Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

İBRAHİM HALİL VE EYYUB NEBİ ÖDÜLLERİ


Recep Akyol
8 Ekim 2013 Salı 16:42


Peygamberler Şehri olarak bilinen Şanlıurfa’da tamamen insani duygularla Peygamberlerin yaşamları örnek alınarak etkinliklerle insanlığa faydalı olan tüm çalışma ve çabaların ödüllerle teşvik edilmesi takdire şayandır.

Eyyub Nebi Sabır etkinlikleri ve ardından Hz. İbrahim Halil etkinlikleri ile insanlık için birçok mesajlar verilirken davetlilere sunulan Tirit ziyafeti ile paylaşım kültürü esas alınırken, Eyyub Nebi sabır pilavı ile yine aynı duygular pekiştirilmekte.

Kaybolmaya yüz tutan insani değerleri tekrar kazanmak adına çalışmalar yapan, Şanlıurfa Valiliği Sivil Toplum Kuruluşlarını tebrik ediyorum.

Hazreti İbrahim’in Halil..Hazreti Eyyub’un Sabır Sıfatları Yemek ve ödüllere takılmasın.  Peygamber İnanç ve Düşünce boyutu ile anılmaları bir bütünlük oluşturur.

Türkiye’deki barış ortamına katkı sağlayan tüm taraflara siyasi olan ve olmayan Aydın, yazar ve Devlet adamlarına saygı duyuyorum. Suriye’deki olup bitenleri ve insanların yaşadığı sefaleti görünce empati yapınca Türkiye’deki barış ortamının kıymeti daha da anlam kazanıyor.

Geçmiş iktidarlar döneminde yapılan tüm yolsuzluklar ve insanlara yönelik katliamlar araştırılıp failler bir bir yargılanıyor. Şanlıurfa’da ki eski Valilerden Ziyaeddin AKBULUT hakkındaki yapılan suç duyurularına baktığımızda hayret ediyoruz.

Ziyaeddin AKBULUT döneminde Şanlıurfa’da ki katledilen faili meçhul insanlardan sorumlu tutulması nedeniyle aynı şehirde Eyyub Nebi gibi kutsiyet arz eden mekânlarda böyle şahıslara ödül verilmesinin ne insani nede İslami boyutu olamaz.

Meclis insan hakları komisyonu Ziyaeddin AKBULUT’UN dokunulmazlığı sebebiyle yapılan şikâyetleri dikkate almaması tepkilere neden oluyor. Diğer yandan belge göstererek Ziyaeddin AKBULUT’UN yakasına yapışanlar da yok değil, insanlık suçu işleyenler kim olursa olsun bu tür zihniyete ödül verilmesi çok düşündürücüdür.

Ziyaeddin AKBULUT hakkında yapılan suçlamalara baktığımızda aynı suçlardan dolayı İç işleri Eski Bakanı Mehmet AĞAR için mahkemelerin tekrar tutuklama kararı vermeleri, insanlık adına suç işleyenlerin yargı karşısına çıkarılması olumlu gelişmelerdir.

Sabır ödüllerinin en anlamlısı Mısır’da yapılan Askeri darbe sonucu öldürülen Esma’nın Babası Muhammed BİLTACİYE Şanlıurfa Milletvekili Mehmet AKYÜREK’E ödül verilmesi belki bu vekilimizin kalbini yumuşatır, böylece bu vekilin Urfa’daki talan siyaseti son bulur.

Yıllardır Şanlıurfa Aş Evine hizmet eden yoksulların umudu olarak sembolleşen Aziz KUTLUAY Hocamız ve her yıl binlerce Urfalıya yıllık kumanya dağıtan A.Kadir CANPOLAT Bey’e ödül verilmemesi büyük bir eksiklik, İnşallah seneye bu insanlar unutulmaz umuduyla diyorum.

Her yıl düzenlenen Hz. İbrahim ve Eyyub Nebi Sabır Etkinlikleri, insanlık adına dağıtılan ortak paylaşım yemekleri Tirit ve Sabır Pilavı aynı zamanda bir sofra etrafında oluşan hoşgörü ve toplumsal barışa da hizmet yapmaktadır.                                       

Bu anlamlı hizmeti veren, katkı sunan herkese teşekkür ederim…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com