Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Müslüm Azizoğlu

HDP Ve Toplumsal Ahlaki Kurallar


Müslüm Azizoğlu
19 Mayıs 2015 Salı 13:14

Toplumları ayakta tutan ve uzun zaman yaşamalarını sağlayan en büyük etken hiç şüphesiz Yüksek Ahlaki İlklerdir. Ahlak ve Fazilet ölçüleri Fertlerin, Ailelerin Ve Toplumların hayat damarlardır. Genel Ahlak Kuralları olan bu Ölçülere ve Prensiplere riayet etmek, bu kural ve kaidelere göre hayatı organize etmek, Toplumsal huzur ve barışın, saadet ve Refahın teminatıdır. Şunu kesinlikle bilelim ki, Asırlarca İnsanlık şeref ve haysiyetinin önderi olan, en güzel ve en mükemmel ahlak kurallarına sahip olmanın lezzetine eren Müslüman Ecdadımız O en üstün seviyeye Yüksek Ahlaki ilkeleri Yaşamakla yükselmiş ve asırlarca ahlak medeniyetini dünyaya yaymışlardır.

Bir Toplumda Ahlak ve Fazilet prensipleri ortadan kaldırılırsa O toplumun kısa vadede tefessüh ederek, çökmesi ve toplumsal bazda tarumar olması kaçınılmazdır. Dikkat edilirse bugün Toplumumuzda en büyük Buhran, Ahlak ve fazilet çöküntüsüdür. Cahiliyeden Beslenen Tağutlar ve Tevağit Zümreleri; Lut değil de Put Peşinden koşan LUT’iliği meslek edinenler; Müslüman Halkı, İslam’dan, İmandan, Dinden ve Ahlaktan uzaklaştırmıştır. Bunun tabii sonucunda Cemiyetimizde; Gösteriş, ihtiras, Yalan-dolan, İftira, adam kayıma, adam kandırma ve aldatma, kin ve nefret, haset ve düşmanlık, dedikodu büyün oranda yayılmıştır. Hatta Hakikatler O denli Tersyüz edilmiştir ki; Namus ve şeref düşmanları, Ahlak ve fazilet Cellâtları, Din ve İman yoksunları, yalancı ve talancılar, Bikalemun gibi sahtekârlar, karaborsacılar, sözünde durmayanlar, tüyü bitmemiş yetimin Hakkını yiyenler kısacası her türlü rezilliği yapanlar; söze gelince Birer Ahlak ve Fazilet kahramanı kesilmektedirler, kendilerinden başka kimseyi doğru dürüst kabul etmemektedirler. Ya Rabbi! Bu ne büyük bir Tezat… Bu ne büyük bir çelişki… Bu ne büyük bir rezalet…

Gelinen süreçte Türkiye’de Uzun zaman Jön Türklerin Kurdurduğu CHP; adı geçen tüm Ahlaksızlıkların müesseseleşmesine, toplumda hızla yayılmasına dipçik zoru ile sebep oldu. CHP; Maskeli bir haydut gibi, Laiklik Balyozu ile Tüm ahlaki kuralları, şeref ve faziletleri ortadan kaldırarak Türkiyeli Müslümanların üstün Ahlaki değerlerini yetirmesini sağlamaya çalıştı. Toplum İslami ahlaktan uzaklaştırıldı. Ancak  Müslüman Halk; Tüm Olumsuzluklara Rağmen CHP zihniyetiyle çarpıştı, karşı durdu ve en sonunda CHP ve zihniyetini kamu vicdanında ve toplumsal iktidardan uzaklaştırarak mahkûm etti.

Şu anda ise Halkın Dehşet Partisi denilen HDP ortaya çıktı, çıkarıldı. Siyaset arenasında yerini aldı. HDP JÖN KÜRTLERİN kurduğu bir partidir. Müslüman Kürt Halkının CHP sidir. Söylem ve eylemleriyle Müslüman Kürt halkının ahlak ve maneviyatı ile hiç alakaları olmayan bir siyasi harekettir. Hatta bütün söylem ve eylemleri ile Müslüman Kürt halkını; Ahlaksızlığa, maneviyatsızlığa, Faziletsizliğe, şahsiyetsizliğe şerefsizliğe çağırarak zorlamaktadır. HDP nin yaptığı bu Ahlak dışı söylem ve eylemler; Halkın Dirilişi ve Direnişi değil, bir ahlaksızlık yarışıdır. Bu söylem ve eylemler, halkları barıştırma değil, daha da karıştırmadır. Kötülükte, düşmanlıkta ve dışa bağımlılıkta birbirleriyle yardımlaşanlar; iyilik, dostluk ve kardeşlikte yardımlaşamazlar.

Peki, bahse konu olan bu ahlak dışı söylem ve eylemler nelerdir?

HDP; Önce Nevruz İle Müslüman Kürt Halkının ahlak kodları ile oynadı. Bir bayram ve eğlence şekliyle Gençlere Lanse edilen Mecusilik hareketi ile kitleler aldatılarak karmaşık bir şekilde sokaklara çağrıldılar, döktürüldüler. Alanlara indirildiler. Saatlerce Müslüman Kürt halkının evlatlarını, kadın erkek tepiştirerek, birbirlerine karıştırarak masumane(!) olarak bayramlaştırıldılar. İlk Aşı buradan verildi.

Daha sonra da Gayri İslami birçok ameller ve safsatalar; Sanki Müslüman Kürt halkınınmış gibi işlendi. Müslüman Kürt halkının Dinine el ve dil uzatıldı. Müslüman Kürt halkının bir kısmına havuç, bir kısmına ise Montajla, Dublajla, baskı ve Şiddetle sopa gösterildi.

Bu yetmezmiş gibi şimdilerde de Parti programlarına ve Siyasi hareketlerine Eşcinselleri, Homoseksüelleri, Ermenileri vb. insanları aldılar, hiçbir oyları olmadığı halde, böyle yapmakla Lutilik denilen O oğlancılığı ve eşcinselliği topluma meşru ve masum göstermeye çalışıyorlar. Diyaneti kaldıracağız, Din derslerini ve Kur’an-ı Kerimi okullarda eğitim dersi olmaktan çıkaracağız diyorlar. HDP demek ki açılımını böyle yapmıştır. İslam’la ve İslami kurallarla arasına mesafe koyarak açılmıştır. Halkın ahlaki değerlerinden uzaklaşarak açılmıştır.

Peki Müslüman Bir Kürt Alimi veya bir İnsanı, Bu oğlancılarla ve bu eşcinsellerle nasıl beraber olacaktır. Allah’ın Kur’an da haram kıldığı ve Lanetlediği Lutiliği Meşru gören bir Zihniyet bu Topluma ne verebilir?

Oğlancılık, Eşcinsellik, Lezbiyenlik, Gayri İslami ve İnsani çirkin fiillerdir. Bu fiilleri meşru gören, normal karşılayanlar, zamanla helal sayarlar ki, O zaman Kâfir olurlar. Peki, Müslüman Kürt Halkı Kâfirlerle, Ahlaksızlarla beraber olabilirler mi? Müslümanlar için Kâbe, Ne ise, Yahudiler için Kudüs ne İse Bizim için de Taksim odur, Demek, Kendi Tarihine İhanet etmektir. Düşünün Kudüs’ün Yahudilerle ne alakası vardır.? Kudüs; Bizim Atamız SELHADDİNİ KÜRDİ tarafından Haçlılardan alınmadı mı? Demek ki; Kudüs’te Müslüman Kürt Kumandanın ayak izleri var. Uğruna akıtılan Müslüman Şehitlerin Kanı var. Tarihine, Diline ve Dinine bu kadar ihanet içinde Olan bir HDP Liderinden Müslüman Kürt halkına ne fayda beklenir. Bütün bu Olumsuzluklardan dolayı HDP nin sonu da aynen CHP nin sonu gibi olacaktır. Anlaşıldı ki; HDP kendisi yerlidir ama Fikir ve düşünceleri, söylem ve eylemleri Kürt ve Kürdi değildir. HDP Müslüman Kürt Halkının değerleriyle bağdaşmıyor.

Faizi, Zinayı, Kumarı, İçkiyi makul gören ve toplumda yayılmasını sağlamaya çalışan bir zihniyet Müslüman Halka ne verebilir?

Demek ki; Gayri İslami Siyaset Halka hiçbir gelecek vaat etmiyor. Çünkü kendileri karanlıkta olanlar, Aydınlıktan nasıl bahsedebilirler. Halkı Nasıl aydınlatabilir?


YORUMLAR
 • yorum2015-05-25 08:29:21Asım

  "Din dersini kaldıracağız" demiyor, "seçmeli hale getireceğiz" diyor. O kadar dinden bahsediyosun, daha kendi inancından haberin yok. Yunus suresi, 99. Ayette ne diyor: "iman etmeleri için insanları zorlayacak mısın?". Yahu Allah bile zorlamamaktan bahsediyor. Sen kim oluyorsun da, Allah'ın verdiği izne karşı çıkıyorsun. isteyen bu dersi seçer, istemeyen seçmez. Bu kadar basit...

 • yorum2015-05-25 01:21:33Dersimi

  Islamiyette en büyük günah kul hakkidir. Allah herkesi af eder ama kul hakkina girenleri af etmez. Böyle seviyesizce yalan iftira ve karalamalarla HDP yi durduracaginizimi saniyorsunuz?? Emin olunki HDP yi durduramazsiniz ama Cehennem atesinde cayir cayir yanacaginiz kesindir...

 • yorum2015-05-20 13:27:44Abdullah

  Sayın Hocam, bu güzel ve özel yazınızdan dolayı eşekkür ediyorum.

 • yorum2015-05-20 11:30:13Abdullah

  Sayın Hocam, bu güzel ve özel yazınızdan dolayı eşekkür ediyorum.

Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com