer yatırımlardan kar payı dağıtmayarak tek taraflı zenginleşmeye devam etmişlerdir. İhlas finans kurumu önce devletin sonrada SSK ya olan yaklaşık 21,6 milyon dolar borçlarını kısa sürede ödeyerek devletin şimşeklerinden 10 yıldır kurtulmayı başarmışlardır.
      2002 seçimlerinden sonra kurulan Ak parti hükümeti 2000 krizinde iflas eden bütün bankaları devlet güvencesi altına alarak mağdur mudilere milyarlarca liralık alacaklarını kısa sürede tahsil etmiştir. Ancak yatırımlarını ihlas finans kurumunda değerlendiren vatandaşları görememiştir. Onları ihlas finansın patronu Enver ören’ in vicdanına bırakmıştır. İhlas finans manzarası böyleyken neden halen BDDK veya hükümet ve diğer siyasi partiler ihlas finans mağdurlarının dertleriyle ilgilenmiyorlar halen anlamış değiliz. Devlet yetkilileri ve başbakanlık ısrarla sessiz kalmayı tercih etmektedir. Yeter artık demek istiyoruz istismarcılara Sayın bakan Faruk Çelik bu haykırışımızı duyup bir an önce sayın başbakana iletmesini bekliyoruz. Sayın başbakanın bu konuyla bizzat ilgilenmesiyle ancak çözülebileceğine inanıyoruz. Şayet Enver ören ve ekibinin yalan dolan beyanlarına, oyunlarına kanılıp bu yaraya el atılmazsa kim bilir ihlas finans mağdurları daha ne kadar bu istismarcılar tarafından mağdur edilmeye devam edileceklerdir. Tüm tem menimiz bir an önce devletin mağdur mudilerin alacaklarını devlet güvencesine almasıdır.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com