Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Hepimiz Kardeşiz!


20 Nisan 2012 Cuma 16:13
Mahsun  Kırmızıgül’ün şarkısını anımsattı değil mi?  Ama aslında başka bir şeyden söz edeceğim biliyorsunuz  ki Nisan ayı itibariyle kutlu doğum programları kutlanıyor Hz. Muhammed’ in hayatı, ailesi ve misyonu üzerine konuşmalar, paneller, programlar  düzenlenir. Salavatlar, Yasinler, Fatihalar ve daha bir sürü şey tam bir panayır havasında geçiyor. Bu etkinliklerin birine bende katıldım Diyanetin hazırladığı bir programdı konuşmacı olarak Bingöl Üniversitesi  Dekanı  Sayın  M. Halil Çiçek davet edilmişti. Diyanet bu sene kutlu doğumda bir mesajda yüklenmişti  mesaj ‘’ Kardeşlik’’ ti güzel bir slayt gösterisi hazırlanmıştı, konuyu kavratıcı özelikte Dünya’nın hemen hemen her yerinden farklı milletlerden Müslümanlar  Türkçe selam gönderiyordu ama benim aslı üzerinde durmak istediğim konu Sayın Dekan’ ın konuşmasıydı  mesaj kardeşlik eşitlik olunca irdelenen nokta tabi ki ‘ Irkçılık’ tı  sağ olsun sayın Dekan bu konuda bayağı derin bir çalışmaya girmiş konuşmasına da yansıttı fazlasıyla hatta o kadar ki yeni bir ırkçılık akımının zühur etme durumu izlenimi oluşturdu arkadaşımla aklımızaJ Tabi bu işin esprisi Halil Çiçek Türkiye’de ki ırk sorununa(!) değindi yalnız 3. Bir öğe katarak aynen aktarma çabasıyla ‘’ Ne Türk Kürt’ten ne de Kürt Zaza’ dan üstündür üstünlük takvadadır’’ eyvallah amenna ama Dekan bey Zazacanın Kürtçenin bir şivesi olduğunu unutmuş galiba Zazalarında Kürtlerin diğer bir kolu olduğunu yani ‘Zaza kökenli Kürtler’ denilmesi daha doğru bölünmüşlük olmaması açısından Jbu durum Dekan beyi espri konusu olma sıramda baş köşeye aldı ‘’Allah’tan ırkçılığın ne kadar kötü bir ötekileştirme olduğunu ayet ve hadislerle teyit etti yoksa Zazalar ‘ bizde özerklik istiyoruz, anadilde eğitim hakkımız’ diye hem Türklere hem de Kurmançlara savaş ilan ederdi o zaman arapsaçına dönerdik’’ muhabbetini yaptırdı Dekan bey bu konunun kanayan yara olduğunu o kadar benimsemiş ki kürsüde bayağı uzun bir konuşma yaptı hatta bir ara ‘’ Bu giriş konuşmamdı ‘’ dedi seyircileri korku saldığına o kadar eminim ki bu cümleden sonra kendi aralarında yüksek sesle konuşmaya başladılar, konuşma içerik itibariyle gayet  güzeldi yalnız zaman kısıtlı olduğu için uzun sürmesi programın diğer bölümlerini aceleye getirdi.
Tabi bu kadar kardeşlik, ırkçılık konuşmasından sonra Emre Belözoğlu ile Zokora arasına ki kavga ya değinden olmaz. Kendisi iddiaları yalanladı hatta öyle ki basın açıklamasında yanına siyahi takım arkadaşı Cristiyan’ı oturttu böylelikle ‘Ben ırkçı değilim’ mesajı verecekti basına ve kamuoyuna inşallah değildir ama bu taktik tıpkı Devletin ve bazı milliyetçilerin yanlarına Kürtleri oturtarak ‘ Hani lan ayırımcılık Kürt’te Türk’te okula gidiyor, vergi veriyor, aynı doktordan tedavi görüyor aynı fırından ekmek alıyor aynı mahallede  oturuyor ve ve ve …’’ Sağolun ya bu nimetler için Allah razı olsun tabi Cristiyan’ı’ da konu mankeni olarak arkadaşına destek çıktı yalnız kimse şunu sorgulamıyor ‘ İyi de kimse arkadaşına ya da yakınındakine ırkçı bir söylemle yaklaşmıyor ki ama bir olayda hemen ırkçı bir suçlama yapılıyor’ kaldı ki Emre’nin ne kadar agresif biri olduğunu bilmek için Rıdvan Dilmen olmaya gerek yok.
Ben Emre Belözoğlu’na ve Bakan İdris Şahin’ e M.Halil Çiçek’in kutlu doğum programında yaptığı konuşmayı göndereceğim malum Bakan Bey de statüko ırkçılığı yapıp kendisine sevgi gösterisinde bulunan 60 yaşında ki vatandaşa ‘Takla at sevindiğini göreyim’ demişti muhteşem(!)Bundan sonra Bakanlara sevgimizi akrobatik hareketlerle göstereceğiz ‘ Yetenek sizsiniz Türkiye’ tadında duyurulur!!!
Dip not: Farkında mısınız bilmiyorum ama Adem Özköse ve Hamit Coşkun’un Suriye’de esir alınmasına ve yokluklarına alıştırılıyoruz. Yetkililerin hiçbir şey yapmama çabası takdire şayan kutluyorum kendilerini !!
Selam ve Dua ile…

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com