Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Prof. Dr. Musa Kazım YILMAZ

HİZMET DEĞİL, UHUVVET VE TESANÜD ÖNEMLİDİR


Prof. Dr. Musa Kazım YILMAZ
6 Mart 2016 Pazar 19:42


Said Özdemir Ağabeyin bize aktardığı önemli konulardan birisi de hizmetin değil, uhuvvet, muhabbet ve tesanüdün daha önemli olduğu hususudur. Said Ağabey Üstadla son görüşmesni anlatırken şöyle derdi:
Üstad’ı ziyerete gittim. Üstad bana şöyle dedi:
“Kardeşim bu gece benim misafirimsin. Benim yemeğimi yiyip benim yatağımda yatacaksın.”
Bediüzzaman kendi yatağını o günlük Said Özdemir’e vermişti. Said Özdemir, bu duruma hem hayret eder ve hem de çok sevinir. Üstadla sohbet eder. Üstad, yalnız başına yemek yemektedir. Akşam namazından sonra avuç kadar bir kap içinde yoğurt, pirinç ve yumurtadan oluşan bir yemeğin yarısını yer, kalan yarısını da getirip Said Özdemir’e ikram eder ve “Bu yemeğin yarısını yiyeceksin, yalnız kabı yemeyeceksin ha! Yemeğin kabı bana lazım.” diyerek lâtife yapar. Said Özdemir de “Peki Üstadım.” der.
Üstad, biraz sonra yorganını getirir ve “Burada yatacaksın.”der. Said Özdemir Ağabey, o gece Üstadın yorganına bürünüp yatar. Üstad, son görüşme olduğunu hissetmiş gibi Siad Özdemir’e şunları söyler: “Kardeşim, sana son vasiyetim! Hizmeti düşünmeyin. Cenab-ı Hak bu hizmeti, en muhaliflere bile yaptıracaktır. Sizin düşüneceğiniz uhuvvet, muhabbet, ittihad, tesanüd.”
Üstadın bu uyarısı, ihtilafların Müslümanlara ne kadar zarar verdiğinin de bir delilidir. Çünkü kaş yapayım derken göz çıkaracak kadar birbirilerine karşı hırçınlaşan Müslümanlar, aslında hizmet ettiklerini zan etseler bile hakikatte hizmet etmiş sayılmazlar.
Allah Said Özdemir’e rahmet etsin… Mekanı cennet olsun… Amin.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com