Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

“HILLEHOP”


Recep Akyol
11 Ağustos 2016 Perşembe 13:56

Şanlıurfa siyasetinin birçok renkli ve bir o kadarda ünlü deyişleri ile Urfa’dan Ankara’daki yani yeni, adıyla Gazi Meclisimize kadar gidip o Müthiş zekaları ile Türkiye siyasi tarihine geçen sohbetleri ile Urfa siyasetinin de unutulmaz sembol isim Vekillerimiz vardır. 

Bu bahsettiğim ver yazımın başlığında da belirtmiş olup kullandığım sözler Seydi EYÜPOĞLU Bey’e ait olan “ Hıllehop “ ifadesi halen bellekler de unutulmamıştır.
Kavga ve gürültü anlamına gelen eylem ve sözler tarzında ülkemiz de 15 Temmuz gecesinde yaşanan olaylar “ HILLEHOP “ deyimi gibi ülkemizin huzurunu kaçırmaya yönelik kuru gürültü den öteye gitmez..
İnsanlarımızı koyun sanıp öldüren Ülke de Darbe yapmayı oyun sanan Fetöcülerin Bizans oyunu menşei türünden ABD ve süper NATO oyunlarının çok bariz oyuncakları olduğu artık herkes tarafından biliniyor..
15 Temmuz Paralel Cemaat yapılanması Türkiye siyasi tarihinde anti demokratik uygulama, gayri insani ve İslami faaliyetleri yapmak istedikleri kanlı darbe girişimleri ile Ülkemiz ve Dünya genelinde halk tarafından tepki görürken, Bizans usulü ayak oyunları ile Ülke genelinde gündem oluşturdular.

Fakat artık bu tür Urfa deyimi ile olaylara halkımızın ve milletimizin karnı tok. Bu tür vatana ihanet hareketleri olan “ Hıllehoplar ve Losup Losların “ kıymeti harbiyesi yok.
Ülkesine milletine askerinin ve polisinin yanında olan birbirlerini çok seven tarihi bir kültür geleneği olan insanlarımız faşist ve eşkıya dünyanın tümü bir araya da gelse ler halkımızın bu şanlı direnişi dünya tarihinde kötülere karşı mazlumların bir zaferi olarak daima anılacaktır.
İstanbul AK Parti teşkilatı ile beraber Ülkesini seven halkımızın özverili direnişini gördük çe tanklara toplara uçaklara karşı durup savaşan insanlar oldukça bu Ülke ye hiç kimse yan bakamaz.
Hani dedik ya Urfa’nın sembol siyasileri işte bu olanlardan 1961 darbesine karşı dik durup Hıllehop ve losublos oyunlara karşı çıkıp günümüzde örnek olan Müftü zade Hasan AÇANAL, Urfalı Demokrat Emin, Mustafa DİŞLİ yaşayan efsane isim üstadımız Naci İPEK gibi insanları anmak onların cesur ve kahraman söylem ve mücadeleleri bizlere örnek olacaktır. Rahmete kavuşanların ruhları şad olsun.
Fetöcü İnsanlık düşmanı yapılar gibi dün Urfa’yı işgal eden İngiliz ve Fransızlarla iş birliği yapanlar nasıl rezil ve zelil olduklarını biliyoruz.
Yakın tarihte Urfa’yı ve Ülkemizi işgal etmek isteyenlere karşı direnerek savaşan tüm Urfalı ve kahraman önderler olan Hacı Mustafalar, Müftü zade Hasan AÇANAL, Siverekli Cudi Paşa… Ve Kadın Kahramanlarımızdan Fettani Behiyesi, Kız Fatmaların direnişleri gibi 15 Temmuz’da da Şanlıurfa Halkı “ Hıllehop ve Losup Los “ Oyunlara karşı gereken dersi vermiştir.

Dün Urfalı kahraman direnişçiler işgalcileri topraklarımızdan atarken onlarla iş birliği yapanlara Fransızlar gittikten sonra “ Ya Şimdi” deyiphesapsormuşlardı. Bizlerde 15 Temmuz öncesi Fetöcü Vatan Hainleri ile iş birliği yapanlara“ Ya Şimdi” deyip hesap soracağız.

15 temmuz tarihinden başlayarak direnen ve tüm Şanlıurfa halkını bu uğurda yönlendiren mücadele ile örnek olan herkesi takdir ve teşekkür eder. Saygılar sunarım.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com