Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet İMRE

HERKESE ÖZGÜRLÜK


Mehmet İMRE
22 Nisan 2014 Salı 18:55

Tütün ve Alkol Piyasası Kurumu’nun (TAPDK) tütün mamulleri ile alkollü içkilerin tanıtımına, satışına, sunumuna ve nihai tüketicilere ulaşmasını içeren yönetmelik yürürlüğe girdi. Lakin toplumun bir kısmı bu yasaya tepki göstererek içki içme özgürlüğümüz kısıtlanıyor diyorlar. Bunu haftalardır bir kısım yandaş medya TV lerde tartışarak Türkiye nereye gidiyor diye yaygara başlattılar. Aynı medyanın yazılı basını da sür manşetlerine taşıdılar ve köşe yazarlarına sanki çok kötü bir karar alınmış gibi yazılar yazdırarak olayı saptırmaya çalışıp durdular. Amaçları belli yüzde doksanı Müslüman olan bu halkı içki içmeye özendirmek ve İslam’ın sarhoş eden, uyuşturan, insanın aklını başından alan, her şey haramdır, emrine muhalefet etmek ve toplumu İslam’dan uzaklaştırmak. Benim kimsenin içki içmesine alkol almasına içki içerek eğlenmesine kesinlikle karışmak ve tepki göstermek gibi bir niyetim yok yanlış anlaşılmasın.

Amma mademki demokrasi ve özgürlük var o halde herkesin faydalanması gerekir. Nede olsa demokratik bir ülkede yaşıyoruz. Demokrasi deyince birden aklıma geldi bu demokrasi ve özgürlük sadece içki içip sarhoş haliyle direksiyon başına geçip kaza sonucu insanların hayatlarının son bulması içinmi? Var. Barda meyhanede veya herhangi bir yerde içip Mahallede nara atıp oradaki sakinleri rahatsız etmek içinmi? Var. Özgürlük ve demokrasi bayanların mini etek giyip orasını burasını açmak içinmi? Sahil kesimlerinde sabahın ilk ışıklarına kadar barlarda çılgınca sözde eğlenerek kulakları patlatırcasına çok yüksek sesle müzik dinlemek ve çevredeki insanları uykusuz bırakmak içinmi? Var. Sarhoştum vurdum öldü pişmanım mazeretinin arkasına saklanmak içinmi? Örnekleri çoğaltmak mümkün ancak bu Ülkede inançlı kızlarımızın da demokrasi ve özgürlük hakları var.

Daha geçenlerde Danıştay’ın (ALES)için aldığı gülünç bir kararla kız öğrenciler başları örtülü olduğu için erkeklerden ayırt edilemiyormuş diye yasaklama getirdi. İnsanlık adına hemen yaygara kopartılarak irtica geliyor deniliyor. Şayet bir ülke demokrasi ile yönetiliyorsa bu demokrasi herkes için var. Sadece bir kesim insan için değildir.     

Şimdi Türkiye nereye gidiyor sorusuna cevap bulmaya çalışalım. Türkiye’nin bir yere falan gittiği yok, batılıların sömürgesinden kurtulup, meydan okuyan, bölgesinde söz sahibi olan, emir alan değil, emir veren devlet konumuna ulaşmıştır.  Gerek ülkemiz gerekse halkımız günden güne gelişerek sapasağlam yerinde duruyor. Bilinçleşiyor, bir avuç mutlu ve putluya da kulak asmıyor. Hiç tanımıyor. Çığırtkanlıkları da duymuyor.  Aynı zamanda Dünya’da örnek ülke ve bölgesinde de lider ülke durumuna gelerek büyümeye devam etmektedir. Ancak sarhoş olup aklı başında olmayanlar bunu göremezler. Çünkü onlar sanal alemde gibiler bazen teki çift bazen de çifti tek görürler hatta var olan bazı şeyleri bile göremezler. Yasakçı zihniyet kendileri olmalarına rağmen karşı tarafı yasakçı diye lanse etmeye çalışırlar. Kendi ayıplarını görmezler fakat başkalarının yararlı işlerini ayıp sayarlar. Yokmu? Bu sarhoş kafalılarda insan sevgisi, bizi kendinize mi benzetmek istiyorsunuz. Sizin sarhoşluğunuz size siz Dinle savaşıyorsunuz. Hâlbuki biz Alparslan’ın, Fatih’in, Selâhaddin-i Eyyubi’nin M.Akif ve Şeyh said-i kürdi nesliyiz. Şahsımıza yapılan hakaretleri belki affedebiliriz Dinimize yapılan hakaretleri ise asla af etmeyiz. Kafayı çekeceksiniz diye hoş görü ile bakamayız.

 

Bir başka yazıda görüşmek dileği ile.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com