Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

HİSSET


22 Nisan 2014 Salı 18:55

Ülkemizde altıncı hissin kuvvetli olması gerekiyor. Ülke yönetiyorsan her zaman darbeyi kapatmayı hissedecek yani milyonlarca kişi seni seçimle koltuğa oturtacak. Fakat bazı kesimler bir anda indirir diye kendini güvende hissetmeyecek soruyorum size? Kendini güvende hissetmeyen biri halkının sorunlarına karşı nasıl bir program yapıp rahat çalışsın. Zaten program yapılmasına gerek yok nasıl olsa program ve plan hazırlayan kesimler var.

 Gecenin karanlığında ay ışığında sarı kızları görebilirsin, suyun yakamozuna bakarken başına balyoz yiyebilirsin. Şiire benzetmek isterdim, fakat şairliğim olmadığı için beceremem diye böyle anlatmakla yetindim.

Sizlerinde bildiği gibi Ayışığı, Sarıkız, Yakamoz ve Balyoz darbe planlarından bahsediyorum.

Genelkurmayımızın hepsini suçlamak mümkün değilse de darbe severlerin olduğu kesim çok şeyler yapmak istemişlerse de gerçekten bu ülkeyi seven komutanlar tarafından bir şekilde engellenmişler. 

Ülkenin bizim için önünü tıkamak isteyenler, kendileri için ülkenin kaynaklarını elde tutarak iktidarlarını kaybetmek istemeyenler darbeyle olmayınca yargıdaki erklerini harekete geçirmeye başladılar. 

Kapatmayı bir ara yapmak istediler olmadı şimdide hissettirmeye çalışarak halkı diken üstünde tutmaya, ekonomiyi kötü etkilemeye ve halkın iktidarını engellemeye kalkışıyorlar.

Bunların hepsini ve benzerlerini halkımız geçmişte yaşadı bir daha yaşamak istemiyorlar. Bu ülkeyi halkın iradesi yönetecek iken otuz yıl önce yapılmış sadece kendine hizmet eden anayasa değişmez ise ülke yargı ülkesi olmaktan kurtulamaz.

Tabi ülkemizde daima başında büyük bir güç hissetme anlayışı bitmediği sürece biz daha çok zaman kaybederiz. Bu dediğim güç olayını biraz açayım bazı kesimler ülkenin askeri diktadan, sivil diktaya doğru gidildiğinden bahsediyorlar iyide sivil dikta dediğiniz kişiyi halkın oyları getiremedi mi şayet dediğiniz gibi dikta olursa yine halkın oyları bunları aşağı indirir onun için fazla telaş etmeyin.

 Halkın iradesinin en yüksek makam olduğunu ve demokrasiyi içimize sindirdiğimiz zaman bu ülke de bir şeyler değişmeye başlar. Bir ülkenin Başbakanın hanımına kota koyulursa ve hiçbir suçu yok sadece başı örtülü diye gelmesin diyebiliyorsa oturup iyice düşünmemiz gerekir.

Kendimizi Başbakanın yerine koyalım halk ülkeyi size emanet edecek siz bu ülkenin içindeki bir hastaneye ve birçok açılış, anma ve yemekli davetlere hanımınızla giremeyeceksiniz.

 Başbakan yinede toplumda infiale sebebiyet vermemesi için söylemedi ve ayrıntıları şimdilik değil zamanı gelince anlatacağım diyor. 

Yinede bu kısır döngüye rağmen halkı için bir şeyler yapmaya çalışıyor. Düşünsenize bu kadar konu yazdık bunların yerine daha ileri seviyedeki konuları başka ülkeler gibi konuşsak daha iyi olmaz mıydı.

 Ülke bu gibi konuşmalarla vakit geçirmese ilerlemek kaçınılmaz olur. Ben bunları iktidara yaranmak için yazmıyorum sadece doğruyu yapmak isteyenin ve halk farkındaysa mağdur edilenin yanındayım, tabi o kadar mağdurluk var ki bu başörtüsünü mağdurluk saymayan kesimde çok hayatımızın bir parçası gibi gösteriyorlar.

Taraf gazetesindeki bir yazı çok hoşuma gidiyor. Düşünmek taraf olmaktır, artık düşünelim kim haklıysa o tarafta yer alalım. Temennimiz tam demokrasi ve halk iradesinin üstün gelmesidir. Sağlıcakla kalın…
     
 GÜZEL SÖZLER
"Masumu ezen hakim, kendini mahkum eder."  (Publilius Syrus)

"Ayağının altındaki karıncanın halini bilmiyorsun, unutma ki filin ayağı altında da sen öylesin" (Şeyh Sadi)

"Okumayı sevmeyen bir kral olmaktansa tavan arasında kitap yığınları ortasında bir fakir olmayı tercih ederdim."  (Makolay)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com