Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
İbrahim AKBAŞ

HDP VE KÜRT TEMSİLİYETİ


İbrahim AKBAŞ
17 Ağustos 2015 Pazartesi 19:05

7 haziran genel seçimlerinde HDP büyük bir sıçrama yaparak Meclise parti olarak girmeyi başardı. Buna Huzuru ve Barışı isteyen vatandaşlar ile aslında AK Partiye oy veren Kürtlerin büyük katkısı vardır. 

Seçim döneminde selahattin DEMİRTAŞ'ın hitabeti, özgüveni ve AK Parti'ye rağmen barış istiyoruz. Barışı biz inşa edeceğiz sözleri tüm Türkiye’yi umutlandırmıştı. Halk mevcut barış ortamının sürdürülerek çözüm sürecinin nihai sonuca ulaşmasını istedi. Bu nedenle HDP’nin mecliste mutlaka girmesi gerektiğini savundu ve oy verdi.
Seçim sonucunda HDP hatırı sayılır milletvekiline sahip olmuş ve halk derin bir nefes almıştı. Herkes tam huzur ve güven ile geleceğe bakmak üzereyken, hükümet kurma çalışmaları esnasında bu huzur ortamı bir anda bozuldu. Suruç'taki patlamadan sonra PKK bir anda hortlamış ve katliamlar yapmaya başlad. HDP katliam yapan PKK’yı kınamamış, aksine karşılıklı silah bırakmayı teklif etmiştir.
Ne yazık ki Barış sürecine ilişkin tüm umutlar suya düştü ve HDP bu dava da tek başına karar verici durumda olmadiğını gösterdi. HDP’ye oy veren halk şaşkın, tedirgin, umutsuz ve kızgın. Artık HDP’nin bize siyaset yaptırmıyorlar diye, şikayet etme hakkı yoktur. Bu halk HDP’ye umduğundan da büyük bir destek verdi. Ne yazık ki HDP bunu kullanamadı. Olası bur seçimde HDP'nin bu desteği bulamayacağı kesindir.
Şimdi HDP yetkililerine soruyoruz? Yol yapan araçları yakmak, köprüleri yıkmak, masum insanları öldürmek ile bölge insanını cahil, yoksul ve çaresiz bırakarak hangi Kürtlere hizmet ediyorsunuz? Otuz yılı aşkın bir süredir ölen on binlerce insanın kanı Kürt halkına ne fayda sağladı? Her iki taraftan da masum insanlar ölmekte kadınlar dul, çocuklar öksüz kalmaktadır.
Eğer gerçekten Kürt halkını temsil etmekse maksadınız, bir an önce PKK’yı durdurup bu tarihi fırsatı değerlendirmelisiniz. Siyaset yaparak Kürt halkının refahı ve huzuru için çaba göstermelisiniz.
AK Parti İktidarından önce inkâr politikası uygulanmaktaydı. Kürtler bu kadar ciddiye alınmışken, süreci baltalamak hiç kimseye fayda sağlamaz. Aksine Kürt halkı kazanımlarını kaybedecek ve süreç yine 90'lı yıllara dönecektir. Bundan en çok yine Kürtler zarar görecektir. Masum İnsanların göz yaşıyla kazanılan hiçbir haktan kimse hayır görmemiştir…! “Alma Mazlumun AH’ını, çıkar aheste aheste”… Atasözünü unutmayalım.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com