Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Prof. Dr. Musa Kazım YILMAZ

HEM CAMİDEN OLMAK HEM KİLİSEDEN…


Prof. Dr. Musa Kazım YILMAZ
15 Eylül 2014 Pazartesi 15:40

 

CHP olağanüstü 18. kurultaydan sonra yeni yüzlerle yoluna devam kararı aldı. Sosyal demokrat ve Kemalist kesimin endişeleri büyük… CHP’deki gerçek sosyal demokratlar, genel başkanın küfürlü ağzından, sinirli oluşundan, her olaya karşı dikleşmesinden ve CHP yöneticilerinin bir türlü halkla doğru bir ilişki kuramamalarından oldukça rahatsızdırlar. Adeta Türk halkı bir tarafa, yöneticiler bir başka tarafa koşuyor. Genel başkanın son olağanüstü kurultaydaki konuşması neydi be?  Elinde bir bıçak olsa İŞİD militanı sanırdınız.

Nitekim halkın yüzde elli iki oyunu alarak cumhurbaşkanı seçilen Sayın Erdoğan ile asla konuşmayacağını deklare eden bir genel başkanın, Türkiye Cumhuriyetinde başbakanlığa talip olduğuna kim inanır? Üstelik hem Sayın Cumhurbaşkanı hem de Sayın Başbakan dostluk elini uzatmalarına ve geçmişin artık geçmişte kalması gerektiğine vurgu yapmalarına rağmen… Böyle bir yapının, “İktidara talibim” sözüne kim inanır?

Diğer taraftan CHP’nin sözcüleri ve yöneticileri, Ak Parti’nin genel Başkanlığına seçilen Sayın Davutoğlu hakkında, sanki kendi genel başkanları gibi demokrasi dışı yöntemlerle o makama getirilmiş gibi konuşuyorlar. Onlar parti içi demokrasiden, olağanüstü kongrelerde kavgayı ve didişmeyi anlıyorlar. Onların demokrasi mezhebinde, saygı, anlayış, hürmet, merhamet ve insaf yoktur. Ak parti’nin içinde de kıyasıya kavgaların çıkmasını bekliyorlar.

Kemalistler ise genel başkanın, Birkaç kez sağa hıyanet eden sözde sağcı kesimi Parti bünyesine almasından rahatsızdır. Hatta CHP’li yöneticiler ve sözcüler, “CHP sağa kayıyor” endişelerini haklı çıkaracak kadar, artık bir kısım sağ kesimin tezlerini savunuyorlar. Şöyle ki:

CHP’li sözcüler, Ak Parti ile arası bozulan Paralel yapı denilen bir grubun televizyonlarına çıkıp onların hükümet için uygun gördükleri iftira kampanyasına fiilen katılıyorlar. Yasa dışı yaptıkları dinlemeleri ve sınavlarda yaptıkları yolsuzlukları unutturmaya çalışan bu grup, hükûmeti “yolsuzluklar” üzerinden vurmaya çalışıyor. CHP de onların her dediğini alkışlıyor. Hatta daha önce bu grup için ağza alınmayacak laflar eden ve onları Atatürk düşmanı, şeriatçı, tarikatçı olmakla ve Türkiye Cumhuriyeti aleyhinde çalışmakla suçlayan CHP yöneticileri, şimdi o grubun televizyonlarının abonesi olmuşlar adeta.

Diğer taraftan CHP eski tezlerini unutturacak bir biçimde MHP ile de kol kola geziyor ve onunla seçim ittifakları yapıyor. Kürt meselesine çözüm getirmeyi hıyanet kabul eden ve Kürtlerin hala Türk olduklarını savunan bir parti ile seçim ittifakına girmek, sosyal demokrat olduğunu iddia eden bir parti için gerçekten intihar anlamına gelir. Kaldı ki, sözde bile olsa CHP, MHP’ye rağmen, Çözüm Süreci ile ilgili olarak son çıkan kanuna kerhen de olsa destek verdi. Böyle bir partinin MHP ile seçim ittifakı yapması ve onların tezlerini asla tenkit etmemesi, CHP’nin sağa kayması anlamına gelebilir. Şu anda CHP için MHP ve Paralel yapı, “Ke en Lem Yekün” durumundadır.

Ben şahsen Saadet Partili Bekâroğlu’nun CHP’ye alınmasını kayda değer bir olay olarak görmüyorum. Çünkü bu zat hem partisinden atılmış hem de Ak partiye alınmamıştır. Son tahlilde işsiz kalan bir adam kendine iş arıyordu ve buldu. Fakat CHP’nin Bekaroğlu ile ilgili umutları yeşermeyecektir. Kendisine hayrı olmayanın başkasına ne hayrı olacak? Kanaatimce CHP, Bekaroğlu’nu Partiye almakla hem camiden hem de kiliseden olacaktır. Bekaroğlu EGE’deki seçmen nezdinde iki yüzlü görünmeyecek mi?


YORUMLAR
  • yorum2014-09-18 10:39:30SELİM HAKVERDİ

    SAYIN HOCAM CAMİ KİLİSE BAŞLIĞI İYİ DENK GELMİŞKEN ŞUNU DA UNUTMAYALIM MÜSLÜMAN OLUP AMERİKA MÜTTEFİKİ OLMAK MÜSLÜMAN OLUP LAİKLİĞİ BENİMSEYİP İSLAM ÜLKELERİ LAİKLİKLE YÖNETİLSİN DEMEK MÜSLÜMAN OLUP BOP PROJELERİNE ORTAK OLMAK EŞ BAŞKAN OLMAK MÜSLÜMAN OLMAK AMA AMERİKA ASKERLERİNE DUACI OLMAK NASIL OLUYOR???BU TÜRLERİNE İSLAM DA NE DERLER....BÖYLELERİNİ SEVMEK DESTEKLEMEK AHİRETİNİ BERBAT ETMEZ Mİ?????İSLAMIN NERESİNDEN BİR DELİLLE BÖYLELERİ AK PAK YAPILABİLİR?????

Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com